Skocz do zawartości

remontujemy dom - ile kasy na to


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie trochę dziwne bo różne potrzeby są

ale zadam je

dom wolnostojący 150m^2 pu

piwnica , parter i piętro

do zdrobienia izolacja fundamentów, elektryka, hydraulika okna i drzwi , nowe podłogi (panele) i dwie łazienki , na to gładzie i jakaś farba

piec CO i woda też nowe

fasada i dach OK

ile trzeba liczyć kasy na taki remont - towar i ekipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie trochę dziwne bo różne potrzeby są

> ale zadam je

> dom wolnostojący 150m^2 pu

> piwnica , parter i piętro

> do zdrobienia izolacja fundamentów, elektryka, hydraulika okna i drzwi , nowe podłogi (panele) i

> dwie łazienki , na to gładzie i jakaś farba

> piec CO i woda też nowe

> fasada i dach OK

> ile trzeba liczyć kasy na taki remont - towar i ekipa

Hydraulike ktoredy chcesz puscic, czy chodzi tylko o poziomy, a pionow nie ruszasz?

Wiekszy i porzadny remont, czyli z wyburzaniem scian, robieniem od nowa dachu, wylewek i tynkow, to licz tyle co koszt wybudowania od zera, bo zawsze wyjda jakies niespodzianki.

Sredni (to co u ciebie plus tynki, wylewki i instalacje) ok. polowe tego powyzej.

To, co piszesz, to gdzies z 1/3. Okna licz lekka reka z 10 tys, jesli masz ich duzo, to 15, jesli dochodza jakies luki, albo drewniane, to 25-50tys. Drzwi wewnetrzne minimum 1000zl/szt. Panele mozesz sobie sam policzyc. Elektryk z 30zl/pkt, hydraulik wiecej (nawet nie pamietam).

Strzelam, ze z 100k najmniej zlosnik.gif ale sporo z tego, jesli masz czas, mozesz zrobic samemu. Najwiecej pienidzy i nerwow kosztuje robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzelam, ze z 100k najmniej

hydraulika cała nowa - woda i CO , elektryka też ale bez żadnych wydziwiań

ściany zostają, żadnych przeróbek ani przestawiania

tynki są ok , tylko zreperować demolkę po hydraulikach i elektrykach i gładzie zrobić , podłogi - nie trzeba nic poza nowymi panelami i wykończeniem

zwykły kapitalny remont domu po wielu latach używania

wykonanie zlecone - wolę zarabiać pieniądze niż samemu orać na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, co piszesz, to gdzies z 1/3. Okna licz lekka reka z 10 tys, jesli masz ich duzo, to 15, jesli

> dochodza jakies luki, albo drewniane, to 25-50tys.

okna niech liczy średnio w granicy 900zł/szt....nie wiem skąd ty cenę wziąłeś

>Drzwi wewnetrzne minimum 1000zl/szt.

chyba ze złota grinser006.gif

dobre wewnętrzne drzwi dostajesz za 400-500zł, do tego ościeżnica zwykła 250zł...chyba że regulowana to się i w tysiaku z drzwiami nie zmieścisz

> Panele mozesz sobie sam policzyc. Elektryk z 30zl/pkt, hydraulik wiecej (nawet nie pamietam).

hydraulik 150zł-300zł za pkt (gdzie pkt liczy się zimna,ciepła i kanalizacja)

> Strzelam, ze z 100k najmniej ale sporo z tego, jesli masz czas, mozesz zrobic samemu. Najwiecej

> pienidzy i nerwow kosztuje robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie trochę dziwne bo różne potrzeby są

> ale zadam je

> dom wolnostojący 150m^2 pu

> piwnica , parter i piętro

> do zdrobienia izolacja fundamentów, elektryka, hydraulika okna i drzwi , nowe podłogi (panele) i

> dwie łazienki , na to gładzie i jakaś farba

> piec CO i woda też nowe

> fasada i dach OK

> ile trzeba liczyć kasy na taki remont - towar i ekipa

weź pod uwagę remont komina, bo jeśli chatka wiekowa to przy takim burdelu jaki sobie narobisz w domu to komin warto zrobić na kilka dobrych lat

jeśli chodzi o koszty z robocizną to powiem to co wiem, łazienka w granicach 10-15 tysiaków za szt....nowa armatura, płytki, kible, wanny, brodziki, izolacje etc....

gładzie z malowaniem licz spokojnie 35-40zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tynki są ok , tylko zreperować demolkę po hydraulikach i elektrykach i gładzie zrobić , podłogi -

> nie trzeba nic poza nowymi panelami i wykończeniem

tutaj się okaże czy wylewki nie są popękane, nierówne, na tym nie położysz ani płytek, ani paneli...

trzeba wziąć pod uwagę nowe wylewki plus tam gdzie panele i płytki samopoziom...ale kosztowo jesteś w stanie to przełknąć w porównaniu do np instalacji CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okna niech liczy średnio w granicy 900zł/szt....nie wiem skąd ty cenę wziąłeś

Liczylem parenascie okien, a ile ty bys chcial w domu 150m2?

> chyba ze złota

> dobre wewnętrzne drzwi dostajesz za 400-500zł, do tego ościeżnica zwykła 250zł...chyba że

> regulowana to się i w tysiaku z drzwiami nie zmieścisz

A kto teraz montuje drzwi w starych oscieznicach, albo w stalych nowych? Oczywiscie, ze mialem na mysli razem z oscieznicami regulowanymi. Niestety te za 1000, to raczej pazdzierz bedzie, chyba ze wybierze drewniane surowe bez montazu i sam polakieruje i zamontuje.

> hydraulik 150zł-300zł za pkt (gdzie pkt liczy się zimna,ciepła i kanalizacja)

No wlasnie jakos kojarzylem ,ze duzo wiecej, ale jeszcze nie placilem szwagrowi, to nie moglem sobie przypomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gładzie z malowaniem licz spokojnie 35-40zł/m2

Nie przesadzajmy. Malowanie 2-3zl/m2/warstwa (jesli dobrze kojarze, bo sam maluje), a tynki na gotowo sie robi po 25-30 z materialem, a co dopiero same gladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzajmy. Malowanie 2-3zl/m2/warstwa (jesli dobrze kojarze, bo sam maluje), a tynki na

> gotowo sie robi po 25-30 z materialem, a co dopiero same gladzie.

drapanie starych farb, mycie, gruntowanie, gipsowanie 3x gips szpachlowy (przy starym budownictwie tak się liczy) do tego gładź, szlifowanie, gruntowanie i malowanie....

no ale sądząc po twoich problemach z tynkowaniem, elewacją to już wiem, widząc po tym ile płacisz, skąd twoje problemy wynikają....facepalm%5B1%5D.gif

podaję ceny z rynku, tyle ile się aktualnie bierze za powyższe.

co do tynków....może masz rację skoro oni chałupę 120m2 obrabiają w 1-2 dni....jeżeli chodzi o tynk maszynowy.....a tutaj tego nie wygipsujesz w ciągu nawet tygodnia grinser006.gif

niby się budujesz, czy też remontujesz...ale widzę że ty zielony w temacie jesteś, płacisz ziutkom spod budki z piwem groszowe tematy,potem się na AK żalisz że zrobione od dupy strony i tak w koło....tutaj nie cena jest wyznacznikiem a jakość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczylem parenascie okien, a ile ty bys chcial w domu 150m2?

> A kto teraz montuje drzwi w starych oscieznicach, albo w stalych nowych? Oczywiscie, ze mialem na

> mysli razem z oscieznicami regulowanymi. Niestety te za 1000, to raczej pazdzierz bedzie,

> chyba ze wybierze drewniane surowe bez montazu i sam polakieruje i zamontuje.

> No wlasnie jakos kojarzylem ,ze duzo wiecej, ale jeszcze nie placilem szwagrowi, to nie moglem

> sobie przypomniec.

no to z oknami pewno tyle wyjdzie...

jeśli chodzi o drzwi, nikt nie mówi o starych ościeżnicach, nowe ościeżnice znajdziejsz w powyższej cenie, oczywiście nieregulowane- nie zakładaj że ktoś chce inne bo tego nie wiesz, drzwi za kasę którą podałem masz ze średniej półki....i wytrzymają lata....

ty np nie wiesz ile wytrzymają twoje drzwi...mogą być i za 2kzł, a rozpadną się po 10 latach....

ceny hydraulika to aktualne ceny 300zł za punkt tyle bierze firma z górnej półki na naszym rejonie, gdzie masz jakość, gwarancję i termin....a to chyba ważne....za 150zł/200zł robi ci hydraulik na fuchę pracujący w tejże dobrej firmie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>, elektryka też ale bez żadnych wydziwiań

Dlaczemu ? Nie mówię tu zaraz o inteligentnym domu, ale podprowadzenie instalacji do np. rolet, kina domowego, lan, wyjście z odpowiednio zabezpieczonym "pradem" na dwór, oświetlenie ścieżki czy co tam... jestem elektrykiem i dziwi mnie oszczędność ludzi - pakują 30 tys w okna, ale 1000 zł więcej na lepszy osprzęt czy wyprowadzenie przewodów do miejsc strategicznych, zostawienie odpowiednich zapasów - paaaaaaaaanie, a po co ? Toć świeci.... A potem płacz, że trzeba pół chałupy pruć jak chce się gniazdko do kosiarki dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale sądząc po twoich problemach z tynkowaniem, elewacją to już wiem, widząc po tym ile płacisz,

> skąd twoje problemy wynikają....

[...]

> płacisz ziutkom

> spod budki z piwem groszowe tematy,potem się na AK żalisz że zrobione od dupy strony i tak w

> koło....tutaj nie cena jest wyznacznikiem a jakość....

uzywasz slowa "wiem", ale nie wiesz, wiec nie wyciagaj pochopnych wnioskow, bo mylisz sie dalece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzajmy. Malowanie 2-3zl/m2/warstwa (jesli dobrze kojarze, bo sam maluje), a tynki na

> gotowo sie robi po 25-30 z materialem, a co dopiero same gladzie.

Jeśli chcesz mieć porządnie zrobione, to tyle kosztuje. Właśnie jestem w trakcie remontu piętra i za robociznę płacę

11 000 zł za dwa pokoje po 20m2 + łazienka 15m2 + 2800 podłogówka w łazience razem z poprawkami po poprzednich partaczach.

Zakres prac to gładzie, malowanie, drobne zabudowy z G/K, gresy, płytki z ciętej starej cegły na kominie przechodzącym przez łazienkę (za to najwięcej płacę bo każdą sztukę trzeba doszlifować).

Wyposażenia nie liczę bo to sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie trochę dziwne bo różne potrzeby są

> ale zadam je

> dom wolnostojący 150m^2 pu

> piwnica , parter i piętro

> do zdrobienia izolacja fundamentów, elektryka, hydraulika okna i drzwi , nowe podłogi (panele) i

> dwie łazienki , na to gładzie i jakaś farba

> piec CO i woda też nowe

> fasada i dach OK

> ile trzeba liczyć kasy na taki remont - towar i ekipa

remont ze zrywaniem wszystkiego budżetowy wychodzi circa 500-650 pln z metra (z nową zabudową kuchni)

remont ze stanu deweloperskiego gdzie robimy nie budżetowo, ale też nie hi-end wychodzi circa 1000 pln z metra

tak mniej więcej wychodzi w Warszawie i okolicach dla kilku remontów prowadzonych w ciągu ostatnich 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj czekaj, niech no sobie przypomnę twój wątek o spierniczonych tynkach wew......

tyle, ze tanie nie byly. Wzialem tez wszem i wobec polecanego na calym dolnym slasku (cena ponad 2x wyzsza niz rynkowa) posadzkarza i tez nie jestem zadowolony - za plytkie dylatacje porobil, zaczelo pekac obok dylatacji i odmawia reklamacji. Jeszcze jakies uwagi co do brania najtanszych paprokow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle, ze tanie nie byly. Wzialem tez wszem i wobec polecanego na calym dolnym slasku (cena ponad 2x

> wyzsza niz rynkowa) posadzkarza i tez nie jestem zadowolony - za plytkie dylatacje porobil,

> zaczelo pekac obok dylatacji i odmawia reklamacji. Jeszcze jakies uwagi co do brania

> najtanszych paprokow?

musisz wybaczyć kącikowiczom, ale twoje perypetie na kazdym etapie budowy z każdym możliwym elementem są aż za dobrze tu znane i stąd twoje rady są kwestionowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle, ze tanie nie byly. Wzialem tez wszem i wobec polecanego na calym dolnym slasku (cena ponad 2x

> wyzsza niz rynkowa) posadzkarza i tez nie jestem zadowolony - za plytkie dylatacje porobil,

> zaczelo pekac obok dylatacji i odmawia reklamacji. Jeszcze jakies uwagi co do brania

> najtanszych paprokow?

a byłeś zadowolony z jakiegoś wykonawcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a byłeś zadowolony z jakiegoś wykonawcy ?

z siebie grinser006.gif

stolarz od drugich okien sie dobrze sprawil, ekipa od wyburzen rowniez, kominkarze tez (kominiarz, co mi wklad z nierdzewki dokladal, zamontowal za mala plyte i nie przykrywa calego otworu w czapie, a do tego obcial kielich ostatniej rury i nie da sie rotowentu zamontowac), stolarz od parapetow, murarze od scianek ocieplajacych wspolna sciane blizniaka. Z niektorych tylko czesciowo - mniej lub bardziej, ale bym ich nie polecil, albo polecil z zastrzezeniami: posadzkarze (drogo i zle dylatacje), sucha zabudowa (troche niedokladnie, zly akryl w laczeniach i zacieki z gruntu, ktorych nie moge zamalowac), pierwsza ekipa od wyburzen/murowania/wiezby/dekarska (pare wpadek, ale zawsze poprawiali, sporo "my zawsze tak robimy" i ogromne opoznienia (np. uciekli z budowy na prawie pol roku wliczajac zime - szef wykanczal domek corce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z siebie

> stolarz od drugich okien sie dobrze sprawil, ekipa od wyburzen rowniez, kominkarze tez (kominiarz,

> co mi wklad z nierdzewki dokladal, zamontowal za mala plyte i nie przykrywa calego otworu w

> czapie, a do tego obcial kielich ostatniej rury i nie da sie rotowentu zamontowac), stolarz od

> parapetow, murarze od scianek ocieplajacych wspolna sciane blizniaka. Z niektorych tylko

> czesciowo - mniej lub bardziej, ale bym ich nie polecil, albo polecil z zastrzezeniami:

> posadzkarze (drogo i zle dylatacje), sucha zabudowa (troche niedokladnie, zly akryl w

> laczeniach i zacieki z gruntu, ktorych nie moge zamalowac), pierwsza ekipa od

> wyburzen/murowania/wiezby/dekarska (pare wpadek, ale zawsze poprawiali, sporo "my zawsze tak

> robimy" i ogromne opoznienia (np. uciekli z budowy na prawie pol roku wliczajac zime - szef

> wykanczal domek corce).

coz, to tylko ludzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczemu ? Nie mówię tu zaraz o inteligentnym domu, ale podprowadzenie instalacji do np. rolet,

> kina domowego, lan, wyjście z odpowiednio zabezpieczonym "pradem" na dwór, oświetlenie ścieżki

> czy co tam...

dlatemu cool.gif

nic z tych rzeczy nie będzie zamontowane ani używane , więc nie potrzeba robić "bo inni tak majo"

to będzie piąty remont więc wiem co i gdzie potrzebuję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj się okaże czy wylewki nie są popękane, nierówne, na tym nie położysz ani płytek, ani

> paneli...

> trzeba wziąć pod uwagę nowe wylewki plus tam gdzie panele i płytki samopoziom...ale kosztowo jesteś

> w stanie to przełknąć w porównaniu do np instalacji CO

wylewki robione z 10-15 lat temu i na tym są panele , w grę wchgodzi wymiana na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> remont ze zrywaniem wszystkiego budżetowy wychodzi circa 500-650 pln z metra (z nową zabudową

> kuchni)

> remont ze stanu deweloperskiego gdzie robimy nie budżetowo, ale też nie hi-end wychodzi circa 1000

> pln z metra

> tak mniej więcej wychodzi w Warszawie i okolicach dla kilku remontów prowadzonych w ciągu ostatnich

> 2 lat

o mniej więcej takie coś chodziło mi

wiadomo, że to przybliżone ale pozwoli oszacować na szybko , czy brać się i robić dla siebie czy sprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najchętniej zostawiłbym stary tynk wapienny - to mi sie najbardziej podoba zamiast gładzi

> ale wiem jak ciężko jest zamaskować rycie w takim tynku

Gladz wapienna. Z tego, co wiem, to ciezko znalezc dobrych fachowcow do tego, ale efekt jest piorunujacy.

[edited]

ewentualnie gladz cementowa/cementowo-wapienna. To samo, co powyzej, bo trzeba zacierac na mokro, jak tynki cem-wap. Wszyscy wola gipsowe, bo wszelkie bledy mozna poprawic i przeszlifowac papierem, a te powyzsze trzeba od razu dobrze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 45m2 mieszkania. Remont generalny:

- ogrzewanie

- kanalizacja

- woda

- elektryka

- tynki

- podłogi

- 7m ścianki KG

- strop podwieszany

- okna

- drzwi wew

- drzwi zew

- wyposażenie łazienki/ubikacji

Ogólnie, w mieszkaniu zostały gołe ściany, bez tynków i stare drewniane podłogi, trzeba liczyć minimum 1000zł/m bez szaleństw, za robocizna + materiały. Nie ma w tym wyposażenia kuchni/pokojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> remont ze zrywaniem wszystkiego budżetowy wychodzi circa 500-650 pln z metra (z nową zabudową

> kuchni)

> remont ze stanu deweloperskiego gdzie robimy nie budżetowo, ale też nie hi-end wychodzi circa 1000

> pln z metra

> tak mniej więcej wychodzi w Warszawie i okolicach dla kilku remontów prowadzonych w ciągu ostatnich

> 2 lat

jak może remont wyjść taniej niż urządzanie od podstaw ???

przecież dochodzą jeszcze koszty demontażu i rycia tynków np, poza tym dochodzi wymiana instalacji hydraulicznej i elektrycznej, która w nowym mieszkaniu już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak może remont wyjść taniej niż urządzanie od podstaw ???

> przecież dochodzą jeszcze koszty demontażu i rycia tynków np, poza tym dochodzi wymiana instalacji

> hydraulicznej i elektrycznej, która w nowym mieszkaniu już jest.

są dwa pojęcia które pominąłeś, "budżetowo" i "nie budżetowo".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak może remont wyjść taniej niż urządzanie od podstaw ???

> przecież dochodzą jeszcze koszty demontażu i rycia tynków np, poza tym dochodzi wymiana instalacji

> hydraulicznej i elektrycznej, która w nowym mieszkaniu już jest.

jak widać może, część instalacji została wymieniona wcześniej przez ADM

cześć rzeczy zostało wykorzystanych starych

kafelki w połowie łazienki, w reszcie na ścianę tynk i wosk (swoją drogą całkiem fajne rozwiązanie)

panel zamiast deski

płytki no name zamiast jakichś markowych

kuchnia w laminacie zamiast w lakierze

nie chce mi się wymieniać dalej, ale tak mniej więcej wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o mniej więcej takie coś chodziło mi

> wiadomo, że to przybliżone ale pozwoli oszacować na szybko , czy brać się i robić dla siebie czy

> sprzedawać

jak jakiś czas temu robiłem porównanie dla mieszkania na Mokotowie

to wyszło, że sprzedaż i wrzucenie kaski na lokatę wychodzi mniej więcej podobnie jak wymiana

przy czym przy wynajmie musisz się męczyć z lokatorami i ze wszystkimi naprawami, ale masz ciągle mieszkanie

przy sprzedaży masz kasę którą możesz wydać biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak widać może, część instalacji została wymieniona wcześniej przez ADM

> cześć rzeczy zostało wykorzystanych starych

> kafelki w połowie łazienki, w reszcie na ścianę tynk i wosk (swoją drogą całkiem fajne rozwiązanie)

> panel zamiast deski

> płytki no name zamiast jakichś markowych

> kuchnia w laminacie zamiast w lakierze

> nie chce mi się wymieniać dalej, ale tak mniej więcej wyszło

aaaa, no to zmienia postać rzeczy. Opisujesz dwie różne historie. Gdyby patrzeć, że standard wykończenia ma być w obu przypadkach taki sam, to remont wyjdzie drożej od urządzania nowego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o remontach to się podepnę. W mojej łazience nie ma wentylacji. nie ma też miejsca żeby zrobić ją przez ścianę. Pozostaje albo przez sufit i na dach albo przez pomieszczenie obok ( spiżarka ) i też na dach. W załączeniu fotka jakby to miało wyglądać. Pytanie do znawców tematu - który wariant będzie lepszy i czy w ogóle coś z tego może być?

post-83119-14352521616692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już jest temat o remontach to się podepnę. W mojej łazience nie ma wentylacji. nie ma też

> miejsca żeby zrobić ją przez ścianę. Pozostaje albo przez sufit i na dach albo przez

> pomieszczenie obok ( spiżarka ) i też na dach. W załączeniu fotka jakby to miało wyglądać.

> Pytanie do znawców tematu - który wariant będzie lepszy i czy w ogóle coś z tego może być?

Koś cos doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile trzeba liczyć kasy na taki remont - towar i ekipa

Obecnie robię szacowanie budżetu na totalny remont mieszkania 85 mkw (Warszawa).

Zakres:

:: drzwi wejsciowe

:: drzwi wewnetrzne z oscieznicami

:: okna

:: grzejniki

:: podlogi (naprawa wylewki + panele)

:: ściany (naprawa pekniec, malowanie)

:: sufity (naprawa + malowanie)

:: lazienka + wc (calosc)

:: kuchnia (meble + sprzet)

Wyszlo 93k PLN.

Ale robocizne budowlana mam prawie za darmo, czesc prac dodatkowych (elektryka, LAN, instalacja TVK) zrobię sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie robię szacowanie budżetu na totalny remont mieszkania 85 mkw (Warszawa).

> Zakres:

> :: drzwi wejsciowe

> :: drzwi wewnetrzne z oscieznicami

> :: okna

> :: grzejniki

> :: podlogi (naprawa wylewki + panele)

> :: ściany (naprawa pekniec, malowanie)

> :: sufity (naprawa + malowanie)

> :: lazienka + wc (calosc)

> :: kuchnia (meble + sprzet)

> Wyszlo 93k PLN.

> Ale robocizne budowlana mam prawie za darmo, czesc prac dodatkowych (elektryka, LAN, instalacja

> TVK) zrobię sam.

Rozumiem, że przez "ściany", rozumiemy także "gładzie", wyrównywanie ścian itd ?

Bez sufitów podwieszanych ?

Wycena zakłada robocizna+materiały ?

Materiały kupujesz Ty, czy ekipa ?

Wszystkie prace na umowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że przez "ściany", rozumiemy także "gładzie", wyrównywanie ścian itd ?

Całość, od naprawy pęknięć po malowanie/tapetowanie

> Bez sufitów podwieszanych ?

Bez, nie znalazłem informacji ile to może kosztować. Więc będzie, ale poza tym kosztorysem.

> Wycena zakłada robocizna+materiały ?

Nie. Same materiały.

Robociznę mam właściwie gratis smile.gif

> Materiały kupujesz Ty, czy ekipa ?

Ja z ekipą.

> Wszystkie prace na umowę ?

Czytaj proszę ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.