Skocz do zawartości

Wymieniau kto popychacze w 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Cholera dopadło i mnie, po odpaleniu zimnego zaczyna popychacz stukać, ucicha po krótkiej przejażdżce. Nie chcę za bardzo bagatelizować sprawy i wymienić póki jest w miarę ciepło bo w zimie na pewno będzie gorzej. Jakie koszta? przy okazji zmieniłbym rozrząd. Najbardziej wkurza mnie że będę musiał ściągać ten kolektor furious.gif Aha no i pewnie przy ściąganiu głowiczki popychacze wypadną w kosmos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie masz starego oleju ??

> u mnie jak olej dobijał do 10kkm to po żwawszej jeździe też się odzywały...

musze sprawdzić w notatkach kiedy był wymieniany i po jakim przebiegu wink.gif dzisiaj z rańca odpaliłem maszynę i o dziwo popychacz nawet nie zadzwonił crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo olej Mobil Gówno Wart 2000 dobijał okresu wymiany i wpadłem w panikę jak poczytałem co mnie czeka przy wymianie popychaczy, ale po wymianie na najzwyklejszy olej Lotos semi 10w/40 silnik chodzi jak nowy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to samo olej Mobil Gówno Wart 2000 dobijał okresu wymiany i wpadłem w panikę jak poczytałem

> co mnie czeka przy wymianie popychaczy, ale po wymianie na najzwyklejszy olej Lotos semi

> 10w/40 silnik chodzi jak nowy

od momentu zakupu auta leję Lotosa 10W40, teraz zmieniłem na castrola... zobaczymy może po prostu dobijało do 10kkm i popychacz zadziałał jak inspekcja hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od momentu zakupu auta leję Lotosa 10W40, teraz zmieniłem na castrola... zobaczymy może po prostu

> dobijało do 10kkm i popychacz zadziałał jak inspekcja

Żadnych olejów z reklam i marketów. Sugeruję zainteresować się Valvoline, Fuchs, Amsoil, Motul itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz to z doświadczenia czy filozujesz ?

> Ja leje od 6ciu lat Castrola Magnatec (2 wymiany w roku co 10kkm) 10W40, a od 2 wymian 5W40 i nic

> nie stuka, nie ma majonezu pod korkiem

Wiem z doświadczenia bo rozbieram sporo silników klientów. Ci którzy jeżdżą na marketowych reklamowanych olejach często mają fajny szlam w silniku. Po chociażby Valvo który jakoś specjalnie droższy nie jest nic takiego nie zaobserwowałem. Dodam że sam kiedyś jeździłem na Castrolu czy Mobilu ale się wyleczyłem z tych olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem z doświadczenia bo rozbieram sporo silników klientów. Ci którzy jeżdżą na marketowych

> reklamowanych olejach często mają fajny szlam w silniku. Po chociażby Valvo który jakoś

> specjalnie droższy nie jest nic takiego nie zaobserwowałem. Dodam że sam kiedyś jeździłem na

> Castrolu czy Mobilu ale się wyleczyłem z tych olejów.

już kiedyś pisałem.....mam znajomy warsztat (naprawiałem im komputery) w którym leją tylko castrola i oni robia min auta z flot, które miały nakulane nieraz i ponad 500kkm i kilka razy widziałem jak mieli zdjęte głowice i nie było w ogóle szlamu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.