Skocz do zawartości

za duzo oleju w silniku ?


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

"Oczko" pełne ?

3.3L jak wlałeś, przy wymianie, to troszkę mało.

Do mnie wchodzi dokładnie 3,5l z wymianą filtra. 4l z spuszczeniem oleju z chłodnicy.

Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza, zlej trochę oleju przewodem powrotnym z chłodnicy. Chłodnica ma około 200ml, plus zasobnik w misce olejowej jakieś 300ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Oczko" pełne ?

> 3.3L jak wlałeś, przy wymianie, to troszkę mało.

> Do mnie wchodzi dokładnie 3,5l z wymianą filtra. 4l z spuszczeniem oleju z chłodnicy.

> Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza, zlej trochę oleju przewodem powrotnym z chłodnicy. Chłodnica ma

> około 200ml, plus zasobnik w misce olejowej jakieś 300ml.

oczko pełne. Wlałem równo 3.55l smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczko pełne. Wlałem równo 3.55l

To olej sprawę. Wychodzi, że przelałeś, tak, jakbyś nie przelał ok.gif

Weź pod uwagę, że olej w zakrętach też pracuje, jego stan się zmienia, i nic się nie dzieje ok.gif

PS2. kolejnym sposobem, jest odkręcenie dekla po stronie aparatu zapłonowego. Tz. po prawej, siedząc na moto. 9 Imbusowych śrub bodajże. Tam jest połączenie z skrzynią korbową. Przy stanie na Full wycieka tamtędy z 200-300ml oleju. Stan spada do 3/4. Ja za każdym razem odkręcałem na stopce i nic nie ciekło ( olej spływał na drugą stronę). Ale raz się zapomniałem sciana.gif

Minusem jest to, że jest tam oryginalnie papierowa uszczelka, która u mnie się nie podarła, pomimo kilkukrotnego odkręcania, ale trzeba brać to pod uwagę. Koszt jakieś 12zł.

Tamtędy też, bez problemu wsadzisz małą szczykawkę, lub większą z krótkim wężykiem ( o ile przeszkadza Ci wyciek oleju po bloku) ok.gif

PS3. możesz także zrzucić dekiel od napędu, wyjąć wałeczek wybieraka, jak mocno pochylisz moto, parę kropel tamtędy też wypłynie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie. Wymieniłem dziś sobie olej w silniku (Shell 10w 40) i wg instrukcji wchodzi 3.3l a ja

> nalalem o 250ml więcej. Grozi to jakimiś konsekwencjami czy olać temat i śmigać?

Jeżeli przelałeś niewiele, to daj mu w palnik kilka razy i sobie spali ten nadmiar zlosnik.gif a poważnie - to zbyt duża ilość oleju może powodować rozszczelnienie silnika - wzrasta ciśnienie, co niekorzystnie wpływa np. na simmeringi. Tyle, że to raczej nie w Twoim przypadku - jakbyś wlał z litr więcej, to wskazane by było upuszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli przelałeś niewiele, to daj mu w palnik kilka razy i sobie spali ten nadmiar a poważnie - to

> zbyt duża ilość oleju może powodować rozszczelnienie silnika - wzrasta ciśnienie, co

> niekorzystnie wpływa np. na simmeringi. Tyle, że to raczej nie w Twoim przypadku - jakbyś wlał

> z litr więcej, to wskazane by było upuszczenie

Tez tak uważam, ze nadmiar jest bardziej szkodliwy niz sie wydaje.

A co do spuszczenia (nie wiem o jaki sprzet chodzi), ale nie mozna odessac nadmiaru przez korek ktoredy nalewa sie olej? Wężyk, strzykawka i po problemie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zbyt duża ilość oleju może powodować rozszczelnienie silnika - wzrasta ciśnienie, co

> niekorzystnie wpływa np. na simmeringi.

Ale jakie ciśnienie wzrasta? Chyba nie te generowane przez pompę oleju? A skoro odma jest drożna (chyba że nie jest hmm.gif) to nie widzę problemu... i ciśnienie gazów spalinowych w skrzyni korbowej będzie takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie. Wymieniłem dziś sobie olej w silniku (Shell 10w 40) i wg instrukcji wchodzi 3.3l a ja

> nalalem o 250ml więcej. Grozi to jakimiś konsekwencjami czy olać temat i śmigać?

ja przy wymianie też wlałem za dużo. Nawet dolałem mu 2 razy ponad max, bo źle sprawdzałem poziom hehe.gif wszystko przepalił i nic mu się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.