Skocz do zawartości

Ubezpieczenie samochodu 07.2013


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu zbliza sie czas wykupu OC/AC. I takie pytania:

1. Od lat mam w PZU, ale moze da się gdzieś taniej? Co nie znaczy ze znacznie gorzej.

2. Czy te strony z kalkulacjami polis sa coś warte? Np. ipolisa.pl. wyszło mi ze w Axadirect byłoby trochę taniej niz w PZU, a jak sprawdziłem na stronie tego towarzystwa to wyszło tyle samo.

3. Czy warto kupowac NNW? Niedawno był watek, ze płacą grosze nieadekwatne do szkody. No i podobno trzeba się poddac badaniom lekarskim, ktore znienacka moga nam wykazac jakieś przeciwsskazania do dalszego kierowania pojazdami sick.gif

4. Czy warto w AC wybrac udział własny? Mój samochód parkuje na strzeżonym i raczej nie cieszy sie zainteresowaniem w pewnych kręgach zlosnik.gif

5. Mam wersję sedan, natomiast na stronie PZU uparcie jest tylko wersja hatchback, mimo ze pisałem im juz kiedyś o tym błedzie. Czy jaby co to nie będzie kłopotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I znowu zbliza sie czas wykupu OC/AC. I takie pytania:

> 1. Od lat mam w PZU, ale moze da się gdzieś taniej? Co nie znaczy ze znacznie gorzej.

co Ci to da, ze u mnie PZU to jeden z drozszych ubezpieczycieli? Tu wszystko jest zalezne od kierowcy, auta, miejscowosci, ze porownywanie miedzy soba danych jest w sumie pozbawione sensu. Musisz sobie sam porownac oferty.

> 2. Czy te strony z kalkulacjami polis sa coś warte? Np. ipolisa.pl. wyszło mi ze w Axadirect byłoby

> trochę taniej niz w PZU, a jak sprawdziłem na stronie tego towarzystwa to wyszło tyle samo.

nie wiem, od lat mam ubezpieczenie kupowane przez mbank. Jak kiedys mialem polise w Benefii (kupowana przez CUK) to w tym samym TU ale przez mbank wyszlo prawie 1000 pln mniej przy takim samym zakresie ubezpieczenia

> 3. Czy warto kupowac NNW? Niedawno był watek, ze płacą grosze nieadekwatne do szkody. No i podobno

> trzeba się poddac badaniom lekarskim, ktore znienacka moga nam wykazac jakieś przeciwsskazania

> do dalszego kierowania pojazdami

ja nie mam.

> 4. Czy warto w AC wybrac udział własny? Mój samochód parkuje na strzeżonym i raczej nie cieszy sie

> zainteresowaniem w pewnych kręgach

wg mnie warto wykupic brak udzialu wlasnego. Glupia przecierka potrafi kosztowac pare ladnych tysi a AC to nie tylko kradziez

> 5. Mam wersję sedan, natomiast na stronie PZU uparcie jest tylko wersja hatchback, mimo ze pisałem

> im juz kiedyś o tym błedzie. Czy jaby co to nie będzie kłopotów?

nie mam pojecia ale raczej bym nie wyklikal czegos co nie istnieje. No chyba, ze masz wyrazna odpowiedz z BOKu, ze masz zignorowac zly typ nadwozia (chociaz i tak moze sie okazac, ze mozesz sobie pozniej ta odpowiedz wrzucic do kosza bo OWU itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I znowu zbliza sie czas wykupu OC/AC. I takie pytania:

> 1. Od lat mam w PZU, ale moze da się gdzieś taniej? Co nie znaczy ze znacznie gorzej.

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie czy gdzieś jest taniej. A jak Ci odpowie to gada głupoty. Dla każdego inaczej liczona jest składka. Żeby ktoś Ci odpowiedział wprost musiałby mieć identyczne auto, w identycznym wieku, tyle samo lat, od takiego samego okresu prawo jazdy i mieszkać pod tym samym kodem pocztowym. Jedna cecha inna i kalkulacja inna.

> 2. Czy te strony z kalkulacjami polis sa coś warte? Np. ipolisa.pl. wyszło mi ze w Axadirect byłoby

> trochę taniej niz w PZU, a jak sprawdziłem na stronie tego towarzystwa to wyszło tyle samo.

Porównywanie Axa z PZU to jak Merca z Fiatem. Cena czyni cuda, nie ma nic za darmo.

> 3. Czy warto kupowac NNW? Niedawno był watek, ze płacą grosze nieadekwatne do szkody. No i podobno

> trzeba się poddac badaniom lekarskim, ktore znienacka moga nam wykazac jakieś przeciwsskazania

> do dalszego kierowania pojazdami

Warto.

> 4. Czy warto w AC wybrac udział własny? Mój samochód parkuje na strzeżonym i raczej nie cieszy sie

> zainteresowaniem w pewnych kręgach

Udział własny to nie tylko w przypadku kradzieży ale również szkody. Ja zawsze znoszę. Co mi z polisy, która ma udział własny na poziomie 10% albo i więcej. Czym droższe auto tym ten udział po Twojej stronie kwotowo wyższy.

> 5. Mam wersję sedan, natomiast na stronie PZU uparcie jest tylko wersja hatchback, mimo ze pisałem

> im juz kiedyś o tym błedzie. Czy jaby co to nie będzie kłopotów?

Idź osobiście do agenta. Ewentualnie na wniosku lub polisie zrobi się korektę wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I znowu zbliza sie czas wykupu OC/AC. I takie pytania:

> 1. Od lat mam w PZU, ale moze da się gdzieś taniej? Co nie znaczy ze znacznie gorzej.

Tak samo jak drożej nie znaczy lepiej,

> 2. Czy te strony z kalkulacjami polis sa coś warte? Np. ipolisa.pl. wyszło mi ze w Axadirect byłoby

> trochę taniej niz w PZU, a jak sprawdziłem na stronie tego towarzystwa to wyszło tyle samo.

Zawsze sprawdzam na stronach ZU, i zawsze płaciłem tyle ile podał ich kalkulator

> 3. Czy warto kupowac NNW? Niedawno był watek, ze płacą grosze nieadekwatne do szkody. No i podobno

> trzeba się poddac badaniom lekarskim, ktore znienacka moga nam wykazac jakieś przeciwsskazania

> do dalszego kierowania pojazdami

Od lat nie wykupuję NNW

> 4. Czy warto w AC wybrac udział własny? Mój samochód parkuje na strzeżonym i raczej nie cieszy sie

> zainteresowaniem w pewnych kręgach

Warto

> 5. Mam wersję sedan, natomiast na stronie PZU uparcie jest tylko wersja hatchback, mimo ze pisałem

> im juz kiedyś o tym błedzie. Czy jaby co to nie będzie kłopotów?

Warto w tym przypadku, by wyliczenie było prawidłowe, udać sie do agenta. Oni mają inny kalkulator niż ten an WWW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównywanie Axa z PZU to jak Merca z Fiatem. Cena czyni cuda, nie ma nic za darmo.

czy AXA to nie wiem ale ostatnio likwidowanie szkody w PZU to koszmar. Kiedys moze to co napisales mialo sens - teraz za cena nie idzie jakosc uslugi.

Ja mam porownianie bo likwidowalem szkode z PZU 2 lata temu i 2 miesiace temu. Pierwsza w miare bez problemow. Druga z niesamowitym szarpaniem sie. Obie robione w tym samym ASO bezgotowkowo. Roznica w czasie, aucie zastepczym, kilku! ogledzinach tego samego itd. Wisialem na telefonie srednio 2 razy dziennie przez 3 tygodnie. Obcinaja kase na czym sie da. Az strach pomyslec co by bylo jakby brac kase do reki tak jak sugeruja na infolinii przy zglaszaniu szkody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy AXA to nie wiem ale ostatnio likwidowanie szkody w PZU to koszmar. Kiedys moze to co napisales

> mialo sens - teraz za cena nie idzie jakosc uslugi.

> Ja mam porownianie bo likwidowalem szkode z PZU 2 lata temu i 2 miesiace temu. Pierwsza w miare bez

> problemow. Druga z niesamowitym szarpaniem sie. Obie robione w tym samym ASO bezgotowkowo.

> Roznica w czasie, aucie zastepczym, kilku! ogledzinach tego samego itd. Wisialem na telefonie

> srednio 2 razy dziennie przez 3 tygodnie. Obcinaja kase na czym sie da. Az strach pomyslec co

> by bylo jakby brac kase do reki tak jak sugeruja na infolinii przy zglaszaniu szkody...

To co to za dziwne rozlicznie bezgotówkowe w ASO? Bo normalnie to podpisujesz dwa świstki a ASO martwi się o resztę. Brat ostatnio likwidował szkodę w AXA bezgotówkowo w ASO Toyoty. ASO dostało kasę dopiero po trzech miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównywanie Axa z PZU to jak Merca z Fiatem. Cena czyni cuda, nie ma nic za darmo.

Absolutnie się nie zgodzę, nie ma żadnej reguły.

PZU nie doszacowało mi stłuczki na jakieś 1500 na same części, a że pojazd wiekiem już był zaawansowany to ASO się wypięło wiedząc jakie boje ich by czekały z PZU.

W jakimś innym, bodaj PTU, likwidowałem z kolei małą szkodę, i nie dość że bez problemowo to naprawdę bardzo szybko.

Tak że cena nie jest żadnym wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I znowu zbliza sie czas wykupu OC/AC. I takie pytania:

> 1. Od lat mam w PZU, ale moze da się gdzieś taniej? Co nie znaczy ze znacznie gorzej.

w przypadku OC tylko cena się różni, OWU reguluje ustawa. W przypadku AC to już temat rzeka...

Pospaceruj po TU, albo jakaś multiagencja, oni mają dość dobre rozeznanie w różnicach i dość dobre info o realizacjach szkód od klientów. Warto zapytać.

Zawsze możesz rozdzielić OC i AC, albo zagrać argumentem w PZU, potrafią dorzucić różne rabaty.

Niestety nowego/przechodzącego klienta traktują lepiej niż stałego... (doświadczenie sprzed 2lat)

> 2. Czy te strony z kalkulacjami polis sa coś warte? Np. ipolisa.pl. wyszło mi ze w Axadirect byłoby

> trochę taniej niz w PZU, a jak sprawdziłem na stronie tego towarzystwa to wyszło tyle samo.

u mnie w przypadku Hestii wyszło to samo co finalnie zapłaciłem

> 3. Czy warto kupowac NNW? Niedawno był watek, ze płacą grosze nieadekwatne do szkody. No i podobno

> trzeba się poddac badaniom lekarskim, ktore znienacka moga nam wykazac jakieś przeciwsskazania

> do dalszego kierowania pojazdami

warto, chyba że masz jakieś osobiste ubezpieczenie wypadkowe, ale NNW obejmuje też pasażerów więc tak czy inaczej warto

> 4. Czy warto w AC wybrac udział własny? Mój samochód parkuje na strzeżonym i raczej nie cieszy sie

> zainteresowaniem w pewnych kręgach

dopłacisz znacznie mniej niż przy ew szkodzie musiałbyś dorzucić z własnej kieszeni, nawet przy wymianie głupiej szyby.

> 5. Mam wersję sedan, natomiast na stronie PZU uparcie jest tylko wersja hatchback, mimo ze pisałem

> im juz kiedyś o tym błedzie. Czy jaby co to nie będzie kłopotów?

miałem podobne przejścia z PZU przy poprzednim aucie. ''System nie ma tego modelu, musimy wybrać coś co pasuje parametrami''

Nie mają się czego czepiać, mają VIN mogą sobie zdekodować. Nie przeskoczysz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co to za dziwne rozlicznie bezgotówkowe w ASO? Bo normalnie to podpisujesz dwa świstki a ASO

> martwi się o resztę. Brat ostatnio likwidował szkodę w AXA bezgotówkowo w ASO Toyoty. ASO

> dostało kasę dopiero po trzech miesiącach.

Aso martwi sie o swoj zarobek. Na pseudo udzialy wlasne amortyzacyjne maja jedna odpowiedz "PZU nie uznalo tej pozycji w wycenie". Mowa o oponach.

brales auto zastepcze? Powodzienia z ich centrum alarmowym. Nastepnym razem biore auto z cesja wierzytelnosci i niech sie wypozyczalnia z nimi meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Czy te strony z kalkulacjami polis sa coś warte? Np. ipolisa.pl. wyszło mi ze w Axadirect byłoby

> trochę taniej niz w PZU,

Są coś warte, ale raczej jako punkt odniesienia. Ja zawsze ostateczną decyzję podejmuję na podstawie kalkulatora danego ubezpieczyciela i lektury OWU.

> 4. Czy warto w AC wybrac udział własny?

To zależy. Ja wychodzę z założenia, że nie. Udział własny może skonsumować większość drobnych szkód (przycierki, etc.).

> 5. Mam wersję sedan, natomiast na stronie PZU uparcie jest tylko wersja hatchback, mimo ze pisałem

> im juz kiedyś o tym błedzie. Czy jaby co to nie będzie kłopotów?

IMO lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do pipla to jest ASO a nie ubezpieczyciel.

> To ich sprawa zalatwic zeby bylo dobreze, zeby uznali co maja uznac...

ubezpieczyciel.

Na naprawe nie narzekam. Wykonalem ok 30 telefonow do infolinii pzu w sprawie auta zastepczego. Wynajem byl przedluzany max o 2 dni i sam sie musialem dopominac przedluzenia. Teoretycznie auto powinienem myc codziennie bo nigdy nie wiedzialem czy zostanie przedluzony wynajem.

4 ogledziny auta, ktore mialo lekko wgniecione drzwi, przerysowany zderzak i lusterko, zgieta felge i uszkodzona opone. Nie dzialalo wspomaganie. Wiesz ile to trwa? 2 ogledziny zlecone przez PZU a nie przez warsztat.

Juz nie wspominam o przyznaniu auta zastepczego tylko na technologiczny czas naprawy. To tez problem ASO?

Mimo sporej ilosci wyrokow SN likwidacja szkod i ubezpieczenia w tym kraju to dno. Np rabanie na oponach to norma bo malo kto za 100zl pojdzie z nimi do sadu. itd. Wymieniac mozna bardzo dlugo. Zapytaj na forum ile osob walczy w sadzie z PZU za zamienniki mimo zajetego przez SN stanowiska w tej sprawie. PZU ma to tam gdzie slonce nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.