Skocz do zawartości

[B]Okna - Drutex czy Avante


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie zbieram oferty, na razie mam 3...ale do końca miesiąca wypadało by zamówić okna, by jesienią zamnkąć budynek (na okna czeka się ok. miesiąca). Dwie oferty mnie zainteresowały. Jedna to okna firmy Drutex - profil Iglo5, pakiet 3 szybowy. Druga to okna avante - cena +40% do Drutexu....Z opinii wyczytanych w sieci wydaje się, że avante ma lepsze opinie, ale z kolei drutex jest bardziej popularny (z racji ceny zapewne) i też jest sporo pozytywnych opinii...Sam nie wiem, czy warto dopłacić te 40% hmm.gif Podpowiecie coś?

W tym tygodniu powinienem mieć jeszcze ofertę na Sonarol, Veka i jeszcze coś....nie pamiętam co zlosnik.gif, ale już widzę, że rozbieżności cenowe są ogromne....zaczynam się w tym gubić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiedzi, co też się budują, kupili Drutexa. Są OK. Realizacja zamówienia szybka. Nie wiem czy akurat iglo5, ale też profil 3-szybowy. Wyglądają OK, na oko laika nie ma się do czego przyczepić. Ja się dałem skusić na okna z mniej znanej firmy na profilach Salamnder. Dokładnie TE . Jestem z nich bardzo zadowolony ok.gif

Tak jak piszesz, warto porównywać ceny, bo mogą się bardzo różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie zbieram oferty, na razie mam 3...ale do końca miesiąca wypadało by zamówić okna, by

> jesienią zamnkąć budynek (na okna czeka się ok. miesiąca). Dwie oferty mnie zainteresowały.

> Jedna to okna firmy Drutex - profil Iglo5, pakiet 3 szybowy. Druga to okna avante - cena +40%

> do Drutexu....Z opinii wyczytanych w sieci wydaje się, że avante ma lepsze opinie, ale z kolei

> drutex jest bardziej popularny (z racji ceny zapewne) i też jest sporo pozytywnych

> opinii...Sam nie wiem, czy warto dopłacić te 40% Podpowiecie coś?

> W tym tygodniu powinienem mieć jeszcze ofertę na Sonarol, Veka i jeszcze coś....nie pamiętam co ,

> ale już widzę, że rozbieżności cenowe są ogromne....zaczynam się w tym gubić

Dokadnie 1 miesiac temu bylem osobiscie w 4 firmach.

Oknoplast (Niepolomnice), Oknoplus, Drutex i GC Plast (Wieliczka)

Bede mial 6 okien ze czego kuchenne dlugie na 3mx1,4m i przeszklona sciana z okien 6,5x2,4m w 2-3 segmentach + drzwi dwustronne.

Rozbieznosci to od 15000+VAT do 9500(z VATEM !!!) za calosc !

Bede definitywnie bral w GC plast. Mama bierze od nich setki okien i mysle ze jeszcze jakis rabat z do tego bedzie - bo szedlem po wycene jako klient z ulicy nie podawajac nazwiska.

Jakosc identyczna jak drutex a mama wziela od nich juz setki okien, problemy byly w kilku sztukach na SETKI zamowione!!!

W moim przypadku potrojnie szklone a wlasciwie bedzie 5 szyb bo wewnetrzna i zewnetrzna bedzie miala wewnatrz folie anytywlamaniowa), Szyby 6mm - 5mm - 6mm (czyli 3mm - folia - 3mm -5mm - 3mm - folia - 3mm)

Biale, Zastanawialismy sie nad kolorem drewna (cena +20%) ale w przyszlosci latwiej bedzie do bialego cos dopasowac.

W OknoPlas dawali kolor jako standard ale byli najdrozsi.

Okno Plus odpadl bo nie zrobi nam przeszklenia na 2,4 (max to 2,2) do gornych balkonow a i szerokosc okien na granicy ich mozliwosci (a nie chcemy okien aluminiowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokadnie 1 miesiac temu bylem osobiscie w 4 firmach.

> Oknoplast (Niepolomnice), Oknoplus, Drutex i GC Plast (Wieliczka)

> Bede mial 6 okien ze czego kuchenne dlugie na 3mx1,4m i przeszklona sciana z okien 6,5x2,4m w 2-3

> segmentach + drzwi dwustronne.

> Rozbieznosci to od 15000+VAT do 9500(z VATEM !!!) za calosc !

> Bede definitywnie bral w GC plast. Mama bierze od nich setki okien i mysle ze jeszcze jakis rabat z

> do tego bedzie - bo szedlem po wycene jako klient z ulicy nie podawajac nazwiska.

> Jakosc identyczna jak drutex a mama wziela od nich juz setki okien, problemy byly w kilku sztukach

> na SETKI zamowione!!!

> W moim przypadku potrojnie szklone a wlasciwie bedzie 5 szyb bo wewnetrzna i zewnetrzna bedzie

> miala wewnatrz folie anytywlamaniowa), Szyby 6mm - 5mm - 6mm (czyli 3mm - folia - 3mm -5mm -

> 3mm - folia - 3mm)

> Biale, Zastanawialismy sie nad kolorem drewna (cena +20%) ale w przyszlosci latwiej bedzie do

> bialego cos dopasowac.

> W OknoPlas dawali kolor jako standard ale byli najdrozsi.

> Okno Plus odpadl bo nie zrobi nam przeszklenia na 2,4 (max to 2,2) do gornych balkonow a i

> szerokosc okien na granicy ich mozliwosci (a nie chcemy okien aluminiowych)

Ja na dole mam w sumie też niewiele okien. 2 szt 1,8x1,5, 1szt 1,5x1,5, drzwi tarasowe - 2,7 x 2,2 (chcę przesuwane 50/50) i okno balkonowe w sypialni na górze, które w projekcie ma szerokość 1,2m...i tutaj każda firma może zrobić taką szerokość ale bez gwarancji - a z gwarancją robią do 1m - więc je po prostu zmniejszę wink.gif

Kolejne pytanie - czy bać się przesuwanego wyjścia na taras? Chcę zrobić stałe skrzydło 1,35 i drugie takie samo przesuwane. Ma ktoś jakieś doswiadczenia - dobre i złe wink.gif z przesuwanymi drzwiami balkonowymi/tarasowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drugie takie samo przesuwane. Ma ktoś jakieś doswiadczenia - dobre i złe z przesuwanymi

> drzwiami balkonowymi/tarasowymi?

Moim zdaniem drzwi przesuwane tarasowe mają za wysoki próg.

Ja do drzwi tarasowych zastosowałem duże drzwi balkonowe i próg dolny aluminiowy taki jak do drzwi wejściowych.

Zalety :

- łatwo się wychodzi, dzieci się nie przewracają, a jeżeli już to nie ma o co nabić guza (nie ma o co zaczepić).

- barek (czy inny mebel) na kółkach można bez problemu wyciągnąć na taras.

- można bosą nogą lub w okutych butach na próg stanąć i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem drzwi przesuwane tarasowe mają za wysoki próg.

> Ja do drzwi tarasowych zastosowałem duże drzwi balkonowe i próg dolny aluminiowy taki jak do drzwi

> wejściowych.

> Zalety :

> - łatwo się wychodzi, dzieci się nie przewracają, a jeżeli już to nie ma o co nabić guza (nie ma o

> co zaczepić).

> - barek (czy inny mebel) na kółkach można bez problemu wyciągnąć na taras.

> - można bosą nogą lub w okutych butach na próg stanąć i nic się nie dzieje.

Mogą też nie mieć żadnego progu:

Niestety - za ten system w rozmiarze jaki mi potrzebny (2700x2200) cena mnie przerasta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze rownie jak i moze wazniejszy jest prawidlowy montaz okien a z tym bywa roznie. Ja na razie nie doszedlem do tego etapu, ale mam juz pierwsza oferte na profile Schuco od pewnego jegomoscia polecanego na FM i cieszacego sie bdb opinia wink.gif. Cena wyjsciowa ze wszytskim w moim pryzapdku to ok 50kzl, zobaczymy wkrotce jak to wyglada u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamietaj, ze rownie jak i moze wazniejszy jest prawidlowy montaz okien a z tym bywa roznie. Ja na

> razie nie doszedlem do tego etapu, ale mam juz pierwsza oferte na profile Schuco od pewnego

> jegomoscia polecanego na FM i cieszacego sie bdb opinia . Cena wyjsciowa ze wszytskim w moim

> pryzapdku to ok 50kzl, zobaczymy wkrotce jak to wyglada u innych.

Okna będą kosztować Cię 50kpln? blush.gif Budujesz drapacz chmur? blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem miedzy profilem Veka i Brugmann.

Wybrałem Brugmann bo był tańszy. Rozpiętość cenowa 4 ofert w moim przypadku od 8000 do 12000zł z montażem. Za tzw. "ciepły" montaż dopłata, ale nie interesowałem się ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybierałem miedzy profilem Veka i Brugmann.

> Wybrałem Brugmann bo był tańszy. Rozpiętość cenowa 4 ofert w moim przypadku od 8000 do 12000zł z

> montażem. Za tzw. "ciepły" montaż dopłata, ale nie interesowałem się ile.

Wybierałeś kierując się tylko ceną? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na dole mam w sumie też niewiele okien. 2 szt 1,8x1,5, 1szt 1,5x1,5, drzwi tarasowe - 2,7 x 2,2

> (chcę przesuwane 50/50) i okno balkonowe w sypialni na górze, które w projekcie ma szerokość

> 1,2m...i tutaj każda firma może zrobić taką szerokość ale bez gwarancji - a z gwarancją robią

> do 1m - więc je po prostu zmniejszę

> Kolejne pytanie - czy bać się przesuwanego wyjścia na taras? Chcę zrobić stałe skrzydło 1,35 i

> drugie takie samo przesuwane. Ma ktoś jakieś doswiadczenia - dobre i złe z przesuwanymi

> drzwiami balkonowymi/tarasowymi?

Widzisz, ja tarasowe otwarcie w salonie mam 6,5 m na 2,4 wysokie.

Oknoplast jak najbardziej zrobi takie okno 50% przesuwane i o dziwo bardzo delikatnie to chodzi!!!

Jest takie na ekspozycji w Niepolomnicach pod Krakowem - dokladnie ten model.

Nie ma w nim zadnego progu!!! Wchodzi na gladko w posadzke.

Okno w moim rozmiarze wyliczyli na 14500PLN + VAT

Zwykle 2 panele + otwierane na dwie strony wyjcie skalkulowali na 7000+VAT

Ceny sprzed 4 tygodni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamietaj, ze rownie jak i moze wazniejszy jest prawidlowy montaz okien a z tym bywa roznie.

ja mam takie wnioski, że ten montaż to żadna filozofia. Przynajmniej montaż surowy. Ważne, żeby okna były w miarę dopasowane do otworu, nie za małe, żeby nie pakowali za dużo piany. Jak będą trochę za duże, to zawsze można troche skuć otwór z jednej strony. A tak to tylko ważne jest dobre wypoziomowanie, przykręcenie kotw, zapianowanie wokół i tyle. Jeżeli tyle jest zrobione to imho, żeby ciepło nie uciekało ważniejsza jest potem dobra obróbka tego podczas ocieplania, tynkowania, montażu parapetów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam takie wnioski, że ten montaż to żadna filozofia. Przynajmniej montaż surowy. Ważne, żeby

> okna były w miarę dopasowane do otworu, nie za małe, żeby nie pakowali za dużo piany. Jak będą

> trochę za duże, to zawsze można troche skuć otwór z jednej strony. A tak to tylko ważne jest

> dobre wypoziomowanie, przykręcenie kotw, zapianowanie wokół i tyle. Jeżeli tyle jest zrobione

> to imho, żeby ciepło nie uciekało ważniejsza jest potem dobra obróbka tego podczas ocieplania,

> tynkowania, montażu parapetów itd.

Juz samo to co wypisales dla wielu "fachowcow" jest nie do wykonania. Sprawa sie jeszcze bardzie komplikuje kiedy decydujemy sie na tzw cieply montaz, gdzie dochodza kotwy (widzialem montaz okien na zwykle kolki rozporowe i takie blaszki co sie radio w samochodzie kiedys mocowalo tongue.gif), tasmy niskoprezne, itd. Do tego jeszcze dodajmy akcesoria typu rolety z cieplym montazem i sterowaniem. Przydaloby sie tez sprawna wymiana na wypadek porysowan, uszkodzen szyb i ram (tez duzo o tym mozna poczytac, jak firmy wymiguja sie od wymiany porysowanych szyb).

Koniec, koncow jak sie to wszytsko wezmie do kupy to jest to jednak bardzo trudna rzecz i trzeba meic dobrego fachowca, zeby to wszytsko ogarnal, doradzil a w razie problemow sprawnie wymienil.

Ja akurat zaczalem od goscia, ktory juz w 8 domach takich jak buduje wstawial okna (a nie jest to proste 1x okno trapezowe o h>3,5m, 2x okna katowe, tarasowe suwanej o duzej rozpeitosci, itd). Sam kontakt oraz jak wyglada oferta, czy jest czytelna, co z niej wynika, jakie mamy opcje - takze mowi o danej firmie.

Takze, jezeli moze ktos ma proste okna typu 1,2mx1m, bez rolet, bez cieplego montazu to i nie bedzie duzej roznicy, ale im wieksze wymagania od okien (a tak ma coraz wiecej nowych domow) tym sprawa w montazu robi sie bardziej skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, ja tarasowe otwarcie w salonie mam 6,5 m na 2,4 wysokie.

> Oknoplast jak najbardziej zrobi takie okno 50% przesuwane i o dziwo bardzo delikatnie to chodzi!!!

> Jest takie na ekspozycji w Niepolomnicach pod Krakowem - dokladnie ten model.

> Nie ma w nim zadnego progu!!! Wchodzi na gladko w posadzke.

> Okno w moim rozmiarze wyliczyli na 14500PLN + VAT

> Zwykle 2 panele + otwierane na dwie strony wyjcie skalkulowali na 7000+VAT

> Ceny sprzed 4 tygodni!

System przesuwny z chowanym progiem jest mega drogi. Tez tak mialem w projekcie, wiec nawet mniejsze bo 3,2x2,2m okno dostalem cene ok 13kzl wlasnie w wersji z przesuwanymi drzwiami. Po zmianie na otweirane cena spadla na ok 5kzl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz samo to co wypisales dla wielu "fachowcow" jest nie do wykonania. Sprawa sie jeszcze bardzie

> komplikuje kiedy decydujemy sie na tzw cieply montaz, gdzie dochodza kotwy (widzialem montaz

> okien na zwykle kolki rozporowe i takie blaszki co sie radio w samochodzie kiedys mocowalo ),

> tasmy niskoprezne, itd. Do tego jeszcze dodajmy akcesoria typu rolety z cieplym montazem i

> sterowaniem.

Pewnie masz rację. Ja też rozważałem ciepły montaż, ale ostatecznie zrezygnowałem, bo wolę robić wszystko proste i łatwe, gdzie jest szansa, że ekipy mają to opanowane i nic nie zepsują. Wolę mieć dobrze zrobione w prostej technologii niż zepsute w nowoczesnej zlosnik.gif A na najlepsze ekipy mnie nie stać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.