Skocz do zawartości

zakup skutera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

CHciałbym zakupić skuter przedział cenowy 2000-3000, myślałem nad leciwym simsonem, ale może są też jakieś inne skutery warte uwagi, od czasu do czasu robiłbym trase 35 km do pracy, co polecacie szukać simsona czy jakiegoś innego co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> CHciałbym zakupić skuter przedział cenowy 2000-3000, myślałem nad leciwym simsonem, ale może są też

> jakieś inne skutery warte uwagi, od czasu do czasu robiłbym trase 35 km do pracy, co polecacie

> szukać simsona czy jakiegoś innego co polecicie?

ja polecam kymco agility 50 4t. za 3500zł kupisz juz nowy.

marka dobra i znana, nie jest to chinczyk , który rozleci sie po kilkuset km.

moim zdaniem warto dołozyc te 500zł i miec porzadnej jakosci skuter,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja polecam kymco agility 50 4t. za 3500zł kupisz juz nowy.

> marka dobra i znana, nie jest to chinczyk , który rozleci sie po kilkuset km.

> moim zdaniem warto dołozyc te 500zł i miec porzadnej jakosci skuter,

nie moge znalezc taniej niz 4 k :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to popatrz na nexxona, silnik tluczony od 50 lat ....

Albo na Rometa Ogara 900. Dziwnym przypadkiem wygląda podobnie hehe.gif Nie bierz pod uwagę opinii "ekspertów", którzy na takim sprzęcie nigdy nie jechali a ich wiedza opiera się na przekazach znajomych i niusach wyczytanych na pudelku hehe.gif Moje Ferro 901 na razie ma 1465 km i jakoś nie rozpadło się. Przez zupełnie czysty przypadek powstało w Chinach. Silnik jest kopią konstrukcji Hondy, produkowanego od 1958 roku old.gif w tej kwocie używanego z niewielkim przebiegiem znajdziesz. Części jest mnóstwo i są ogólnie dostępne. Od 2007 Romet produkuje Ogara 900 w Polsce.

Tu znajdziesz opis Nexxona hehe.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo na Rometa Ogara 900. Dziwnym przypadkiem wygląda podobnie Nie bierz pod uwagę opinii

> "ekspertów", którzy na takim sprzęcie nigdy nie jechali a ich wiedza opiera się na przekazach

> znajomych i niusach wyczytanych na pudelku Moje Ferro 901 na razie ma 1465 km i jakoś nie

> rozpadło się. Przez zupełnie czysty przypadek powstało w Chinach. Silnik jest kopią

> konstrukcji Hondy, produkowanego od 1958 roku w tej kwocie używanego z niewielkim

> przebiegiem znajdziesz. Części jest mnóstwo i są ogólnie dostępne. Od 2007 Romet produkuje

> Ogara 900 w Polsce

ogar nie ma kopii silnika z hondy Cub o nexxon i owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to mea culpa, bylem przekonany, ze w romecie jest inaczej

Nie, to są te same sprawdzone i niezwykle żywotne silniki. Słyszałem w serwisie, że przebiegi rzędu 30 000 - 40 000 nie są niczym niezwykłym dla tych silników 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oba mają silniki 139FMB To są te same silniki.

i ten sam silnik jest w moim sprzęcie, Shineray xy50-2qe;

parę suchych faktów;

- 4 lata, 9400 km i ciągle idzie do przodu

- kupiony nowy za 2500 zł

- spalanie dzięki odpowiednim przełożeniom 1,6-1,8 litra

- wszystkie części wciąż oryginalne smile.gif

link do fotek mojego pojazdu

ps. fajnie prezentują się nowe junaki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, że paliwa nie produkuje

> Powiedz mi jak trzeba jechać by uzyskać to Twoje spalanie

Normalnie icon_rolleyes.gif Mojemu Ferro wystarczają 2l/100 km. Sprzęt waży 125 kg + moich 118 kg. Jedziesz w granicach 40 - 50 km/h i silnik niewiele zużywa paliwa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg prawa polskiego tak, wg możliwości 60-65 na płaskim, nawet do 90 z górki ;p

Kiepskie masz przełożenia grinser006.gif Mój poszedł na płaskim 75 km/h swiety.gifzlosnik.gifok.gif

> ps. fajnie prezentują się nowe junaki

Ostrzę zęby na M16, ewentualnie starsze M11 wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, że paliwa nie produkuje

> Powiedz mi jak trzeba jechać by uzyskać to Twoje spalanie

mały silnik, długie przełożenia, niska masa plus spokojna jazda (przepisowa) na najwyższym biegu i spokojnie takie spalanie uzyska się na silniku 4T

lubię nim jeździć, bo jest tańszy od wszelakiej komunikacji miejskiej czy nawet auta z LPG ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepskie masz przełożenia Mój poszedł na płaskim 75 km/h

przy 65 kończy mi się obrotek na 3-ce, przy 4-ce niestety go zamula ;p (zębatki 14-41)

> Ostrzę zęby na M16, ewentualnie starsze M11

stałem ostatnio obok M16, ten dźwięk serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.