Skocz do zawartości

włącznik z neonówką


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Musi mrygać świetlówka, jak jest zamiast zwykłego jest włącznik z neonówką? Obecnie mam wszystkie neonówki wydłubane, bo mi mrygały, ale może coś w mieszkaniu spaprałem, albo świetlówki takie badziewiaste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie świetlówki z opóźnionym załączaniem. Najpierw uruchamia się grzałka i po 1-2s. włącza się świetlówka.

Może te nie będą migać?

Ewentualnie daj jakiś rezystor 1M równolegle. Może to coś da, chociaż wątpię.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo masz energooszczedne jarzeniówki. Wepnij w obwód zwykłą to problem zniknie

A to ja wiem. Pytam, czy wszystkie jarzeniówki mają ten problem, czy tylko te tańsze? Ja sprawdzałem kilka marketowych, jak i lepsze (takie po 50zl/szt) osramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ja wiem. Pytam, czy wszystkie jarzeniówki mają ten problem, czy tylko te tańsze? Ja

> sprawdzałem kilka marketowych, jak i lepsze (takie po 50zl/szt) osramy.

Jest taki model Govena przystosowany do ściemniacza. Może ten nie będzie mrugać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ja wiem. Pytam, czy wszystkie jarzeniówki mają ten problem, czy tylko te tańsze? Ja

> sprawdzałem kilka marketowych, jak i lepsze (takie po 50zl/szt) osramy.

U mnie w jednej lampie jedna mrugała, a dwie nie (wszystkie Philipsy z tej samej dostawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat wstecz dokładałem do wyłączników neonówki. Obecnie na dwu wyłącznikach pracują energooszczędne i żadna nie mruga, a pracowały w nich różne i niekoniecznie z górnej półki. Neonówka ma szeregowo włączony rezystor. Sprawdź jaki ma opór i doświadczalnie dobierz rezystor o większym oporze, przy którym neonówka świeci akceptowalnie, a świetlówka nie mruga. Sory, ale nie chce mi się rozkręcać wyłącznika, aby sprawdzić co ja tam wstawiłem. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłbym na leda z diodą prostowniczą i rezystorem.

Po to, aby w stanie rozłączenia styków świetlówki jaśniej mrugały albo świeciły ciągłym światłem?

Neonówka z rezystorem przepuszcza ułamek miliampera a LED potrzebuje kilku - kilkunastu mA aby go było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musi mrygać świetlówka, jak jest zamiast zwykłego jest włącznik z neonówką? Obecnie mam wszystkie

> neonówki wydłubane, bo mi mrygały, ale może coś w mieszkaniu spaprałem, albo świetlówki takie

> badziewiaste?

często tak się dzieje - z żarówkami ledowymi tak samo - pomaga dołożenie kondensatora w oprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> równolegle do świetlówki już w oprawie - wątek na elektrodzie

Tak jak kolega pisze - kondensator za 1-2 zł wpięty w oprawę tak jak żarówka - równolegle. Przy czym u mnie przy dwóch wyłącznikach schodowych dalej mrugało, nie pomogły nawet 3 kondensatory, więc dałem zwykłą żarówkę. W pozostałych oprawach jak ręką odjął. Kontakt Simon sprzedaje taki właśnie diwajs za kilkanaście złotych, bankowo w środku siedzi kondensator za złotówkę.

Aha, dodam tylko, że we włącznikach mam podświetlenie diodami i już taki mały prąd (rzędu 20 mA) powodował mruganie świetlówek. Kndensator trzeba dobrać ze względu na prąd jaki ma płynąć przez podświetlenie - dla diód przyjąłem 20 mA i zadziałało, nie wiem jakiego prądu potrzebuje jarzeniówka żeby świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.