Skocz do zawartości

dwusuw traci moc...


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

OK

Motokącikowicze

Jest sobie odsnieżareczka Husqvarny klasyczny dwusuwik na paliwko z oleum

Już poprzedniej zimy zauważyłem, że nie daje rady momentami, gdzie jeszcze wczesniej sobie w takich sytacjach radziła... teraz przeglądzik przedzimowy, wymiana paska wieloklinowego i takie tam... ale moc jakby nie ta...

Co działać, gdzie szukac przyczyn, co wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK

> Motokącikowicze

> Jest sobie odsnieżareczka Husqvarny klasyczny dwusuwik na paliwko z oleum

> Już poprzedniej zimy zauważyłem, że nie daje rady momentami, gdzie jeszcze wczesniej sobie w takich

> sytacjach radziła... teraz przeglądzik przedzimowy, wymiana paska wieloklinowego i takie

> tam... ale moc jakby nie ta...

> Co działać, gdzie szukac przyczyn, co wymieniać?

czyszczenie i regulacja gaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierscienie? - o ile sa

> sprawdz kompresje

a nie wiem własnie się dobraem do jakiegos manuala to najpierw na papierze oblukam

co do kompresji-żeby wystartować szarapdełkiem to czuć wyraźny opór jak sie naciaga więc tą metodą sprawdzone wygląda, że nie powinno być tak źle-jakos specjalnie bąków też nie puszcza jak się ssanie już wyłączy

Jak inaczej sprawdzić kompresję-świeca tylko jedna :-O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyszczenie i regulacja gaźnika?

"malucha" miałem tylko jeden dzień, wieteroka na łajbie to się śrubokrętem podkręcało na oko i ucho

tu tez jakeiś sruby wypatrzyłem-od pokręcenia wynika, ze to ustawiania "biegu jałowego"-w cudzyslowie duże bo biegów toto żadnych oczywiście nie ma,.... a moc/napęd na zgarniak przekazywana po prostu przez ręczny dociąg/naciąg paska wieloklinowego - w sensie kręci nim cały czas tylko pasek luźniejszy

odśnieżarka trochę podobna jak ta w Juli ostatnio oferowana - o coś tego typu: a'la ta

ergo: wracamy do podstaw: jak wyregulować gaźnik?-nieważne spalanie liczy się moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie wiem własnie się dobraem do jakiegos manuala to najpierw na papierze oblukam

> co do kompresji-żeby wystartować szarapdełkiem to czuć wyraźny opór jak sie naciaga więc tą metodą

> sprawdzone wygląda, że nie powinno być tak źle-jakos specjalnie bąków też nie puszcza jak się

> ssanie już wyłączy

> Jak inaczej sprawdzić kompresję-świeca tylko jedna :-O

Jeśli paliwo (dobre) i powietrze dochodzi bez przeszkód, to wypadałoby oglądnąć tłok- odkręć tłumik i popatrz na tłok czy nie jest przytarty i pierścienie. Jeśli będą rysy- to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie wiem własnie się dobraem do jakiegos manuala to najpierw na papierze oblukam

> co do kompresji-żeby wystartować szarapdełkiem to czuć wyraźny opór jak sie naciaga więc tą metodą

> sprawdzone wygląda, że nie powinno być tak źle-jakos specjalnie bąków też nie puszcza jak się

> ssanie już wyłączy

> Jak inaczej sprawdzić kompresję-świeca tylko jedna :-O

Kompresję sprawdzasz używając przyrządu, na w pełni otwartej przepustnicy.

Zanim zwalisz głowiczkę, wyczyść gaźnik, wyreguluj w/g fabryki. Sprawdź wyprzedzenie zapłonu, a jak to nic nie da...to zaglądaj do cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK

> Motokącikowicze

> Jest sobie odsnieżareczka Husqvarny klasyczny dwusuwik na paliwko z oleum

> Już poprzedniej zimy zauważyłem, że nie daje rady momentami, gdzie jeszcze wczesniej sobie w takich

> sytacjach radziła... teraz przeglądzik przedzimowy, wymiana paska wieloklinowego i takie

> tam... ale moc jakby nie ta...

> Co działać, gdzie szukac przyczyn, co wymieniać?

Jak miałem trabanta to ja zbytnio temperatury dostał to słabł.

Jak masz chłodzenie powietrzem to popatrz czy żebra są czyste i przewiew jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.