Skocz do zawartości

pomoc w zakupie - lodówki


luks

Rekomendowane odpowiedzi

> wymogi:

> - wysokość max 180

> - szerokość max 56

> - no frost

> - dobrze jak srebrna

> - do 2000pln

> znalazłem tylko to:

> - http://www.gorenje.pl/kuchnia/chlodnictwo/wolnostojace?c=352837

> pomóżcie coś znaleźć jeszcze !!

a układ wewnątrz nie jest dla ciebie ważny że tego kryterium pod uwagę nie bierzesz?

jak kupowaliśmy u siebie lodówkę to to było jedno z ważniejszych kryteriów i wśród wielu wielu lodówek wybraliśmy własnie Gorenje....ma kapitalne możliwości jesli chodzi o ustawianie półek....no i działa już 4 lata.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a układ wewnątrz nie jest dla ciebie ważny że tego kryterium pod uwagę nie bierzesz?

Jak znajdzie więcej lodówek spełniających kryteria 56cm szerokości i pełny "No-Frost" to będzie wybierał dalej. To kryterium skutecznie zawęża wszelki wybór.

Wąskie lodówki (55cm) o takiej wysokości proponuje jeszcze Candy i Hoover, ale o ile mi wiadomo nie mają pełnego No-Frost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a układ wewnątrz nie jest dla ciebie ważny że tego kryterium pod uwagę nie bierzesz?

> jak kupowaliśmy u siebie lodówkę to to było jedno z ważniejszych kryteriów i wśród wielu wielu

> lodówek wybraliśmy własnie Gorenje....ma kapitalne możliwości jesli chodzi o ustawianie

> półek....no i działa już 4 lata.....

nie. kryteria tylko te co wyżej podałem. szukałem i nic innego niż Gorenje nie znalazłem. tragedia...

wytłumaczę dlaczego szerokość jest taka wąska. w kuchni mam taką wnękę gdzie niemiec miał szafkę/spiżarkę. była ona chłodzona przez takie szpary. ja to usunąłem zrobiłem zabudowę i mam fajną wnękę. w tej chwili stoi tam polar, ale mamy z żoną dość lodu w zamrażalniku. dlatego szukam nowej lodówki. aha - ta wnęka jest rewelacyjna bo w kuchni tak jakby wizualnie nie ma lodówki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie. kryteria tylko te co wyżej podałem. szukałem i nic innego niż Gorenje nie znalazłem.

> tragedia...

> wytłumaczę dlaczego szerokość jest taka wąska. w kuchni mam taką wnękę gdzie niemiec miał

> szafkę/spiżarkę. była ona chłodzona przez takie szpary. ja to usunąłem zrobiłem zabudowę i mam

> fajną wnękę. w tej chwili stoi tam polar, ale mamy z żoną dość lodu w zamrażalniku. dlatego

> szukam nowej lodówki. aha - ta wnęka jest rewelacyjna bo w kuchni tak jakby wizualnie nie ma

> lodówki

Już nie przesadzaj że rozmrożenie lodówki raz w roku to taki problem

ja ostatnio z podobnymi wymogami odnośnie rozmiarów (tylko bez nofrosta) kjupiłem dla mojej mamy takie coś

sam mam nieco starszy model i też jest OK bez nofrsta - raz w zimę w grudniu rozmrażamy (co przy mrozach pozwala nam przechować żarcie na balkonie i rozmrozić spokojnie lodówkę) i to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już nie przesadzaj że rozmrożenie lodówki raz w roku to taki problem

> ja ostatnio z podobnymi wymogami odnośnie rozmiarów (tylko bez nofrosta) kjupiłem dla mojej mamy

> takie coś

> sam mam nieco starszy model i też jest OK bez nofrsta - raz w zimę w grudniu rozmrażamy (co przy

> mrozach pozwala nam przechować żarcie na balkonie i rozmrozić spokojnie lodówkę) i to

> wystarczy

akurat romrażanie mojego polara to dla mnie tragedia i trwa to bardzo długo - lód jest w dziwnych zakamarkch itd. po prostu chcę no frost i tyle

znalazłem jeszcze BEKO - http://www.beko.com.pl/produkt/523/cna_29120_s

hmmm co lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat romrażanie mojego polara to dla mnie tragedia i trwa to bardzo długo - lód jest w dziwnych

> zakamarkch itd. po prostu chcę no frost i tyle

> znalazłem jeszcze BEKO - http://www.beko.com.pl/produkt/523/cna_29120_s

> hmmm co lepsze ?

A chcesz trzymać wszystkie produkty w szczelnych pudełkach? Bo jak nie to po 2 tyg z mięsa nasz suszone mięso. Taki zamrażalnik szybko liofilizuje każde żarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A chcesz trzymać wszystkie produkty w szczelnych pudełkach? Bo jak nie to po 2 tyg z mięsa nasz

> suszone mięso. Taki zamrażalnik szybko liofilizuje każde żarcie.

hmmm, kto trzyma mięso dwa tygodnie ?! icon_eek.gif

mam no frosta, jak dobrze zapakujesz, to się nic nie dzieje i nie muszą to być pudełka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak wiem. jedzenie nie będzie luzem. rozumiem, że masz no frost i tylko kabanosy w lodówce ?

Jako, że staram się wybierać urządzenia biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, a nie tryndy kupiłem w ubiegłym roku lodówkę bez funkcji no frost, która w mojej ocenie jest bardziej upierdliwa niż korzystna. palacz.gifsick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm, kto trzyma mięso dwa tygodnie ?!

> mam no frosta, jak dobrze zapakujesz, to się nic nie dzieje i nie muszą to być pudełka

No tak, ale przy poprzedniej generacji lodówek nie trzeba było nic pakować zlosnik.gif

BTW chyba by mnie szlag trafił słuchając w nocy ciągle pracującego wentylatora z lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm, kto trzyma mięso dwa tygodnie ?!

W zamrażalniku? Jakbym miał trzymać krócej to bym w ogóle go nie zamrażał.

2 tyg temu żona nie domknęła zamrażalnika na noc, rano już był tak zarośnięty że się ni dawał zamknąć. Rozmrożenie go i wyczyszczenie zajęło mi godzinę a jeszcze zdążyłem się wykąpać i zjeść śniadanie przed wyjściem do pracy

Jeśli mówimy o samej chłodziarce to teraz chyba wszystkie są bezszronowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW chyba by mnie szlag trafił słuchając w nocy ciągle pracującego wentylatora z lodówki.

Ale o co chodzi? icon_eek.gif

Po zakupie parę lat temu No-frosta (Mastercook) nie zauważyłem żadnej różnicy w głośności w stosunku do zwykłej lodówki. Wentylator jest, ale pracuje bezgłośnie- nie słychać go wcale na zewnątrz. Poza tym on nie pracuje non-stop lecz uruchamia się cyklicznie.

W nowym mieszkaniu mam teraz Electroluxa- słychać czasami czynnik krążący w układzie ale na pewno nie wentylator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat romrażanie mojego polara to dla mnie tragedia i trwa to bardzo długo - lód jest w dziwnych

> zakamarkch itd. po prostu chcę no frost i tyle

> znalazłem jeszcze BEKO - http://www.beko.com.pl/produkt/523/cna_29120_s

> hmmm co lepsze ?

nie nastawiam CIę na beko - po prostu stwierdzam że bez no Frosta spokojnie daje radę - rozmrożenie to około 2-3 godziny z kompleksowym umyciem wnętrza lodówki od góry do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nastawiam CIę na beko - po prostu stwierdzam że bez no Frosta spokojnie daje radę - rozmrożenie

> to około 2-3 godziny z kompleksowym umyciem wnętrza lodówki od góry do dołu

nie chcę rozmrażać już wiecej. nie cierpię tego. i tyle.

btw. okazało się, że lodówka no frost o tym samym rozmiarze co teraz jest wewnątrz dość mniejsza.

plan na razie zawieszony. będzie prawdopodobnie wielka lodówka 2m wysoka. taka mi się spodobała w sklepie.

lepsza, większa i droższa.

będzie trzeba tylko całą kuchnię przerobić 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> całe szczeście że nie śpię w kuchni... ufff

Pomimo swojego 46 metrowego pokoju dziennego i 15 metrowej kuchni szum wentylatora w nocy byłby wkurzający. Szczególnie byłoby to uciążliwe w trakcie oglądania telewizji. Taki urok otwartych kuchni. Wystarczy mi szum dysku w dekoderze enki.

BTW sypialnię mam na piętrze ale lubię sobie pooglądać TV do późna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zamrażalniku? Jakbym miał trzymać krócej to bym w ogóle go nie zamrażał.

> 2 tyg temu żona nie domknęła zamrażalnika na noc, rano już był tak zarośnięty że się ni dawał

> zamknąć. Rozmrożenie go i wyczyszczenie zajęło mi godzinę a jeszcze zdążyłem się wykąpać i

> zjeść śniadanie przed wyjściem do pracy

> Jeśli mówimy o samej chłodziarce to teraz chyba wszystkie są bezszronowe.

I tak i nie. Mam Liebherra (lodowke, a nie koparke) i niby jest no frost. No nie ma szronu, ani tym bardziej lodu na tylnej sciance chlodziarki. Tyle, ze jak cos przysune za bardzo do tylnej scianki, to potrafi przymarznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomimo swojego 46 metrowego pokoju dziennego i 15 metrowej kuchni szum wentylatora w nocy byłby

> wkurzający. Szczególnie byłoby to uciążliwe w trakcie oglądania telewizji. Taki urok otwartych

> kuchni. Wystarczy mi szum dysku w dekoderze enki.

> BTW sypialnię mam na piętrze ale lubię sobie pooglądać TV do późna.

Pytanie off topic, bo mnie nurtuje. Po kiego grzyba robic otwarta kuchnie, jesli sie ma 46m2 salon? Ja rozumiem w malym mieszkaniu ,gdzie polaczenie kuchni, salonu i glownej sypialni daje wrazenie przestrzeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie off topic, bo mnie nurtuje. Po kiego grzyba robic otwarta kuchnie, jesli sie ma 46m2

> salon? Ja rozumiem w malym mieszkaniu ,gdzie polaczenie kuchni, salonu i glownej sypialni daje

> wrazenie przestrzeni...

Tak nam się podobało. smile.gif Ma to swoje plusy dodatnie i ujemne oczywiście ale generalnie jesteśmy zadowoleni.

Istotne jest to, że jeśli jedna osoba przebywa więcej czasu w kuchni wykonując jakieś czynności nie jest oddzielona od reszty domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak i nie. Mam Liebherra (lodowke, a nie koparke) i niby jest no frost. No nie ma szronu, ani tym

> bardziej lodu na tylnej sciance chlodziarki. Tyle, ze jak cos przysune za bardzo do tylnej

> scianki, to potrafi przymarznac.

w normalnej też potrafi mi przymarząc czasem na ściance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.