Skocz do zawartości

Lexia (software)...


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Inne interfejsy służą raczej do podglądania parametrów bądź komunikacji z OBD.

Programowanie BSI to ja jednak bym wolał robić czymś fabrycznie do tego przygotowanym, tym bardziej że lexia nie kosztuje kroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inne interfejsy służą raczej do podglądania parametrów bądź komunikacji z OBD.

> Programowanie BSI to ja jednak bym wolał robić czymś fabrycznie do tego przygotowanym, tym bardziej

> że lexia nie kosztuje kroci.

Lexia to soft? a jaki interfejs do tego? To się oddzielnie kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lexia to soft? a jaki interfejs do tego? To się oddzielnie kupuje?

allegro.pl ->szukaj - >lexia- > najtańsze - > 220pln

ZTCWidziałem zawiera płytę DVD, pewnie z softem.

Softo to bodajże "Planet" się zwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to DVD w opisie pewnie to ten soft. Sa jeszcze torrenty jak coś

> Dobra, dzięki Panowie za rade, już wiem co mam robić

Rzucę jeszcze hasłem: VirtualBOX z XP

Bo instalować tego wprost na systemie bym chyba nie ryzykował

Zwłaszcza że na >XP może być problematyczne (bezpośrednio na Vista Home w ogóle się nie da uruchamiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzucę jeszcze hasłem: VirtualBOX z XP

> Bo instalować tego wprost na systemie bym chyba nie ryzykował

> Zwłaszcza że na >XP może być problematyczne (bezpośrednio na Vista Home w ogóle się nie da

> uruchamiać)

Trzeba mieć starego lapka na XP (tyle że z dobrą baterią smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzucę jeszcze hasłem: VirtualBOX z XP

> Bo instalować tego wprost na systemie bym chyba nie ryzykował

> Zwłaszcza że na >XP może być problematyczne (bezpośrednio na Vista Home w ogóle się nie da

> uruchamiać)

Chwila, to nie da rady zainstalować normalnie pod win7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary lapek i dobra bateria - to się w 99,9% wyklucza

Powiedz to mojemu staremu Dellowi D600 (jakiś Celeron 1.2 bodajże). Na, podkreślę, oryginalnej baterii trzyma jakieś 60-90 minut. A mogę za psie pieniądze dokupić drugą baterię montowaną zamiast napędu optycznego. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwila, to nie da rady zainstalować normalnie pod win7?

Nie da i już. Trzeba coś ostro grzebać, niech się mądrzejsi wypowiedzą. Ja mam na XP i chodzi i jest to podobno ostatni windows na jakim idzie. Poczytaj na forum peugeota, tam jest wszystko na ten temat. Ja komputerowo jestem zielony a dzięki tamtemu forum zainstalowałem i działa claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chwali sie i dobrze to o Tobie swiadczy, niestety, patrzac na to co sie dzieje na rynku, nie jest

> dobrze...

Dokładnie. Interfejsy powinno mieć tylko i wyłączenie ASO i nie udostępniać nigdy nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da i już. Trzeba coś ostro grzebać, niech się mądrzejsi wypowiedzą. Ja mam na XP i chodzi i

> jest to podobno ostatni windows na jakim idzie. Poczytaj na forum peugeota, tam jest wszystko

> na ten temat. Ja komputerowo jestem zielony a dzięki tamtemu forum zainstalowałem i działa

No to jakaś lipa ten soft, nie ma kompa z XP sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w stanie, kosztuje to furmanke pieniedzy, ale dla kogos kto to zarabia dostep do telekodowania i innych takich rzeczy i tak jest niezbedny.

A fejsy po 200-400zl kupuja warszstaty ktore i tak nie zabardzo wiedza jak z tego korzystac i czesto bywa ze zamiast pomoc to szkodza klientowi swoja niewiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest w stanie, kosztuje to furmanke pieniedzy, ale dla kogos kto to zarabia dostep do telekodowania

> i innych takich rzeczy i tak jest niezbedny.

Czyli jaki odsetek jest sobie na to w stanie pozwolić?

> A fejsy po 200-400zl kupuja warszstaty ktore i tak nie zabardzo wiedza jak z tego korzystac i

> czesto bywa ze zamiast pomoc to szkodza klientowi swoja niewiedza...

Póki nic nie kodują to nie zaszkodzą.

Poza tym, jak nie będzie fejsów po 200-400 to i tak warsztaty padną nie mając możliwości diagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowimy o fejsach legalnych czy z szarej strefy?? bo to roznica...

Więc jeszcze raz. Ile warsztatów stać na kupno licencji na taka lexię?

Bo to pewnie nowe auto klasy "B" kosztuje, + abonament za telekody.

Czy równie duże "oburzenie" wzbudza u Ciebie film z torrenta?, muza w formacie MP3 ściągnięta skądkolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, ze sa dostepne, ale ta chinszczyzna do konca chyba legalna nie jest...

> To troche tak jak prowadzic firme i uzywac Windy z torrentow

> Ktos to powinien po prostu kontrolowac

A może po prostu komplet interfejs+soft powinien być tańszy?

W tej chwili, ztcw oryginał kosztuje jakieś 20kzł + 6 czy 8kzł miesięcznego abonamentu. Fakt, że zapewnia większą funkcjonalność niż chińczyk... ale chyba mało który, niezależny warsztat na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe czy chińskie badziewie w ogóle będzie działało

A Ty myślisz że jakie jest w 99% ?

moje od ponad 2 lat działą i nie nażekam

pokaż mi coś co nie jest z PRCh !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu komplet interfejs+soft powinien być tańszy?

> W tej chwili, ztcw oryginał kosztuje jakieś 20kzł + 6 czy 8kzł miesięcznego abonamentu. Fakt, że

> zapewnia większą funkcjonalność niż chińczyk... ale chyba mało który, niezależny warsztat na

> to stać.

smile.gif a ile osób potrafi skorzystać z większej (jeśli wogóle jest w oryginale) niż daje Chińczyk ?

funkcjonalność jest wtedy jak masz dostęp online do serwerów PSA, a żeby to mieć trzeba być ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz to mojemu staremu Dellowi D600 (jakiś Celeron 1.2 bodajże). Na, podkreślę, oryginalnej

> baterii trzyma jakieś 60-90 minut. A mogę za psie pieniądze dokupić drugą baterię montowaną

> zamiast napędu optycznego.

Mam ESPRIMO (fujitsu) na oryginalnym XP i pracuje do 3 godzin smile.gif

Także wszystko zależy od szczęścia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile osób potrafi skorzystać z większej (jeśli wogóle jest w oryginale) niż daje Chińczyk ?

> funkcjonalność jest wtedy jak masz dostęp online do serwerów PSA, a żeby to mieć trzeba być ASO.

No właśnie pod pojęciem "większa funkcjonalność" miałem na myśli ten dostęp online. Z tego co wiem, nie trzeba być ASO. Po prostu trzeba mieć oryginał i płacić za niego te chore ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie pod pojęciem "większa funkcjonalność" miałem na myśli ten dostęp online. Z tego co wiem,

> nie trzeba być ASO. Po prostu trzeba mieć oryginał i płacić za niego te chore ceny.

No więc sam sobie odpowiadasz smile.gif

oryginał ma TYLKO ASO bo musi mieć i płacić te chore pieniądze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.