Skocz do zawartości

zapytanie okołozakupowe do ściągaczy aut


grisza26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki temat mam...

siedzę sobie u rodziny jakieś 400 km od domu i z nudów oglądam auta w tutejszych komisach

znalazłem nawet fajny egzemplarz auta i teraz zastanawiam się jakby to ogarnąć..

auto na niemieckich tablicach zjazdowych, nie wlepki .. ale już nieważne .. tak z tydzień

przegląd niemiecki ważny..

auto do opłat po całości cło+akcyza+ tłumaczenia+recykling.. no wszystko

gdyby tak kupić takie ubezpieczenie na dojazd miesięczne i zrobić przegląd zerowy polski to mogę tym jechać ? czy też pierwsza kontrola i reszta drogi z but.gif mnie czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdyby tak kupić takie ubezpieczenie na dojazd miesięczne i zrobić przegląd zerowy polski to mogę

> tym jechać ? czy też pierwsza kontrola i reszta drogi z mnie czeka?

wszystko gra, tylko przegladu nie zrobisz jak naszych blach tymczasowych nie zalozysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko gra, tylko przegladu nie zrobisz jak naszych blach tymczasowych nie zalozysz

to co oprócz lawety zostaje?

mój wydział komunikacji leży 400 km dalej... skąd te tymczasowe wziąść ? a jechanie autem bez papierów w sumie to jakaś patologia i proszenie się o kłopoty..

EDIT

fiacika kupiłem na włoskich wlepkach zamiast tablic i przypominam sobie, że zerówka była bez problemu

baaa.. miesiąc jeszcze tak jeździłem a potem dopiero stałe tablice dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co oprócz lawety zostaje?

Legalnie? Pojechać po czasowe, wykupić ubezpieczenie, a i tak nie będzie na 100% legalnie bo nie masz badań technicznych. Chyba, że zrobisz od razu na miejscu?

Nielegalnie? Sam sobie odpowiedziałeś. Mi udało się przyprowadzić tak trzy auta pod osłoną nocy. Trochę adrenalinki było. Tyle, że to jak sam napisałeś proszenie się o kłopoty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co oprócz lawety zostaje?

> mój wydział komunikacji leży 400 km dalej... skąd te tymczasowe wziąść ? a jechanie autem bez

> papierów w sumie to jakaś patologia i proszenie się o kłopoty..

> EDIT

> fiacika kupiłem na włoskich wlepkach zamiast tablic i przypominam sobie, że zerówka była bez

> problemu

> baaa.. miesiąc jeszcze tak jeździłem a potem dopiero stałe tablice dostałem

Chyba od listopada zeszlego roku sie pozmienialo.

Nie dostaniesz tablic stalych bez przegladu, nie zrobisz przegladu bez tablic wiec bierzesz tymczasowe, ktore dostaniesz w WK, w ktorym chcesz zarejestrowac auto.

Ktos CI zapewne dokladniej odpowie, ktos tu pisal, ze jakos omijal ta procedure (ja tylko pisze czego doswiadczylem w styczniu tego roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legalnie? Pojechać po czasowe, wykupić ubezpieczenie, a i tak nie będzie na 100% legalnie bo nie

> masz badań technicznych. Chyba, że zrobisz od razu na miejscu?

WK w BI twierdzi, ze na tymczasowych to juz legalnie smigasz na OSKP i to w calym okresie waznosci tymczasowego DR (ale przyznaje, ze nie wglebialem sie, chyba 2 dni jezdzilem zanim przeglad zrobilem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WK w BI twierdzi, ze na tymczasowych to juz legalnie smigasz na OSKP i to w calym okresie waznosci

> tymczasowego DR (ale przyznaje, ze nie wglebialem sie, chyba 2 dni jezdzilem zanim przeglad

> zrobilem).

ok, wiem już wszystko chyba ...

dziękuję za pomoc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz zjazdowe to zrobisz. Tylko jak niema wcale tablic to nie zrobisz.

Zgadza się. Jeśli są zgodne z dowodem rejestracyjnym to można zrobić badanie techniczne. Tylko to niewiele zmienia w tym przypadku bo i tak jechać nie można.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy też pierwsza kontrola i reszta drogi z mnie czeka?

Kontrola drogowa to może być Twój najmniejszy problem.

Jeśli dojdzie do stłuczki/wypadku z Twojej winy to może być dopiero smród.

O ile jazda bez przeglądu pewnie by przeszła to nie wiem co by Twoje TU powiedziało na jazdę samochodem na nieważnych tablicach => samochodem niedopuszczonym do ruchu.

Mogłoby się okazać, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, ale później może chcieć odzyskać te pieniądze od Ciebie.

Nie jestem tego pewien, ale bałbym się sprawdzać na własnej skórze.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem tego pewien, ale bałbym się sprawdzać na własnej skórze.

> Pozdrawiam BAS

ja też nie zamierzam, choć nieco dziwi mnie fakt że mając dokumenty własności pojazdu + ważny polski przegląd i ubezpieczenie, choćby takie miesięczne jechać mi nie wolno ..gdyby tak policja i ITD się poważnie zajęła tym co na drogach widać nawet fotoradary by im nie były potrzebne do łatania dziury budżetowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie załatwiania papierologi takiego auta kupionego bez tablic, tylko że przywiozłem je na lawecie i mam pod domem.

1Tłumaczenia małego i dużego brifu oraz umowy/faktury/rachunku

2 AKC-U akcyza z 4-6 dni trzeba poczekać na potwierdzenie zapłaty z celnego

3 Opłata recyklingowa

4 skarbowy złożenie VAT-24 tydzień trzeba poczekać na VAT-25 , dzisiaj mnie pani wywaliła z WK bez tego dokumentu tzn nie chciała dać tablic tymczasowych bez vat25 choć w skarbowym uparcie twierdzili, że zarejestruje na próbne blachy z potwierdzeniem złożenia vat24.

Jak bym kupił wyklejanki jak to nazywacie to bym już miał auto zarejestrowane na stałe. Dlatego się nie dziwię, że producenci/fałszerze zagranicznych tablic rej. mają ruch w interesie. Ludzie chcą minimum tydzień skrócić procedurę rejestracji auta.

Jeżeli nie będziesz miał zagranicznych blach to w WK wypełniasz oświadczenie, że kupiłeś auto bez tablic rej.

Po odebraniu VAT25 idziesz do WK i wykupujesz czerwone blach, na których jedziesz na badania tech. Można na nich jeździć miesiąc.

No i ciekawostka u mnie w WK nie wymagają przy odbiorze dowodu rej. opłaty ubezpieczenia OC. Podobno w innych urzędach nie dadzą dowodu jak nie masz w garści oc kupionego gdzie .... wiadomo u najbliższego agenta który jest w pobliżu WK.

to tak w skrócie punkt trzeci mozna opłacić dopiero przed samą rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też nie zamierzam, choć nieco dziwi mnie fakt że mając dokumenty własności pojazdu + ważny

> polski przegląd i ubezpieczenie, choćby takie miesięczne jechać mi nie wolno

Na pocieszenie powiem, że w Niemczech też byś nie mógł.

> ..gdyby tak

> policja i ITD się poważnie zajęła tym co na drogach widać nawet fotoradary by im nie były

> potrzebne do łatania dziury budżetowej :-)

Fotoradary, videorejestratory i suszarki to najprostszy i najlepszy biznes, ostatnio zrobił się mały smród z Iskrą, ale generalnie jest to dobry biznes.

Łapiesz frajera za prędkość, walisz mandat i kasa leci a teraz wyobraź sobie ile to jest roboty ze sprawdzaniem jakiś cyferek na tablicach, sprawdzaniu VIN'ów, stanu technicznego itd...

Nawet z ważeniem ciężarówek jest dużo więcej roboty niż z prędkością.

Czasami prowadzisz kontrolę i nie daj boże poczujesz alkohol od kierowcy i znowu cała masa papierków, jeżdżenia itd. a można by w tym czasie wystawić kilkadziesiąt mandacików za prędkość.

Wyobrażasz sobie, ile byłoby roboty, gdyby chcieć rzetelnie ustalać przyczyny wypadków? A tak wpisujesz niedostosowanie prędkości do panujących warunków i po sprawie.

Ze względów PR, trzeba 2 razy do roku sprawdzać autokary i tyle.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba od listopada zeszlego roku sie pozmienialo.

> Nie dostaniesz tablic stalych bez przegladu, nie zrobisz przegladu bez tablic

Moje auto miało w czerwcu robiony przegląd w Radomiu na belgijskich tablicach po czym zostało na nie ubezpieczone. WK w Warszawie nie miał nic przeciwko temu że przegląd był na tablicach z dowodu rejestracyjnego belgijskiego. Jedna tablica była dorabiana w kraju bo jak wiadomo auta z Belgii przy sprzedaży mają zabieraną jedną tablicę. A sprawdzane było wszystko tak skrupulatnie że odrzucono rejestrację z powodu błedu w adresie na pieczątce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po odebraniu VAT25 idziesz do WK i wykupujesz czerwone blach, na których jedziesz na badania tech.

> Można na nich jeździć miesiąc.

Mi do czerwonych dali DR wazny 8 dni (jak to stwierdzili, tylko by badanie zrobic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje auto miało w czerwcu robiony przegląd w Radomiu na belgijskich tablicach po czym zostało na

> nie ubezpieczone. WK w Warszawie nie miał nic przeciwko temu że przegląd był na tablicach z

> dowodu rejestracyjnego belgijskiego. Jedna tablica była dorabiana w kraju bo jak wiadomo auta

> z Belgii przy sprzedaży mają zabieraną jedną tablicę. A sprawdzane było wszystko tak

> skrupulatnie że odrzucono rejestrację z powodu błedu w adresie na pieczątce...

Nie wiem ile wazne sa te belgijskie pisane mazakiem blachy (przepraszam, mazakiem to chyba holenderskie).

Mozliwe, ze jest roznica roznica gdy:

- masz jakiekolwiek wazne blachy

- masz jakiekolwiek niewazne blachy (tak jak pisal kolega z skonczonym terminem)

- nie masz wogole blach, bo zwiozles laweta

Ja nie mialem zadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto do opłat po całości cło+akcyza+ tłumaczenia+recykling.. no wszystko

> gdyby tak kupić takie ubezpieczenie na dojazd miesięczne i zrobić przegląd zerowy polski to mogę

> tym jechać ? czy też pierwsza kontrola i reszta drogi z mnie czeka?

1. Po pierwsze takim samochodem nie możesz jeździć.

2. Po drugie łamiesz prawo podpisując umowę na niemca, bo skoro w całości do opłat to rozumiem, że umowa z niemcem nie z komisem?A przepisy mówią jasno-Ty powinieneś zakupić auto od komisu w pełni opłacone, łącznie z recyklingiem i dostać fakturę vat marża, lub pełną vat 23 % jeśli jeździło za granicą w firmie.

3. W razie jakiejś niesprawności auta czy problemów prawnych z samochodem komis nie bierze żadnej odpowiedzialności.

4. Takim zachowaniem prosisz się o kłopoty albo/i bujanie się z samochodem+łamiesz prawo

5. Zastanów się "w imię czego"?Jeleń jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> 2 AKC-U akcyza z 4-6 dni trzeba poczekać na potwierdzenie zapłaty z celnego

W Białymstoku prawie na poczekaniu. Rano składasz i po 12:00 odbierasz.

> 4 skarbowy złożenie VAT-24 tydzień trzeba poczekać na VAT-25

Analogicznie, składam VAT-24 i po 15 minutach mam VAT-25.

Ogólnie całość z rejestracją do załatwienia w kilka godzin. Tylko trzeba mieć tłumaczenie.

...

> Po odebraniu VAT25 idziesz do WK i wykupujesz czerwone blach, na których jedziesz na badania tech.

> Można na nich jeździć miesiąc.

Za to na badanie trzeba przywieźć na lawecie.

...

> Podobno w innych urzędach nie dadzą dowodu jak nie masz w garści oc kupionego gdzie ....

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Mozliwe, ze jest roznica roznica gdy:

> - masz jakiekolwiek wazne blachy

> - masz jakiekolwiek niewazne blachy (tak jak pisal kolega z skonczonym terminem)

> - nie masz wogole blach, bo zwiozles laweta

Żeby zrobić badanie trzeba mieć jakiekolwiek blachy zgodne z jakimkolwiek dokumentem. Tzn. zagraniczne zgodne z zagranicznym lub nasze zgodne z naszym. Czasowym lub stałym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legalnie? Pojechać po czasowe, wykupić ubezpieczenie, a i tak nie będzie na 100% legalnie bo nie

> masz badań technicznych.

Dlaczego nie będzie legalnie? Przecież WK wydając tablice czasowe w tymczasowym DR wpisuje - dojazd na bad tech - więc w okresie ważności tego dowodu możesz się nim poruszać. Bad technicznego nie musisz robić na najbliższej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie to wpisują? W którą rubrykę? U mnie nic nie wpisali.

Nie mam tego dowodu już więc nie wiem co to za rubryka była ale na 100% miałem taki wpis. Auto "się naprawiało" i nie wyrobiłem się w wyznaczonym czasie z BT, poszedłem więc znów do WK i wydali mi kolejny dowód tymczasowy też z wpisem, że rejestracja czasowa celem dojazdu na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.