Skocz do zawartości

Brama wjazdowa ale nietypowo...


Gość Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawiec

Ze względu na układ wjazdu nie moge zastosować u siebie bramy przesuwnej wiec miała być dwuskrzydłowa, ale wczoraj w telewizorni przez zupełny przypadek zobaczyłem ciekawy patent.

Brama zamknieta wygląda jak typowa przesuwna - jedno wielkie skrzydło. Ale otwiera się jak szlaban yikes.gif. Widział ktoś w PL jakiś automat co tak potrafi? Bo brame to mi zrobia jaką będe chciał...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze względu na układ wjazdu nie moge zastosować u siebie bramy przesuwnej wiec miała być

> dwuskrzydłowa, ale wczoraj w telewizorni przez zupełny przypadek zobaczyłem ciekawy patent.

> Brama zamknieta wygląda jak typowa przesuwna - jedno wielkie skrzydło. Ale otwiera się jak szlaban

> . Widział ktoś w PL jakiś automat co tak potrafi? Bo brame to mi zrobia jaką będe chciał...

> Krawiec

Nie wiem, co widziałeś, ale u mnie przesuwna brama musiała by się otwierać w prawo (zajmie mi 6m płotu, a jest tam miejsce na furtkę) albo w lewo wjeżdzać do sąsiada wink.gif. Oba rozwiązania mi nie pasuję, więc wykombinowałem sobie dwuskrzydłową bramę rozsuwaną na boki (każde skrzydło 2,5m+ 1m przeciwwagi). Otwieranej dwuskrzydłowej nie moge zrobić, bo pomiędzy bramą a garażem mam 6m, więc jak zaparkuję auto na podjeździe, to nie zamknę bramy. Może kombinuj podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze względu na układ wjazdu nie moge zastosować u siebie bramy przesuwnej wiec miała być

> dwuskrzydłowa, ale wczoraj w telewizorni przez zupełny przypadek zobaczyłem ciekawy patent.

> Brama zamknieta wygląda jak typowa przesuwna - jedno wielkie skrzydło. Ale otwiera się jak szlaban

> . Widział ktoś w PL jakiś automat co tak potrafi? Bo brame to mi zrobia jaką będe chciał...

> Krawiec

Takie bramy się robi z przeciwwagą, więc siła do przemieszczania jest potrzebna niewielka. Załatwi Ci to jeden siłownik do bram uchylnych, tylko zamontowany w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze względu na układ wjazdu nie moge zastosować u siebie bramy przesuwnej wiec miała być

> dwuskrzydłowa, ale wczoraj w telewizorni przez zupełny przypadek zobaczyłem ciekawy patent.

> Brama zamknieta wygląda jak typowa przesuwna - jedno wielkie skrzydło. Ale otwiera się jak szlaban

> . Widział ktoś w PL jakiś automat co tak potrafi? Bo brame to mi zrobia jaką będe chciał...

> Krawiec

może takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie bramy się robi z przeciwwagą, więc siła do przemieszczania jest potrzebna niewielka.

Zamiast przeciwwagi można też zamontować sprężyny. Tak są robione np. nowsze szlabany, dzięki czemu nic nie wystaje poza słupek w którym jest mechanizm. Pewnie te bramy, co wcześniej wkleiłem link są właśnie tak zrobione, no chyba, że jest tam jakaś super-mocna przekładnia ślimakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos takiego mi chodzi po glowie...

Jak najbardziej jest to do wykonania. Trzeba tylko zastanowić się, z czego wykonać tą bramę, żeby nie być zmuszonym do montowania balastu rzędu 500 kg, albo wpuszczanego pod ziemię.

Jako mechanizm, myślę, że dobrze byłoby użyć ślimacznicy zamontowanej na tym samym wale, co oś obrotu bramy. Wtedy uzyska się stałą prędkość pracy, bo montując siłowniki liniowe mogą pojawić się duże szarpnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da rady, w prawo nie mam wogole miejsca aby cokolwiek rozsunac.

> Krawiec

Kiedyś myślałem o zrobieniu bramy chowanej ... w ziemi zlosnik.gifBajer bylby niezły, wykonanie - też w sumie technicznie możliwe, tyle, ze chyba nikt takiego nie oferuje i trzeba by samemu rzeźbić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej jest to do wykonania. Trzeba tylko zastanowić się, z czego wykonać tą bramę, żeby

> nie być zmuszonym do montowania balastu rzędu 500 kg, albo wpuszczanego pod ziemię.

> Jako mechanizm, myślę, że dobrze byłoby użyć ślimacznicy zamontowanej na tym samym wale, co oś

> obrotu bramy. Wtedy uzyska się stałą prędkość pracy, bo montując siłowniki liniowe mogą

> pojawić się duże szarpnięcia.

no ale zeby podniesc bez pradu to bys sie musial korba nakrecic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś myślałem o zrobieniu bramy chowanej ... w ziemi Bajer bylby niezły, wykonanie - też w sumie

> technicznie możliwe, tyle, ze chyba nikt takiego nie oferuje i trzeba by samemu rzeźbić

alez robia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojojoj ale urwał

> tylko trochę ta "brama" nie przypomina bramy

> myślałem o takiej pionowo opuszczanej do poziomu podjazdu....jest brama, klik na pilocie, wziuu i

> nie ma bramy

pomysl co bedzie jak blota naleje, snieg napada, a na koniec zamarznie wink.gif wtedy narty i jedziesz, bo auta nie przerzucisz nad zablokowanym mechanizmem wink.gif

IMHO fajny bajer, ale nie w naszej strefie klimatycznej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomysl co bedzie jak blota naleje, snieg napada, a na koniec zamarznie wtedy narty i jedziesz, bo

> auta nie przerzucisz nad zablokowanym mechanizmem

> IMHO fajny bajer, ale nie w naszej strefie klimatycznej

można grzaną strefę zrobić, nie ma bata żeby zamarzło grinser006.gif

w sumie nie mam jeszcze zagospodarowanego terenu devil.gifdevil.gif ale chyba nie będę pionierem rozwiązania, bo nie mam czasu sam tego wyrzeżbić zlosnik.gif

EDIT: JEST gotowiec!!! ok.gifzlosnik.gif ciekawe jaki koszt hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można grzaną strefę zrobić, nie ma bata żeby zamarzło

> w sumie nie mam jeszcze zagospodarowanego terenu ale chyba nie będę pionierem rozwiązania, bo nie

> mam czasu sam tego wyrzeżbić

> EDIT: JEST gotowiec!!! ciekawe jaki koszt

nie przemawia do mnie... wyjasnij mi jak sie czysci szczeline zeby brama nie siadla za rok w blocie? ja wiem ze sie da, ale... troche za duzo zabawy wink.gif chociaz napewno fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przemawia do mnie... wyjasnij mi jak sie czysci szczeline zeby brama nie siadla za rok w

> blocie? ja wiem ze sie da, ale... troche za duzo zabawy chociaz napewno fajny

nie mam pojęcia o eksploatacji takiego rozwiązania...ale chyba zadzwonię sobie do producenta hmm.gif bo mnie korci grinser006.gif podejrzewam tylko, że koszt takiego bajeru skutecznie mnie ostudzi hehe.gif

EDIT:

takie rozwiązanie też się sprawdzi w przypadku braku miejsca do rozsunięcia bramy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, co widziałeś, ale u mnie przesuwna brama musiała by się otwierać w prawo (zajmie mi 6m

> płotu, a jest tam miejsce na furtkę) albo w lewo wjeżdzać do sąsiada . Oba rozwiązania mi nie

> pasuję, więc wykombinowałem sobie dwuskrzydłową bramę rozsuwaną na boki (każde skrzydło 2,5m+

> 1m przeciwwagi). Otwieranej dwuskrzydłowej nie moge zrobić, bo pomiędzy bramą a garażem mam

> 6m, więc jak zaparkuję auto na podjeździe, to nie zamknę bramy. Może kombinuj podobnie...

to zrób dwuskrzydłową ale otwieraną jak drzwi w autobusie czy tramwaju .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, co widziałeś, ale u mnie przesuwna brama musiała by się otwierać w prawo (zajmie mi 6m

> płotu, a jest tam miejsce na furtkę) albo w lewo wjeżdzać do sąsiada . Oba rozwiązania mi nie

> pasuję, więc wykombinowałem sobie dwuskrzydłową bramę rozsuwaną na boki (każde skrzydło 2,5m+

> 1m przeciwwagi). Otwieranej dwuskrzydłowej nie moge zrobić, bo pomiędzy bramą a garażem mam

> 6m, więc jak zaparkuję auto na podjeździe, to nie zamknę bramy. Może kombinuj podobnie...

A taka? wink.gif

ogrodzenia-brama-2-skrzydlowa-lamana-skladana-zblewo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast przeciwwagi można też zamontować sprężyny. Tak są robione np. nowsze szlabany, dzięki czemu

> nic nie wystaje poza słupek w którym jest mechanizm. Pewnie te bramy, co wcześniej wkleiłem

> link są właśnie tak zrobione, no chyba, że jest tam jakaś super-mocna przekładnia ślimakowa.

Tylko przy takiej bramie mówimy o kilkuset kilogramach, które w razie pęknięcia sprężyny może zgilotynować samochód lub człowieka. A sprężyny z czasem pękają. Dlatego jednak bym wolał mieć w czymś takim przeciwwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Tylko gdzie? Skoro bok bramy po otwarciu jes poziomo przy ziemi...

Zresztą pewnie ten wynalazek co pokazałem wyżej posiada stosowny mechanizm zabezpieczający.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko gdzie? Skoro bok bramy po otwarciu jes poziomo przy ziemi...

Widziałem już ponad 20 lat temu w Polsce taką obracaną bramę, miała przeciwwagę na metrowym odcinku poza jej światłem, czyli po drugiej stronie punktu obrotu, niż skrzydło.

> Zresztą pewnie ten wynalazek co pokazałem wyżej posiada stosowny mechanizm zabezpieczający.

Mechanizmy rzadko używane na ogół nie działają wtedy, kiedy potrzeba, o ile nie są bardzo regularnie konserwowane. A w domach mało kto to robi. Tak że lepsze są rozwiązania bezpieczne naturalnie, bez konieczności stosowania zabezpieczeń, które mają wszelkie szanse nie zadziałać, gdy będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.