Skocz do zawartości

ER6F czy Bandit 650F?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem kilkoma motocyklami z owiewkami. VFr, SV, CBR, i niestety, ale z moim wzrostem, ciężko się schować idealnie za owiewką typowego sporta. Musiałbym dokładać dodatkową szybkę, a to zaś jakieś kombinacje. Typowe turystyki mi nie odpowiadają. Więc wybór, z racji przyzwyczajenia, padł na jedyny słuszny "wzór".....

Dodatkowa zaleta, dla których jest wadą, to właśnie wiatr. "Czuję" że jadę, a powyżej pewnego progu, lub w wietrzny dzień, nawet 120km/h to jak 250 na "ścigaczu" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W deszczu jeszcze miałem okazji sprawdzić naturalnych ograniczników

Nic tak pięknie ze skóry nie zmywa komarów, pyłu itd jak rzęsista, letnia ulewa w ciepły dzień hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem kilkoma motocyklami z owiewkami. VFr, SV, CBR, i niestety, ale z moim wzrostem, ciężko

> się schować idealnie za owiewką typowego sporta. Musiałbym dokładać dodatkową szybkę, a to zaś

> jakieś kombinacje. Typowe turystyki mi nie odpowiadają. Więc wybór, z racji przyzwyczajenia,

> padł na jedyny słuszny "wzór".....

> Dodatkowa zaleta, dla których jest wadą, to właśnie wiatr. "Czuję" że jadę, a powyżej pewnego

> progu, lub w wietrzny dzień, nawet 120km/h to jak 250 na "ścigaczu"

To nawet nie chodzi o to, by się całkowicie schować za owiewkami - bo tak to pewnie się da tylko w jakimś goldwingu albo armaturze z metrową szyba zlosnik.gif, ale jednak nawet niewielka owiewka powinna odchylić trochę strumień powietrza. Typowe ścigacze, moto sportowe mnie nie interesują z racji pozycji jeźdźca, jakiej wymagają - doopa w górze, leżenie na zbiorniku - za stary na to jestem zlosnik.gif, ale coś w rodzaju fazera chyba bardziej mi odpowiadało niżtypowy N. W swoim mam co prawda malutką owiewkę PUIG, ale to raczej ozdoba niż funkcjonalność - chociaż przydaje się do wetknięcia rękawiczek za nią, gdy zapinam kurtkę i kask zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic tak pięknie ze skóry nie zmywa komarów, pyłu itd jak rzęsista, letnia ulewa w ciepły dzień

O właśnie...od kilku dni zbieram się do zapytania bardziej doświadczonych motórzystów, czym zmywać robale ze skóry i kasku...ale to chyba temat na oddzielny wątek 270751858-jezyk.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O właśnie...od kilku dni zbieram się do zapytania bardziej doświadczonych motórzystów, czym zmywać

> robale ze skóry i kasku...ale to chyba temat na oddzielny wątek

wodą i gąbeczką smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N a S to odwieczny dylemat.

Całe szczęście, że rynek jest na tyle bogaty, że każdy może wybrać coś dla siebie ok.gif

Następne 2oo to też na 99%N. Aczkolwiek, wiadomo jak jest....

Jak się trafi "okazja", to się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> N a S to odwieczny dylemat.

> Całe szczęście, że rynek jest na tyle bogaty, że każdy może wybrać coś dla siebie

wysocy z owiewek to mają tylko enduraki i duże turystyki (jak FJR).

sredniaki za małe frown.gif

> Następne 2oo to też na 99%N. Aczkolwiek, wiadomo jak jest....

> Jak się trafi "okazja", to się bierze.

tez mam taki plan. ale do realizacji jeszcze dużo czasu i nie wiem czy np. nie skoncze na Warriorce np wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wodą i gąbeczką

No i tak na razie sobie radzę, skórę impregnuję jakimś szuwaksem z tubki (coś w rodzaju pasty do butów w płynie).

A może są jakieś preparaty do szyb kasku - podobno sprawdzają się spraje do czyszczenia monitorów? wink.gif

Moja szyba po myciu wodą i gąbką ma smugi, jak ich dokładnie nie wypoleruję miękką szmatką, to wkurzają mnie podczas jazdy pod słońce 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mam taki plan. ale do realizacji jeszcze dużo czasu i nie wiem czy np. nie skoncze na Warriorce

1,7l.... musi robić sporo "hałasu" z dobrym wydechem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i tak na razie sobie radzę, skórę impregnuję jakimś szuwaksem z tubki (coś w rodzaju pasty do

> butów w płynie).

> A może są jakieś preparaty do szyb kasku - podobno sprawdzają się spraje do czyszczenia monitorów?

> Moja szyba po myciu wodą i gąbką ma smugi, jak ich dokładnie nie wypoleruję miękką szmatką, to

> wkurzają mnie podczas jazdy pod słońce

kask - plyn do mycia naczyn i gabeczka

skora - podobnie albo specjalne zestawy do czyszczenia, mozna na allegro zanabyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóre konserwuje jakimś "niemieckim" wynalazkiem, S1000 czy coś takiego ( 40zł). Daje rade.

Ostatnio nie było, i wypróbowałem z modeki środek (beznadzieja, drogie, mało wydajne, 45zł), i jakiś za 30zł, nevix firma się nazywała chyba, też lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.