Skocz do zawartości

silnik 1,2 TSI 105 KM


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

> Żona jeździ Renault Twingo 1.5 DCi , spalanie w tym samochodzie w cyklu miejskim rzadko osiąga 5

> l/100, ostatnio oscyluje w 4,5 l, ale samochód ten ma jedną podstawową wadę, czyli bardzo

> krótką skrzynię biegów, gdyby nie to wyniki były by jeszcze lepsze. Nie byłem tym na trasie,

> ale mniemam, że zejście w okolice 3,5 l to żadne wyzwanie.

Ale chodzi też o wielkość i masę auta wg http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/renault/twingo/ii/hatchback-3d/silnik-diesla-1.5-dci-65km takie Twingo waży 980kg, mój Focus http://www.autocentrum.pl/dane-techniczn...-tdci-dpf-109km 1446kg. Także wiesz... taką wydmuszką, to można takie spalanie zrobić drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz swoje, Twoje prawo ok.gif

ja wiem że i 1.9jtd i 1.6tdi robiłem spalanie katalogowe na trasie bez problemów jeśli tylko mam na to ochotę, a Ty twierdzisz że się nie da bo Tobie się nie udało, tylko w jedynym słusznych tsi da się, dyskusja na średnim poziomie

nie odzywałem się w wątku dopóki nie poruszyłeś fabii tdi, a może była jednak zepsuta? jak tsi kolegów którym dużo palą? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona jeździ Renault Twingo 1.5 DCi , spalanie w tym samochodzie w cyklu miejskim rzadko osiąga 5

> l/100, ostatnio oscyluje w 4,5 l, ale samochód ten ma jedną podstawową wadę, czyli bardzo

> krótką skrzynię biegów, gdyby nie to wyniki były by jeszcze lepsze. Nie byłem tym na trasie,

> ale mniemam, że zejście w okolice 3,5 l to żadne wyzwanie.

Znajomy miał fabię 1.9 SDI jego rekord to 2,8l/100km w 2 osoby jak jechał z żoną nad morze ok.gif

Jego średnie spalanie w tym aucie jeżdżąc głównie po śląsku i małopolsce miał 3,8l/100km ok.gif

Kumpel w robocie w Avensisie 2.0 D4D ma średnie 4,4l a jeździ tylko trasy Tychy-Mysłowice ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty wiesz swoje, Twoje prawo

> ja wiem że i 1.9jtd i 1.6tdi robiłem spalanie katalogowe na trasie bez problemów jeśli tylko mam na

> to ochotę, a Ty twierdzisz że się nie da bo Tobie się nie udało, tylko w jedynym słusznych tsi

> da się, dyskusja na średnim poziomie

> nie odzywałem się w wątku dopóki nie poruszyłeś fabii tdi, a może była jednak zepsuta? jak tsi

> kolegów którym dużo palą?

Nadinterpretujesz to co ja piszę i nie czytasz ze zrozumieniem.

Ja nie piszę o jeździe stricte! w trasie i nie piszę, że sie nie da, bo się na pewno DA !

Napisałem w jakich warunkach porównywałem i co mi wyszło.

Nie naciągam w żadną ze stron.

Co więcej biorąc to 1.6 TDI miałem nadzieję, że jednak uda się wykręcić jakies fajne wyniki z 3 z przodu na tej "mojej trasie"

ale niestety się nie udało. TDI po prostu paliło mniej o ok. 1 litr z hakiem od TSI i tyle.

Czego nie rozumiesz niewiem.gif

Podsumowując w 1.6 TDI na pewno da się osiągnąć katalogowe spalanie, jak w większości aut zresztą.

Natomiast z moich doświadczeń wynika, że łatwiej o katolog w TSI niż w aktualnych TDI.

Podsumowując diesel pali mniej od benzyny i żadna to nowość niewiem.gif

Napisz nam na temat swoich doświadczeń z jazdy TSI vs TDI myślę, że każdy z chęcią poczyta, bo ilu kierowców tyle opinii ok.gif

BTW.

Myślałem, że po ostatniej naszej dyskusji ( gdzie się finalnie lekko zbłaźniłeś) już dałeś sobie spokój, ale widzę że dalej Cię coś męczy tylko nie wiem co niewiem.gif

I tak jak Ci ostatnio pisałem, merytotycznie z chęcią podyskutuję, na trolling nie mam ochoty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.