Skocz do zawartości

Sprzeglo i dwumasa po wymianie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wozkowi (MW 110 JTD) stuknelo 11 lat i (prawdziwe) 258 kkm z czego 200 w moich rekach. Nadszedl czas wymienic sprzeglo po raz drugi (pierwszy przy 110 czyli to drugie mialo prawie 150 kkm).

To mnie jeszcze nie zabolalo (kupilem Valeo, 450 zl) ale jak juz rozebrali, to okazalo sie, ze do wymiany jest takze dwumasa, 1700 zl frown.gif

Sytuacja podbramkowa, bo albo robie teraz na ich czesciach, albo kombinuje tansze (w sklepie 1450, pewnie da sie i taniej) i robie za tydzien - ale za tydzien to ja juz mam byc w Chorwacji...

Tak wiec mam nowe sprzeglo i dwumase a kosztowalo mnie to 450 + 1700 + 300 robota. Kurde, zwiekszylem wartosc Maryski o polowe wink.gif.

Ale trza byc sprawiedliwym, nigdy mnie nie zawiodla w potrzebie, to sie jej odwdzieczylem.

Mam nadzieje ze nastepne 100 kkm zalicze bez wiekszych problemow (wiem, nadzieja matka glupich wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Wozkowi (MW 110 JTD) stuknelo 11 lat i (prawdziwe) 258 kkm z czego 200 w moich rekach. Nadszedl

> czas wymienic sprzeglo po raz drugi (pierwszy przy 110 czyli to drugie mialo prawie 150 kkm).

> To mnie jeszcze nie zabolalo (kupilem Valeo, 450 zl) ale jak juz rozebrali, to okazalo sie, ze do

> wymiany jest takze dwumasa, 1700 zl

> Sytuacja podbramkowa, bo albo robie teraz na ich czesciach, albo kombinuje tansze (w sklepie 1450,

> pewnie da sie i taniej) i robie za tydzien - ale za tydzien to ja juz mam byc w Chorwacji...

> Tak wiec mam nowe sprzeglo i dwumase a kosztowalo mnie to 450 + 1700 + 300 robota. Kurde,

> zwiekszylem wartosc Maryski o polowe .

> Ale trza byc sprawiedliwym, nigdy mnie nie zawiodla w potrzebie, to sie jej odwdzieczylem.

> Mam nadzieje ze nastepne 100 kkm zalicze bez wiekszych problemow (wiem, nadzieja matka glupich

SZALENIEC;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym szalenstwie jest metoda...

a. nie stac mnie obecnie na inne auto

b. poniewaz wiem ze jest ok, dla mnie jest warte ZNACZNIE wiecej niz dla potencjalnego kupujacego

Ale wracajac do sprzegla - obecnie wbija sie tak lekko, jakby pedal nie byl do niczego podpiety wink.gif ale dziala OK. Tak ma byc, w sensie prawie calkowity brak oporu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wracajac do sprzegla - obecnie wbija sie tak lekko, jakby pedal nie byl do niczego podpiety

> ale dziala OK. Tak ma byc, w sensie prawie calkowity brak oporu?

U mnie po wymianie było tak samo , ale po jakiś kilkunastu tys. opór przy naciskaniu się zwiększył - na szczęście nie do pierwotnego stanu przed wymianą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pewnie bym go sprzedał i przeczekał, odłożył i kupił nowe.

Odwieczny problem... Wiem, ze sprzedawalbym dobre i zadbane choc dosc stare auto, ale nie do konca wiem jakie bym kupil... Lepszy diabel znany od nieznanego wink.gif

Co wiecej, mam wrazenie ze jakosc pogarsza sie z roku na rok, wiec brak mi pewnosci, czy auto powiedzmy 5 letnie sypalo by sie mniej niz obecne 11 letnie

Z wielu opinii wynika ze JTD do jakis 400 kkm powinien dociagnac bez wiekszych problemow, choc jak zawsze duzo zalezy od egzemplarza. No, turbina pewnie padnie wczesniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Wozkowi (MW 110 JTD) stuknelo 11 lat i (prawdziwe) 258 kkm z czego 200 w moich rekach. Nadszedl

> czas wymienic sprzeglo po raz drugi (pierwszy przy 110 czyli to drugie mialo prawie 150 kkm).

> To mnie jeszcze nie zabolalo (kupilem Valeo, 450 zl) ale jak juz rozebrali, to okazalo sie, ze do

> wymiany jest takze dwumasa, 1700 zl

> Sytuacja podbramkowa, bo albo robie teraz na ich czesciach, albo kombinuje tansze (w sklepie 1450,

> pewnie da sie i taniej) i robie za tydzien - ale za tydzien to ja juz mam byc w Chorwacji...

> Tak wiec mam nowe sprzeglo i dwumase a kosztowalo mnie to 450 + 1700 + 300 robota. Kurde,

> zwiekszylem wartosc Maryski o polowe .

> Ale trza byc sprawiedliwym, nigdy mnie nie zawiodla w potrzebie, to sie jej odwdzieczylem.

> Mam nadzieje ze nastepne 100 kkm zalicze bez wiekszych problemow (wiem, nadzieja matka glupich

iii tam - moje wytrzymalo 190tys

okładziny są jeszcze dobre (widać rowki na nich) - niestety docisk skorodowal i lozysko miało tendencje do wpadania - żeby wbic 1 lub wsteczny to trzeba było w podloge dusic - a i tak zgrzytaly biegi - do tego pedal ciężko chodzil i matka nie chciała jezdzic

teraz jest si - lekko

mechanik tez się upieral ze docisk trzeba zmienić (na zasadzie - tu jest dwumas i się zmienia - a nawet nie rozebral jeszcze)

dwumas został - jak był - nie szarpie nie wibruje wiec po jaka cholerę ?

sprzeglo valeo za 300 w ASO smile.gif wyprzedawali się 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.