Skocz do zawartości

[Jak] Prasa śrubowa/inny sposób na tuleje wahacza


Kuracjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję sam powymieniać wszystkie elementy zawieszenia, bez pomocy mechanika.

Mam wahacze na wierzchu, jedna tuleja jest zewnętrzna, z którą sobie jakoś poradzę bez prasy, jednak problemem jest tuleja wewnętrzna, której nie wybiję (chyba) młotkiem, a później w ten sam sposób nie założę nowej.

Myślałem o wykonaniu prasy śrubowej skręcanej (nie mam dostępu do spawarki) drewniano-metalowej, ale mam wątpliwości, co do wytrzymałości elementów drewnianych.

Być może ktoś zna jakiś prosty sposób wymiany tuleji bez prasy, jakimś narzędziem, które można samemu wykonać tylko dla tego celu.

Jeszcze jedna rzecz, to może ktoś wie jakiej mniej więcej siły należy użyć, aby wydrzeć i założyc tuleje przedniego wahacza w CC?

Pozdrawiam

PS

Nie ukrywam, że zależałoby mi na szybkich odpowiedziach, bo wiedziałbym czego szukać w Castoramie tak, aby dziś wykonać narzędzie, a jutro wziąć sięza wymianę, chociaż nie mówię, żekoniecznie muszę to zrobić jutro.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rzeźbić z gratów z casto to ja bym wolał albo zrobić taką prasę - do innych rzeczy posłuży albo stricte kupić ściągacz do tulei- w intercarsie cena ok. 125 tylko widzę, że towar niedostępny, chyba w innych tego typu sklepach trzeba poszukać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz rzeźbić z gratów z casto to ja bym wolał albo zrobić taką prasę - do innych rzeczy posłuży

> albo stricte kupić ściągacz do tulei- w intercarsie cena ok. 125 tylko widzę, że towar

> niedostępny, chyba w innych tego typu sklepach trzeba poszukać

Bo zrobienia prasy wystarczy kilka solidnych stalowych ceowników i podnośnik hydrauliczny robiący za siłownik. Rzeźbienie z drewnem tylko wypadkiem się może skończyć.

Natomiast o ile kolega się nie będzie parał takim wyciskaniem regularnie, to prościej mu będzie wziąć graty w torbę i podjechać do jakiegoś warsztatu, który ma prasę hydrauliczną lub śrubową. Za parę groszy zrobią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rzeczy kiedyś robiłem za pomocą odpowiednich tulei (np. ze starych tulei wahaczy brałem tylko tę zewnętrzną tuleję stalową), podkładek i śruby z nakrętką wyciskałem starą tuleję i wciskałem nową. Żeby nie być gołosłownym to wymieniłem tak wszystkie tuleje tylnych wahaczy w CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.