Skocz do zawartości

Czy na tym forum można się chwalić?


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

> wyrównasz teren, posiejesz trawę i błoto zniknie

> U mnie przed domem po ulewie jezioro robiło się, a teraz nie nadążam trawy ciąć

No elegancko smile.gif

Powiedz tylko, czy warto było robić taką dużą lukarnę dla tak małego okienka na poddaszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę sobie odgrzać swój wątek i znów się pochwalić.

To i ja zlosnik.gif. Jak zacząłeś wątek, to wrzuciłem zdjęcia zalanych ław. Stan na dziś mam taki:

DSC_0149%255B1%255D.jpg

DSC_0148%255B1%255D.jpg

Montaż okien i bramy garażowej po 10.11.

Dekarz przychodzi po 1.11 i kładzie blachę na rabek + montuje okna dachowe. Po 15.11 wchodzi elektryk i hydraulik. Jeżeli uda się zrobić wylewki w grudniu, to wchodzi ekipa do wykończenia "pod klucz" wink.gif W lipcu 2014 przeprowadzka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja . Jak zacząłeś wątek, to wrzuciłem zdjęcia zalanych ław. Stan na dziś mam taki:

> Montaż okien i bramy garażowej po 10.11.

I alarmu old.gif

> Dekarz przychodzi po 1.11 i kładzie blachę na rabek + montuje okna dachowe. Po 15.11 wchodzi

> elektryk i hydraulik. Jeżeli uda się zrobić wylewki w grudniu, to wchodzi ekipa do wykończenia

> "pod klucz" W lipcu 2014 przeprowadzka

Niezłe tempo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja . Jak zacząłeś wątek, to wrzuciłem zdjęcia zalanych ław. Stan na dziś mam taki:

> Montaż okien i bramy garażowej po 10.11.

> Dekarz przychodzi po 1.11 i kładzie blachę na rabek + montuje okna dachowe. Po 15.11 wchodzi

> elektryk i hydraulik. Jeżeli uda się zrobić wylewki w grudniu, to wchodzi ekipa do wykończenia

> "pod klucz" W lipcu 2014 przeprowadzka

wow. Pierwsze wrażenia: skomplikowany dach, mało okien, wielka brama garazowa spineyes.gif

Ale domyślam się, że z drugiej strony to wygląda inaczej.

Zastanowiłbym się nad tymi wylewkami w grudniu. Będzie zimo, nie będzie to chciało schnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wow. Pierwsze wrażenia: skomplikowany dach, mało okien, wielka brama garazowa

> Ale domyślam się, że z drugiej strony to wygląda inaczej.

Tak, wygląda...ale nie mam pod ręką odpowiedniego foto wink.gif

> Zastanowiłbym się nad tymi wylewkami w grudniu. Będzie zimo, nie będzie to chciało schnąć

Też się zastanawiam...wszystko zależy od pogody. Pocieszam się, że często do bożego narodzenia nie ma zimy i w dzień mamy sporo na plusie wink.gif

EDIT:

Tutaj front, ale w trakcie prac:

DSC_0128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z CO?

Jak bedzie dach i okna wchodzi elektryk i hydraulik. Ten ostatni robi również instalację CO (podłogówka, kominek z płaszczem i reszta potrzebnych klamotów zlosnik.gif). Piec będzie gazowy....gaz podciągną mi wiosna 2014 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, wygląda...ale nie mam pod ręką odpowiedniego foto

> Też się zastanawiam...wszystko zależy od pogody. Pocieszam się, że często do bożego narodzenia nie

> ma zimy i w dzień mamy sporo na plusie

> EDIT:

> Tutaj front, ale w trakcie prac:

Dom w bergamotkach? Kumpel ma cos takiego - podwojny czterospadowy dach, 4 lukarny, z 10 okien polaciowych... masakra finansowa za dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dom w bergamotkach? Kumpel ma cos takiego - podwojny czterospadowy dach, 4 lukarny, z 10 okien

> polaciowych... masakra finansowa za dach.

Nie, "dom przy ciepłej". Okien dachowych 8, dach połamany...nie powiem, drąży trochę kieszeń, ale co tam....podoba się mnie, żonie, mam nadzieję, że nie będę go zmieniał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto bogatemu zabroni?

Ale przestań zlosnik.gif Jak bym był bogaty, to bym sobie np. piwnicę wybudował w domu hehe.gifhehe.gif Dach ma powierzchnię 265m2. Całość, czyli więźba, deski, membrana, blacha, robota dekarza, okna dachowe fakro (78x140, obrotowo - uchylne) wyszła mnie poniżej 60 kpln. IMO znośnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przestań Jak bym był bogaty, to bym sobie np. piwnicę wybudował w domu Dach ma powierzchnię

> 265m2. Całość, czyli więźba, deski, membrana, blacha, robota dekarza, okna dachowe fakro

> (78x140, obrotowo - uchylne) wyszła mnie poniżej 60 kpln. IMO znośnie

A kumpel dorzucil do tego karpiowke angobowana antracytowa i wyszlo 90k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kumpel dorzucil do tego karpiowke angobowana antracytowa i wyszlo 90k.

U mnie dało by się sporo zejść z kosztów, zmniejszając wymiar okien, kupując tasze okna tylko obrotowe itp. Gdybym zdecydował się na standardową blacho-dachówkę, byłoby jeszcze mniej....swoją drogą - "blacha na rąbek" jest dosyć droga w porównaniu do blachodachówek, a produkcja chyba jest zdecydowanie prostsza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przestań Jak bym był bogaty, to bym sobie np. piwnicę wybudował w domu Dach ma powierzchnię

> 265m2. Całość, czyli więźba, deski, membrana, blacha, robota dekarza, okna dachowe fakro

> (78x140, obrotowo - uchylne) wyszła mnie poniżej 60 kpln. IMO znośnie

ja mam niecałe 200m kw. dachu dwuspadowego bez żadnego okna, z jednym tylko wyłazem. Z tym, że mam dachówkę. To zwiększa koszt i więźby i samego pokrycia. Kosztowało mnie to w sumie około 50 tys. pln i mam wrażenie, że dach to jest na razie jedyny element tej budowy, za który trochę przepłaciłem. Coś dużo wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.