Skocz do zawartości

Urwany korek?


szumigt

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie.

> Chciałem się wziąć za wymiane oleju. Kłade się pod auto, szukam korka ....i taka niespodzianka.

> Spójrzcie na fotę z załącznika ... to jest korek spustowy czy mam go szukač gdzie indziej.

To jest chyba korek spustowy w osłonie pod silnikiem, ściągnij osłonę silnika i szukaj korka w misce olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno miska olejowa. Wygląda mi to na albo zaspawany korek albo coś w korku spustowym zostało (syf lub resztki klucza). Spróbuj podłubać śrubokrętem może to "coś" wypadnie. Normalnie w tym miejscu powinien być czterokątny otwór na klucz w korku spustowym.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napewno miska olejowa. Wygląda mi to na albo zaspawany korek albo coś w korku spustowym zostało

> (syf lub resztki klucza). Spróbuj podłubać śrubokrętem może to "coś" wypadnie. Normalnie w tym

> miejscu powinien być czterokątny otwór na klucz w korku spustowym.

No właśnie tego samego sie spdziewałem. W załączniku kolejna fota z nieco większej odległości , może to pomoże. Znajomy taksówkarz iechanik grzebali fziś prsy tym i jeden stwierdził ze to jakiś plastik z tego korka a 2 gi że ma zobaczyć jak wygląda oorg korek. Tyż mi nowość wink.gif

post-10578-14352520936121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tego samego sie spdziewałem. W załączniku kolejna fota z nieco większej odległości ,

> może to pomoże. Znajomy taksówkarz iechanik grzebali fziś prsy tym i jeden stwierdził ze to

> jakiś plastik z tego korka a 2 gi że ma zobaczyć jak wygląda oorg korek. Tyż mi nowość

jak plastik zapycha i jest niepotrzebny, to oczyścić np. grotem lutownicy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis byłem w sklepie i kupiłem nowy korek. 4zł więc zainwestowałem. fota w załączniku. Jak widać korek ktory mam w aucie jest efektem "pracy" poprzedniego mechaniora. Jak tak samo zrobił pozostałe sprawy to mam kłopot... Okazuje się że mechanik zapewne dospawał klucz lub kawałek metalu a potem go flexem obciął. ekstra ale ja jutro musze zrobic to samo.Jeśli mam racje to prosze admin-a o zamkniecie tematu.

post-10578-1435252095094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis byłem w sklepie i kupiłem nowy korek. 4zĺ więc zainwestowałem. fota w załączniku. Jak widać

> korek ktory mam w aucie jest efektem "pracy" poprzedniego mechaniora. Jak tak samo zrobił

> pozostałe sprawy to mam kłopot... Okazuje się że mechanik zapewne dospawał klucz lub kawałek

> metalu a potem go fkexem obciął. ekstra ale ja jutro musze zrobic to samo.Jeśli mam racje to

> prosze admin-a o zamkniecie tematu.

Spróbuj pilnikiem spłaszczyć z dwóch stron robiąc podejście na klucz płaski, może da radę.

Wspawywanie końcówki to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może uda Ci się podejść kluczem hydraulicznym, ten korek nie powinien być jakoś specjalnie mocno przykręcony. Choć jak poprzedni mechanik go spawał to wszystkiego można się spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis byłem w sklepie i kupiłem nowy korek. 4zł więc zainwestowałem. fota w załączniku. Jak widać

> korek ktory mam w aucie jest efektem "pracy" poprzedniego mechaniora. Jak tak samo zrobił

> pozostałe sprawy to mam kłopot... Okazuje się że mechanik zapewne dospawał klucz lub kawałek

> metalu a potem go flexem obciął. ekstra ale ja jutro musze zrobic to samo.Jeśli mam racje to

> prosze admin-a o zamkniecie tematu.

Weź nakrętkę o średnicy większej niż to wystające - przyłóż i przyspawaj(w środku) - tak pp zrobił poprzednik, a później ściął resztę nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.