Skocz do zawartości

Czy warto kupić PALIO Weekend?


xpress

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jestem aktualnie użytkownikiem niezawodnego Seia (seicento 1.1 SPI 1999). Autko ma przejechane około 60tyś kilometrów, z czego połowę zrobiłem nim ja. Z auta jestem zadowolony, zaś z jego gabarytów powoli nie. Zważywszy na fakt, że niebawem powiększy mi się rodzina, myślę o czymś większym. Moje myśli krążą po głowie wokół Fiata Palio weekend 1.2 (najlepiej z gazem), rocznik 2000 - 2002. Byłbym wdzięczny za kilka postów z uwagami nt ewentualnego zakupu. Na co zwrócić uwagę, czy warto kupować w ogóle ten model. Słowem. Palio - ZA a nawet PRZECIW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie boisz się fiatów, i potrafisz zadbać o takie auto to warto polecić ok.gif

sporo takich topiców znajdziesz tu na forum, praktycznie każdy aktywnie piszący opisał swoje zdanie.

polecam przeczytanie tego co znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za:

Niska cena za stosunkowo duże auto, bardzo małe zainteresowanie złodziei tym modelem.

Przeciw:

Dość duża awaryjność. Typowe usterki to pękający alternator co kilkadziesiąt tysięcy km, stuki (luzy) w przednim zawieszeniu, usterki tylnego zawieszenia (tuleje i pękające sprężyny), strzelające ograniczniki drzwi, zacinający się termostat płynu chłodzącego, wycieki oleju spod pokrywy klawiatury i miski olejowej, korozja progów.

Jak ktoś ma smykałkę i lubi się bawić to z wieloma tymi przypadłościami można sobie łatwo poradzić... i ceny części (oczywiście poza ASO) są umiarkowane. A tak naprawdę to wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich bardzo serdecznie!

> Jestem aktualnie użytkownikiem niezawodnego Seia (seicento 1.1 SPI

> 1999). Autko ma przejechane około 60tyś kilometrów, z czego

> połowę zrobiłem nim ja. Z auta jestem zadowolony, zaś z jego

> gabarytów powoli nie. Zważywszy na fakt, że niebawem powiększy

> mi się rodzina, myślę o czymś większym. Moje myśli krążą po

> głowie wokół Fiata Palio weekend 1.2 (najlepiej z gazem),

> rocznik 2000 - 2002. Byłbym wdzięczny za kilka postów z uwagami

> nt ewentualnego zakupu. Na co zwrócić uwagę, czy warto kupować w

> ogóle ten model. Słowem. Palio - ZA a nawet PRZECIW?

Za: 1. za małe pieniadze masz duży samochód

2. oszczędny i bezkolizyjny silnik (1,2)

3. wygodny i pojemny samochód

Przeciw: 1. nękajace drobne usterki osprzętu silnika;

2. słaba skrzynka biegów (mech. róźnicowy);

3. koło zapasowe podwieszane;

PS. Jeśli palio to tylko w wersji HL - palio w wersji EL bez wspomagania kierownicy to pomyłka.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopisze cos od siebie. zlosnik.gif

ZA:

1. Funkcjonalny i calkiem wygodny samochod za niewielkie pieniadze.

2. Silnik 1.2 - oszczedny, w miare zwawy, idealnie sprawuje sie na LPG, bezkolizyjny.

3. W wersji HL calkiem niezle wyposazenie.

4. Ceny czesci zamiennych (poza ASO) do przyjecia.

5. Niewielka usterkowosc, mimo roznych opinii. smirk.gif

PRZECIW:

1. Tuleje met.-gum. w przednich wahaczach, praktycznie niemal co roku trzeba wymieniac...

2. W starszych modelach (97-98) moze wystepowac korozja rantow blotnikow.

Altek, to raczej w 1.6, z tego, co slyszalem, to w 1.2 bardzo sporadycznie ta przypadlosc wystepuje.

Podsumowujac, za takie pieniadze raczej nic lepszego nie kupisz. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie szczegolna uwage nalezy zwrocic na silnik, ja tak nie zrobilem i od 4mc walcze z nim "spece" z ASO rozkladaja rece. Blacha jest ok (ocynk) wiec nie mam problemow z korozja, zreszta swoja droga i tak nalezy zabezpieczyc progi i podwozie bitexem lub czyms podobnym. Od 4 miesiecy zrobilem moim palio juz 8000km i musze powiedziec ze jak za takie pieniadze jedzie sie bardzo fajnie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie palio weekend nie warto kup zwykłe palio 3d wymien mu silnik na

> 2,4 jtd +zmien program i smiało startujesz na 1,4 mili

Myslisz, ze zmiescilby sie tam 2,4? hmm.gif Przy 1.6 juz ledwo mozna reke wetknac, a ten 2,4 na dodatek ma 5 cylindrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy zakupie szczegolna uwage nalezy zwrocic na silnik, ja tak nie

> zrobilem i od 4mc walcze z nim "spece" z ASO rozkladaja rece.

No tak, oczywiscie, ze trzeba sprawdzic, jak w kazdej uzywce, ale chodzilo mi tylko o te najbardziej typowe usterki.

> Blacha jest ok (ocynk) wiec nie mam problemow z korozja, zreszta

> swoja droga i tak nalezy zabezpieczyc progi i podwozie bitexem

> lub czyms podobnym.

Niby jest ocynk, ale w moim ('98) ruda pojawia sie na rantach wszystkich blotnikow... crazy.gif Autko jest u mnie od nowosci i nie bylo zadnego dzwonka.

> Od 4 miesiecy zrobilem moim palio juz

> 8000km i musze powiedziec ze jak za takie pieniadze jedzie sie

> bardzo fajnie. Polecam

Z tym sie w pelni zgadzam. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Nie warto kupować żadnego Fiata choćby nawet nowego, żadnego. Lepiej kupić 1 lub 2 letniego niemca lub japońca i mie.ć spokój. Fiat to tylko Fiat.

P.S. To moje osobiste zdanie.


Kolega pytał właścicieli o zadnie, skoro nie masz doświadczenia z palio to czemu od razu sie wypowiadasz, że to jest kicha?

Na co dzień w pracy jeżdżę palio 1,2 16V i jestem zadowolony, czego nie mogę powiedzieć o astrze II, którą jeździłem w poprzedniej firmie, co chwilę się coś w niej psuło, a zawieszenie nagminnie, więc uważam, że z tymi niemcami to raczej nie dokońca tak różowo...

Ale to jest moje zdanie.

Pozdrwawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie warto kupować żadnego Fiata choćby nawet nowego, żadnego. Lepiej

> kupić 1 lub 2 letniego niemca lub japońca i mie.ć spokój. Fiat

> to tylko Fiat.

> P.S. To moje osobiste zdanie.

Mylisz się - powielasz mity o niezawodnych ,,niemcach'' !!

P.S. To moje osobiste zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy zakupie szczegolna uwage nalezy zwrocic na silnik, ja tak nie

> zrobilem i od 4mc walcze z nim "spece" z ASO rozkladaja rece.

> Blacha jest ok (ocynk) wiec nie mam problemow z korozja, zreszta

> swoja droga i tak nalezy zabezpieczyc progi i podwozie bitexem

> lub czyms podobnym. Od 4 miesiecy zrobilem moim palio juz

> 8000km i musze powiedziec ze jak za takie pieniadze jedzie sie

> bardzo fajnie. Polecam

z silnikiem walczą spece z ASO bo jacyś ,,spece'' załozyli gaz - ot cała opowieść o Twoich problemach.Gaz w aucie to zło i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu przyprowadziłem na sprzedaż z Niemiec Palio Weekend 1.7TD, ale przed sprzedażą postanowiłem trochę pojeździć (zrobiłem już w sumie 7 tys. km). I muszę przyznać, że autko jest fajne. Niskie spalanie coś koło 5.5L\100km w trasie, pakowne, w miarę ciche, nieźle wyposażone - jak na cenę. W tym przedziale cenowym - do 10tys. zdecydowanie godne polecenia.

Ceny części w przystępnych cenach. Diesle w Polsce nie były w oficjalnej sprzedaży, ale z częściami nie ma problemu - wiele pasuje od Sieny 1.6 (zawieszenia przednie, półosie itp).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Nie warto kupować żadnego Fiata choćby nawet nowego, żadnego. Lepiej

> kupić 1 lub 2 letniego niemca lub japońca i mie.ć spokój. Fiat

> to tylko Fiat.

> P.S. To moje osobiste zdanie.

Moim zdaniem warto kupic Fiata a chocby dlatego ze jest atrakcyjna cena. Mam ze swoim troche problemow, ale to partactwo gazownika. Fiat Palio z 98 roku na noPB chodzil jak marzenie, zawsze zapalal i rowno pracowal. Faktem jest ze te tuleje w zawieszenieu co jakis czas trtzeba wymienic, ale to koszt robocizny 30 zl na strone. Fiacik jest cichy, zrywny (mowie o 1.6) i bardzo funkcjonalny (kosmiczny bagaznik). A z trwaloscia to jak sie trafi, widzialem te silnki 1.6 16 V w autkach po przejechaniu 200kkm i chodzilo rowniej, cicszej i fajniej niz moj po 65 kkm. Cena takiego uzywanego fiata jest bardzo atrakcyjna w porownaniu do innych modeli (VW, opel...itp) wiec wedlug mnie warto, uzywanego z pierwszych rak. Jezeli chodzi natomiast o nowe, to jednak kupilbym inna marke, troche dokladajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> z silnikiem walczą spece z ASO bo jacyś ,,spece'' załozyli gaz - ot

> cała opowieść o Twoich problemach.Gaz w aucie to zło i nic tego

> nie zmieni.

chyba ze jest o poczatku wymyslony przez producenta i wlozony do auta na tasmie montazowej. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie warto kupować żadnego Fiata choćby nawet nowego, żadnego. Lepiej

> kupić 1 lub 2 letniego niemca lub japońca i mie.ć spokój. Fiat

> to tylko Fiat.

> P.S. To moje osobiste zdanie.

ze tak zapytam iloma fiatami jezdziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze tak zapytam iloma fiatami jezdziles?

Zapewne nie doświadczył tego bo jeździ świetnymi niemieckimi autami zlosnik2.gif

Kiedy w roku 1998 pracowałem w serwisie VW wszystkie nowe PASSATY przyjeżdżały na wymianę całego przedniego zawiedzenia - co za wspaniała jakość zlosnik2.gif

Teraz pomyka ASTRĄ do momentu aż coś się nie popsuje - wtedy to konto bankowe pustoszeje w mgnieniu oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne nie doświadczył tego bo jeździ świetnymi niemieckimi autami

> Kiedy w roku 1998 pracowałem w serwisie VW wszystkie nowe PASSATY

> przyjeżdżały na wymianę całego przedniego zawiedzenia - co za

> wspaniała jakość

> Teraz pomyka ASTRĄ do momentu aż coś się nie popsuje - wtedy to konto

> bankowe pustoszeje w mgnieniu oka.

dbasz - jezdzisz... olewasz - płacisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.