Skocz do zawartości

Shimmy


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadąc pustą drogą z prędkością ok. 80km/h zdjąłem na chwilę obie ręce z kierownicy, bo musiałem poprawić suwak kurtki. Po chwili moto wpadło w lekkie shimmy...coś mam popsute? Co może być przyczyną? Jak trzymam kierownicę nie czuję żadnych drgań nawet przy prędkościach dwukrotnie większych hmm.gif Droga była idealnie gładka, równa, czysta... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciśnienie w kole? Kufer centralny masz?

> Dość często on jest powodem shimy.

Nie mam kufra, moto to golas, mam jedynie małą owiewkę Puig, ale to ledwo zegary zaslania...

Ciśnienie sprawdzę jutro, faktycznie może być mało, bo dziś też zaliczyłem uślizg przodu podczas zawracania...a wcale szybko nie zawracałem blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jadąc pustą drogą z prędkością ok. 80km/h zdjąłem na chwilę obie ręce z kierownicy, bo

> musiałem poprawić suwak kurtki. Po chwili moto wpadło w lekkie shimmy...coś mam popsute? Co

> może być przyczyną? Jak trzymam kierownicę nie czuję żadnych drgań nawet przy prędkościach

> dwukrotnie większych Droga była idealnie gładka, równa, czysta...

ale shimmy czy wężykowanie?

LINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale shimmy czy wężykowanie?

> LINKA

shimmy - moto jechało prosto, tylko kierownica się telepała....niewiele, ale jednak. trochę mnie to zmartwiło oslabiony.gif

Co prawda mając ręce na kierownicy nigdy nic złego nie zaobserwowałem - przy hamowaniu, przyspieszaniu, przy dużych prędkościach- nie telepie i nie muszę zaciskać rak na manetkach. A jak zdjąłem łapy na chwilę i to przy stosunkowo małej prędkości, to zaczęło telepać... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Zephyrem jechałeś.

Coś w tym jest. Wydaje mi się, że ten model tak po prostu ma. Wielokrotnie tego doświadczyłem.

Uślizgu przodu też doświadczyłem na tym motorze i to przy naprawdę małych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze Zephyrem jechałeś.

Zephyr 550 ok.gif

> Coś w tym jest. Wydaje mi się, że ten model tak po prostu ma. Wielokrotnie tego doświadczyłem.

> Uślizgu przodu też doświadczyłem na tym motorze i to przy naprawdę małych prędkościach

w sumie to pocieszające - już się bałem, że coś popsute wink.gif

cały czas uczę się tego sprzętu, co prawda chicken strip jeszcze trochę występuje, ale z przejechaną ilością km trochę się zmniejsza zlosnik.gif. Kolejna lekcja przyjęta, przynajmniej będę wiedzial czego się spodziwać po sprzecie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oponę obejrzyj, czy nie jest uszkodzona, odkształcona, itp.

> Ciśnienie też sprawdź

Dzisiaj pooglądam oponę i sprawdzę ciśnienie, ale to po południu, bo wieczorem odstawiając sprzęt do garażu okazało się, że puściła opaska zaciskowa wężyka paliwa...więc do pracy dzisiaj puszką 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oponę obejrzyj, czy nie jest uszkodzona, odkształcona, itp.

> Ciśnienie też sprawdź

Wieczorem byłem na 2 stacjach, by sprawdzić ciśnienie...na żadnej mi się nie udało blush.gif. Wentyle w moto są jakieś specjalne? yikes.gif czy ja mam jakiś wynalazek? Czy to przypadek i pistolety na stacjach były uszkodzone? hmm.gif

Mam jakby jakieś krótsze maszynki i po założeniu końcówki do pompowania nie wciska się wentyl i nie da się pompować.. jutro podjadę jeszcze na 3 stację, ale jak i tam mi się nie uda, to znaczy, że mam jakiś wynalazek....moje moto to wersja USA, czy tam jest inny standard? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wieczorem byłem na 2 stacjach, by sprawdzić ciśnienie...na żadnej mi się nie udało . Wentyle w moto

> są jakieś specjalne? czy ja mam jakiś wynalazek? Czy to przypadek i pistolety na stacjach

> były uszkodzone?

> Mam jakby jakieś krótsze maszynki i po założeniu końcówki do pompowania nie wciska się wentyl i nie

> da się pompować.. jutro podjadę jeszcze na 3 stację, ale jak i tam mi się nie uda, to znaczy,

> że mam jakiś wynalazek....moje moto to wersja USA, czy tam jest inny standard?

moze trzeba lekko wentyle wykrecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.