Skocz do zawartości

Volvo S60,czy Saab 9-3 benzyna


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Łosioposiadaczy! 20.GIF

Po Fiatach chyba czas przesiadki na szwedzką stal wink.gif

I teraz mam kilka pytań, budżet zakupowy to 18kpl.

Jak się spisują w warunkach polskich S60 i saaby 9-3 do 2002r i po 2002r?

Jaki silnik w miarę żwawy pod lpg się nadaję w Volvo i Saabach?

Jak wyglądają blachy od strony rudej w tych pojazdach?

Jak wyglądają zawieszenia podczas eksploatacji na polskich poligonach?

Jak sprawują się silniki i przeniesienie napędu?

Jak spisuje się elektronika w 10+ letnich pojazdach?

Szukam wygodnego pojazdu, jako następcy swojego Stilo 1,6 wink.gif

Podpowiedzcie coś w temacie smile.gif

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem sie o 9-3 I czyli do 2002 jedynie silnik B204l czyli ten na czerwonej ksecie, niezawodny pancerny silnik, jedynie moze sie psukc kaseta zaplonowa. wersja tylko z turbo, czy kupisz 150 czy 185 czy 205 to ten sam silnik i wystarczy zrobic program by miec 230km. zawieszeniowo jesli nic nie puka to pukac nie bedzie bo zawiezenie bardzo solidne. niezle wyciszenie wnetrza chociaz do 9-5 sie nawet nie umywa. (a moze 9-5?) elektronika/elektryka czasem moze zdazyc sie jakis fail ale to nie czesto. tapicerka jesli nie jest skorzana to jest solidna i sie nie niszczy, jedynie wyciera sie galka i kierownica, wersja ze skorami to juz inna bajka bo nie znajdziesz egzemplaza w ktorym nie bedzie zniszczoy fotel kierowcy. no to tyle naszybko jak masz jakies pytania to wal smialo, mialem juz kilka saabow wiec co nieco wiem na ich temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wypowiem sie o 9-3 I czyli do 2002 jedynie silnik B204l czyli ten na czerwonej ksecie, niezawodny

> pancerny silnik, jedynie moze sie psukc kaseta zaplonowa. wersja tylko z turbo, czy kupisz 150

> czy 185 czy 205 to ten sam silnik i wystarczy zrobic program by miec 230km. zawieszeniowo

> jesli nic nie puka to pukac nie bedzie bo zawiezenie bardzo solidne. niezle wyciszenie wnetrza

> chociaz do 9-5 sie nawet nie umywa. (a moze 9-5?) elektronika/elektryka czasem moze zdazyc sie

> jakis fail ale to nie czesto. tapicerka jesli nie jest skorzana to jest solidna i sie nie

> niszczy, jedynie wyciera sie galka i kierownica, wersja ze skorami to juz inna bajka bo nie

> znajdziesz egzemplaza w ktorym nie bedzie zniszczoy fotel kierowcy. no to tyle naszybko jak

> masz jakies pytania to wal smialo, mialem juz kilka saabow wiec co nieco wiem na ich temat

Właśnie na Ciebie w tej kwestii liczyłem 20.GIF

W saabie 9-3 po 2002r widziałem kremową skórę przy 100kkm popękaną - bo to plastikowa oink.gif była chyba sick.gif

9-5 też mi się podoba, ale ciężki i wielki, aja tym sam mam jeździć w 95% czasu, dlatego obstawiałem bardziej 9-3 3d wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93 po 2002 czyli Sport Sedan ma bardzo słabe wnętrze. Wycierają się plastiki od radia, klimy itp. Całe wnętrze strasznie trzeszczy. Psują się sterowniki np okien, drzwi (sagem). Pada dmuchawa nawiewu lub jej sterownik, pęka łyżwa od łańcucha balansów, lub zębatka od tego łańcucha ulega uszkodzeniu i silnik pracuje nierówno. Generalne to słabe wykonanie.

Saab 93 1998-2002 jak juz kolega wspomniał brać z silnikiem b204l czyli do 2000r potem było b205. Dużo lepsza jakość wnętrza. Silnik łatwy w podnoszeniu mocy. Utrzymanie dużo tańsze niż sport sedana. Standardowa wada błąd pikseli w Sidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 93 po 2002 czyli Sport Sedan ma bardzo słabe wnętrze. Wycierają się plastiki od radia, klimy itp.

> Całe wnętrze strasznie trzeszczy. Psują się sterowniki np okien, drzwi (sagem). Pada dmuchawa

> nawiewu lub jej sterownik, pęka łyżwa od łańcucha balansów, lub zębatka od tego łańcucha ulega

> uszkodzeniu i silnik pracuje nierówno. Generalne to słabe wykonanie.

> Saab 93 1998-2002 jak juz kolega wspomniał brać z silnikiem b204l czyli do 2000r potem było b205.

dobra czyli roczniki do 2000 ok.gif

> Dużo lepsza jakość wnętrza. Silnik łatwy w podnoszeniu mocy. Utrzymanie dużo tańsze niż sport

> sedana. Standardowa wada błąd pikseli w Sidzie.

da się to naprawić, jaki koszt?

jak te silniki z T znoszą lpg? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji zapytam, jakie jest spalanie tych aut ?

> Interesuje mnie 9-3 lub 9-5 do 2000r z LPG.

Mój 9-5 2.3t kombi '99 jak jeszcze miał fabryczny gaz, to palił przy normalnej jeździe ok 14 litrów LPG po mieście, trasa ok 12 (np. autostrada/ekspresówka starając się trzymać 140-160km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> 12-13w miescie w trasie kolo 10 saaby nigdy nie byly oszczedne

jak LPG, to tak jak mój Stilo 1,6 na 205/50/17 grinser006.gif

W trasie zejdzie do 7,1 lpg, ale to męczarnia, w mieście do 14 dojdzie, ale średnia z 20kkm jest 8,9l wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.