Skocz do zawartości

Poszukiwań cd. [C2 vs. Fiesta]


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie C2 1.4 HDI, i jest fiesta 1.4 tdci - ponoć to te same silniki.. z tego co wyczytałem to:

-brak problemów z wtryskami (poza jakimiś podkładkami pod nie) ?

-brak dwumasy

- brak filtra cz. stałych

- turbina bez zmiennej geometrii

-mało pali, w autach tej wielkości wystarcza do normalnej jazdy

Pytanie: generalnie omijam ogłoszenia aut z dieslem, ale na codzien w pracy jeżdżę tylko dieslami (służbowe) i tak się zastanawiam, priorytetem jest tania eksploatacja. Jest sobie jeszcze C2 VTS 033102bebe_1_prv.gif, czy taki VTS 1.6 benzyna po ofiarowaniu mu porządnej sekwencji będzie tańszy w utrzymaniu czy nie? (ogólnie, nie wiem jak bardzo się różni vts od zwyklej c2, zawieszenie itp.)

I co ogólnie sądzicie o Fieście MK6 z tym silnikiem, oraz o C2 ww.

ps. korzystając jeszcze z okazji - czy ktoś wie coś o Mitsu Colt Cz3, 1.1 3 garki - silnik 3 cyl. to wiadomo, ale ponoć dość żwawy, tylko że kijowa widoczność (szerokie słupki przednie)

pozdro

ps2. wszystkie brane pod uwagę benzyny docelowo + sekwencja lpg wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie C2 1.4 HDI, i jest fiesta 1.4 tdci - ponoć to te same silniki.. z tego co wyczytałem

> to:

> -brak problemów z wtryskami (poza jakimiś podkładkami pod nie) ?

> -brak dwumasy

> - brak filtra cz. stałych

> - turbina bez zmiennej geometrii

> -mało pali, w autach tej wielkości wystarcza do normalnej jazdy

> Pytanie: generalnie omijam ogłoszenia aut z dieslem, ale na codzien w pracy jeżdżę tylko dieslami

> (służbowe) i tak się zastanawiam, priorytetem jest tania eksploatacja. Jest sobie jeszcze

> C2 VTS , czy taki VTS 1.6 benzyna po ofiarowaniu mu porządnej sekwencji będzie tańszy w

> utrzymaniu czy nie? (ogólnie, nie wiem jak bardzo się różni vts od zwyklej c2, zawieszenie

> itp.)

> I co ogólnie sądzicie o Fieście MK6 z tym silnikiem, oraz o C2 ww.

> ps. korzystając jeszcze z okazji - czy ktoś wie coś o Mitsu Colt Cz3, 1.1 3 garki - silnik 3

> cyl. to wiadomo, ale ponoć dość żwawy, tylko że kijowa widoczność (szerokie słupki przednie)

> pozdro

> ps2. wszystkie brane pod uwagę benzyny docelowo + sekwencja lpg

użytkuję w rodzinie już 2 fiestę 1,4 tdci (pierwsa poległa na crashtescie - kupiliśmy drugie takie samo auto a to najlepsza rekomendacja chyba)

obecna mk6 z XII.2006 r kupiona w II.2009 - wersja golas (tylko klima i podgrzewana przednia szyba - zero elektryki)

awaryjność:

wymienione (oprócz płynów ustrojowych):

tłumik końcowy (było od nowości)

amorki tylne (były od nowości)

uszczelniacze pod wtryskami i przy okazji pod kolektorem ssącym (były od nowości)

uszczelniacz wałka rozrządu (cyba wałka) i przy okazji zmieniony rozrzad z pompą bo stary zalany był olejem) (też był od nowości)

przez 4 lata siostra zrobiła jakieś 60 tkm (jeździ głównie do pracy ~22 km w jedną stronę z czego jakieś 15 w trasie) - obecnie ma około 150 tkm

i teraz najlepsze: srednie spalanie: jak przekraczało 5 litrów to prowadziliśmy do mechanika bo coś było nie tak biglaugh.gif (zimą dochodziło do 4,8, latem 4,7 przy klimie i trasie gdzie leciałem głównie 120-140 khm - a tak na dojazdach do pracy to z klimą się mieścił w 4,5 litra, a bez klimy rzędu 4,2 litra) - IMO oszczędni ortodoksi dadzą radę zejść poniżej 4 litrów.

ogólnie auto mało awaryjne, jak na tę klase auta zaskakując dużo miejsca w środku (np.: z tyłu na nogi), przyzwoitej wielkośći bagażnik, zrobilm nim jednorazowe trasy 500-600 km i ni czułem zmęczenia. silnik nie jest demonem prędkośći ale do normalnej jazdy z powodzeniem wystarczy

ogólnie polecam taki autko - poszukaj z bogatszym wyposażeniem (tylko bez skrzyni "automatycznej") - warto też brać z ogrzewainem przedniej szyby - świetna sprawa - i za niewielkie pieniądze można łyknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą którą mam do wzięcia to 2004 r., dobrze wyposażona. Napisz mi jeszcze proszę koszty wszystkich wymienionych napraw i wymian żebym miał lepszy pogląd na to :-) czytałem o problemach z tymi podkładkami pod wtryski, same wtryski są ponoć raczej bezawaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tą którą mam do wzięcia to 2004 r., dobrze wyposażona. Napisz mi jeszcze proszę koszty wszystkich

> wymienionych napraw i wymian żebym miał lepszy pogląd na to :-) czytałem o problemach z tymi

> podkładkami pod wtryski, same wtryski są ponoć raczej bezawaryjne

o ile pamiętam rozrząd z pompą i robocizną wyniósł (poza ASO) 600 zł (+/- 50 zł), tłumik (zamiennik) chyba ze 300 z wymianą, amorki tył chyba ze 400 zł.

wtryski (uszczelki) polały się przy przebiegu około 120 tkm. więcej kosztowała robocizna niż części - wszystko chyba około 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem żonie kilka miesięcy temu właśnie fiestę 1,4 tdci

puki co jesteśmy zadowoleni

jeśli chodzi o spalanie to wychodzi 7-7,2 l/100km przy jeździe typowo miejskiej - odcinki po 2-3 km - żadnej trasy

minimalnie udało mi się wykręcić równo 4,0l/100km - liczone z pod dystrybutora na trasie śląsk-poznań-śląsk - jazda w 3 osoby z włączoną klimatyzacją.

w tym tygodniu jeszcze raz będę robił tą trasę i myślę że uda mi się zejśc poniżej 4 l zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem żonie kilka miesięcy temu właśnie fiestę 1,4 tdci

> puki co jesteśmy zadowoleni

> jeśli chodzi o spalanie to wychodzi 7-7,2 l/100km przy jeździe typowo miejskiej - odcinki po 2-3 km

> - żadnej trasy

> minimalnie udało mi się wykręcić równo 4,0l/100km - liczone z pod dystrybutora na trasie

> śląsk-poznań-śląsk - jazda w 3 osoby z włączoną klimatyzacją.

> w tym tygodniu jeszcze raz będę robił tą trasę i myślę że uda mi się zejśc poniżej 4 l

to jak na miasto to całkiem sporo

w cyklu mieszanym jakieś 70 trasa i 30% miasto mieści się bez trudu w 5 litrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak na miasto to całkiem sporo

> w cyklu mieszanym jakieś 70 trasa i 30% miasto mieści się bez trudu w 5 litrach

chyba kluczem do tego spalania jest część " odcinki 2-3km" zlosnik.gif 2 km można spokojnie przejść spacerkiem zlosnik.gif

Dziękuję za opinie, skłaniam się coraz bardziej ku tej Fieście. wink.gif

Czy warto i jak sprawdzić kondycję silniczka przed zakupem.. (mam na myśli jakieś dokładniejsze badania) ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba kluczem do tego spalania jest część " odcinki 2-3km" 2 km można spokojnie przejść

> spacerkiem

> Dziękuję za opinie, skłaniam się coraz bardziej ku tej Fieście.

> Czy warto i jak sprawdzić kondycję silniczka przed zakupem.. (mam na myśli jakieś dokładniejsze

> badania) ?

ja nie wiem - ja kupiłem bez sprawdzania po 2 km jeździe biglaugh.gif i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak na miasto to całkiem sporo

> w cyklu mieszanym jakieś 70 trasa i 30% miasto mieści się bez trudu w 5 litrach

trzy ważne aspekty skąd te 7,2 w mieście;

1. moja mulher.gif nie wie co to ekonomiczna jazda

2. odcinki są bardzo krótkie i tylko w ruchu miejskim

3. upał, włączona na max klimatyzacja która przy krótkich odcinkach i tak nie schłodzi samochodu (ale babie nie wytłumaczysz ..... zlosnik.gif )

OT: zaraz jadę Fiestą znowu w trasę śląsk-wielkopolska krajową 11stką, jutro dam napiszę ile udało mi się wykręcić - celuje w 3,5-3,7l/100km przy dystrybutorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzy ważne aspekty skąd te 7,2 w mieście;

> 1. moja nie wie co to ekonomiczna jazda

> 2. odcinki są bardzo krótkie i tylko w ruchu miejskim

> 3. upał, włączona na max klimatyzacja która przy krótkich odcinkach i tak nie schłodzi samochodu

> (ale babie nie wytłumaczysz ..... )

> OT: zaraz jadę Fiestą znowu w trasę śląsk-wielkopolska krajową 11stką, jutro dam napiszę ile udało

> mi się wykręcić - celuje w 3,5-3,7l/100km przy dystrybutorze

Czekam ok.gif

Czyli podusmowując - auto dobre, przeciętne, solidne, ew. naprawy w normalnych cenach, diesla w fieście bać się zbytnio nie trzeba, ceny częsci nie zabiją. Czy tak?? 20.GIF

Zastanawiam sie tylko czy przy właśnie krótkich odcinkach np. w mieście (kraków) nie zje mnie to spalanie, wiadomo że olej napędowy do tanich nie należy zlosnik.gif, diesel (ten w fieście) długo się nagrzewa? Na uczelnie mam 9 km i to chyba najkrótszy odcinek jaki by to auto pokonywało.

Czekam jeszcze na jakieś opinie, prześpię się z tym i trzeba podjąć decyzję, czy brać mini turbo-gnój zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie tylko czy przy właśnie krótkich odcinkach np. w mieście (kraków) nie zje mnie to

> spalanie, wiadomo że olej napędowy do tanich nie należy , diesel (ten w fieście) długo się

> nagrzewa? Na uczelnie mam 9 km i to chyba najkrótszy odcinek jaki by to auto pokonywało.

To policz sobie ile srednio km robisz na miesiac i przelicz na $$$ ok.gif

Po co przejmowac sie spalaniem na krotkich odcinkach? niewiem.gif

Watpie, zebys tak nakrecil wiecej niz 500km w skali miesiaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To policz sobie ile srednio km robisz na miesiac i przelicz na $$$

> Po co przejmowac sie spalaniem na krotkich odcinkach?

> Watpie, zebys tak nakrecil wiecej niz 500km w skali miesiaca...

Liczyłem, patrząc na moj jeszcze "studencki budżet" zlosnik.gif, robiąc do 1000km miesięcznie to pi razy drzwi troche ponad jeden pełny bak paliwa, czyli 250zł zł, da rade udźwignąć ok.gifzlosnik.gif. Oczywiście liczę pozostałe wydatki. Cykam się jeszcze tylko z powodu przebiegu, ale to zweryfikuje się przy sprawdzeniu stanu tech. auta, 180 tys ma nalatane ów fordzik, ten przebieg jest pewny, w środku nie jest poniszczony. Wtryski w tdci nie należą do kapryśnych jak w reszcie zlosnik.gif. Grzebałem po sieci, duzo pozytywów. Jednak przewijał się też temat niemożliwej do zlokalizowania przyczyny wibrowania całego auta... ale nie wiem ocb.

przykład: http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=53048

W sumie dwa popołudnia latania sobie po internecie przy herbatce i już co nieco wiem o fieście zlosnik.gifok.gif, ogolnie eksploatacja tego auta (zawieszenie, części itp.) nie zabija wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczyłem, patrząc na moj jeszcze "studencki budżet" , robiąc do 1000km miesięcznie to pi razy

> drzwi troche ponad jeden pełny bak paliwa, czyli 250zł zł, da rade udźwignąć .

Przy takich zalozeniach, szukalby tylko i wylacznie auta z LPG ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1000 km za 250 zl??

> Chyba ciezko bedzie osiagnac taki wynik...

> PS. Myslalem, ze juz dawno kupiles samochod... a Ty dalej szukasz..

nie mam parcia, nie spieszy mi sie wink.gif20.GIF

No napisałem w przybliżeniu zlosnik.gif ponad jeden bak potrzebny bedzie na to 1000km (zwłaszcza w mieście), a zatankowanie jednego baku to bedzie 48*5,5zł = 264zł. Nie wiem czy zrobie 1000km w miesiącu, np. teraz dużo jeżdżę w pracy Citroenem Jumpy - taka praca, to i po pracy zakupy robię po drodze wracając do domu, czy coś sobie załatwiam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takich zalozeniach, szukalby tylko i wylacznie auta z LPG

no i właśnie tak szukałem, ale dostałem oferte tejże fajnej fiesty, kosztowo wychodzi "podobnie", na pewno diesel wyjdzie drożej, ale przyrównując np. do lanosa 1.5 lpg, to...

Fiesta spali 4-6 L ON - czyli od 22 do 34 zł

Lanos od 8 do 12 L lpg - czyli od 21,50 do 29zł (nie licze benzyny)

To podobnie wychodzi hmm.gif, no nic, "przemyśliwuję" temat cały czas wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam

no jest wynik z trasy

3,84 l/100 km na 500 km odcinku między górnym śląskiem a wielkopolską (przez większośc trasy klimatyzacja ON, w jedną stronę jechałem sam a potem w 3 osoby i bagaż wakacyjny)

wynik liczony z pod dystrybutora !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jest wynik z trasy

> 3,84 l/100 km na 500 km odcinku między górnym śląskiem a wielkopolską (przez większośc trasy

> klimatyzacja ON, w jedną stronę jechałem sam a potem w 3 osoby i bagaż wakacyjny)

> wynik liczony z pod dystrybutora !!

dobry wynik - bardzo spokojnie jechałeś biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.