Skocz do zawartości

urzad skarbowy


centomaniak93

Rekomendowane odpowiedzi

> 8 wrzesnia zakupiłem samochód cinquecento z 1997r i zapomniałem oplacic urzad skarbowy , czy po

> ponad miesiącu mogę sie im przypomniec i zapłacic ? jesli nei zapłace sa jakieś konsekwencje ?

kara śmierci przez rozjechanie nieopłaconym autem, a tak poważnie tu masz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to możesz? Ty musisz to zapłacić, a nie pytac sie, czy masz sie przypominać. przeciez jak nie

> zapłacisz, to auta nie zarejestrujesz na siebie.

> pytanie, dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś? śpisz, czy co?

Ale zacznijmy od najważniejszych danych, które znamy: cinquecento, rp. 1997. To ja się pytam, jaka kwota jest na umowie i czy dobrze pamiętam, że do iluś (ilu?) worków złota nie płaci się podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zacznijmy od najważniejszych danych, które znamy: cinquecento, rp. 1997. To ja się pytam, jaka

> kwota jest na umowie i czy dobrze pamiętam, że do iluś (ilu?) worków złota nie płaci się

> podatku?

nie placi sie do trzech cyfr z lewej strony przecinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prostu zarejestrowalem auto , ubezpieczyłem ale o tym

zapomniałem

troche dziwna sprawa. skoro w umowie masz 2 tys, to musisz zapłacic podatek, więc w wydziale komunikacji nie powinni Cie wogóle przyjąć do załatwienia sprawy. rejestrowałem juz wiele aut i za każdym razem pierwsze co chcieli, to potwierdzenia opłacenia podatku lub fakture zwalniającą z tego obowiązku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8 wrzesnia zakupiłem samochód cinquecento z 1997r i zapomniałem oplacic urzad skarbowy , czy po

> ponad miesiącu mogę sie im przypomniec i zapłacic ? jesli nei zapłace sa jakieś konsekwencje ?

U mnie nawet o tym nie wspomnieli ... juz auto mam zarejestrowane smile.gif , wypełniłem ten wniosek juz na necie wydrukuje i w poniedziałek to zawioze zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomniałem

> troche dziwna sprawa. skoro w umowie masz 2 tys, to musisz zapłacic podatek, więc w wydziale

> komunikacji nie powinni Cie wogóle przyjąć do załatwienia sprawy. rejestrowałem juz wiele aut

> i za każdym razem pierwsze co chcieli, to potwierdzenia opłacenia podatku lub fakture

> zwalniającą z tego obowiązku

Przestań wypisywać bzdury clown.gif

Na jakiej podstawie prawne urzędnik WK woła od Ciebie potwierdzenie zapłaty PCC

hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestań wypisywać bzdury

> Na jakiej podstawie prawne urzędnik WK woła od Ciebie potwierdzenie zapłaty PCC

Dokładnie, kiedyś miałem taką sytuację, że kupiłem auto blisko wydziału komunikacji w Poznaniu i nie chciało mi się jechać do US i potem wracać, tym bardziej, że później byłby tłok i musiałbym czekać. Oczywiście Pani w okienku poprosiła o opłatą a ja odmówiłem okazania. Skończyło się kulturalne, jednak na kierowniku, który po chwili namysłu przyznał mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakiej podstawie prawne urzędnik WK woła od Ciebie potwierdzenie zapłaty PCC

Pewnie na takiej samej, co woła o zapłate akcyzy, zapłate 150zł za kwit ze skarbówki, zapłate 12zł za wydanie kwitka z celnego i pińciuset innych zapłat.

Też można by było powiedzieć, że co ją to powinno obchodzić czy jestem rozliczony z innymi urzędami.

Jak są papiery z auta i przegląd to niech rejestruje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8 wrzesnia zakupiłem samochód cinquecento z 1997r i zapomniałem oplacic urzad skarbowy , czy po

> ponad miesiącu mogę sie im przypomniec i zapłacic ? jesli nei zapłace sa jakieś konsekwencje ?

Spróbuj napisać czynny żal, wydrukuj i wypełnij druk ppc-3 np stąd ,wyślij poleconym, znajdź na stronie swojego urzedu nr bankowy bo taki mają, w treści wpisz VIN,nr rej i swoje dane i wpłać tyle co się należy. Powinno zadziałać bez łażenia i robienia oczu kota ze Shreka. Jeśli nie pomoże-odpiszą do Ciebie (mało prawdopodobne, bo podepną czynny żal pod wniosek i do teczki skoro kasa wpłynęła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8 wrzesnia zakupiłem samochód cinquecento z 1997r i zapomniałem oplacic urzad skarbowy , czy po

> ponad miesiącu mogę sie im przypomniec i zapłacic ? jesli nei zapłace sa jakieś konsekwencje ?

Zapłaciłeś za CCz 1997 więcej niż 1000 zł ? icon_eek.gifcfaniaczek.gif

Jeśli tak, to czynny żal + opłata i będzie dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można pojsc do urzedu zapłacić podatek skarbowy oraz tam zostawić ten czynny żal ? Co trzeba

> zabrać do urzedu skarbowego czy wystarczy umowa kupna-sprzedaży ? czy dowod rejestracyjny jest

> potrzebny ?

Umowa KS, ksero dowodu rej, jak wysyłałem pocztą to dowodu osobistego również, oraz wypełnioną deklarację PPC-3. Czynny żal możesz napisać odręcznie lub pobrać sobie z sieci gotowca i wypełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8 wrzesnia zakupiłem samochód cinquecento z 1997r i zapomniałem oplacic urzad skarbowy , czy po

> ponad miesiącu mogę sie im przypomniec i zapłacic ? jesli nei zapłace sa jakieś konsekwencje ?

mój ojciec ostatnio przerabiał, spóźnił się zaledwie kilka dni

dostał mandat 160 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do wpłaty moze ktos sie orientuje na jaki nr konta wplacic ta kase ? BO Nie chce sie pomylic

> http://www.isnet.katowice.pl/us/all/index.php?idm=17&idu=2426&ida=AKT&form=LIST

4. nr od góry wg mnie:

Podatek od umów cywilnoprawnych, podatek od spadków i darowizn, karta podatkowa 92101012123062292227000000

Ale wcześniej pisałeś, że podjedziesz osobiście. Jeśli to aktualne, to na miejscu też jest kasa i to nie jedna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój ojciec ostatnio przerabiał, spóźnił się zaledwie kilka dni

> dostał mandat 160 zł

Ja się spóźniłem 5 minut, bo zjawiłem się na otwarcie okienka, następnego dnia po terminie.

Niestety nawet ładny uśmiech i miłe podejście do urzędniczki nie uchroniło przed 200zł do tyłu.

Niektórym się jednak udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można pojsc do urzedu zapłacić podatek skarbowy oraz tam zostawić ten czynny żal ? Co trzeba

> zabrać do urzedu skarbowego czy wystarczy umowa kupna-sprzedaży ? czy dowod rejestracyjny jest

> potrzebny ?

Poszukaj w necie o czynnym żalu. Mam wrażenie, że kolejność może mieć znaczenie (hmmm czynny żal a potem zapłata)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> li nie zapłaciłeś podatku w terminie, to po prostu naliczane są od niego odsetki. Z tym, że odsetki należy zapłacić tylko wtedy, jeżeli ich wysokość nie przekracza trzykrotności wartości opłaty dodatkowej pobieranej przez Pocztę Polską za polecenie przesyłki listowej. Obecnie ta opłata wynosi 2,20 zł, więc jej trzykrotność to 6,60 zł. Dlatego więc wszystko zależy od wartości samochodu oraz od długości opóźnienia w zapłacie podatku. Zazwyczaj jest tak, że odsetki są niższe niż ta kwota i nie trzeba ich płacić, ale można dostać mandat karny, jeśli urząd dowie się o tej zaległości i pierwszy "zareaguje". Dlatego należy jak najszybciej złożyć deklarację, zapłacić podatek (z ewentualnymi odsetkami) i dołączyć do deklaracji czynny żal. Oba formularze - deklaracji PCC-3 i czynny żal - możesz wypełnić bezpłatnie na www.ewnioski.pl i pobrać gotowe PDF-y.

TO znalazłem na necie , nie wiem czy warto tam chodzic osobiscie czy poslac to listem oraz kase im przelać i sie z nimi nie użerać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomniałem

> troche dziwna sprawa. skoro w umowie masz 2 tys, to musisz zapłacic podatek, więc w wydziale

> komunikacji nie powinni Cie wogóle przyjąć do załatwienia sprawy. rejestrowałem juz wiele aut

> i za każdym razem pierwsze co chcieli, to potwierdzenia opłacenia podatku lub fakture

> zwalniającą z tego obowiązku

Trzy lata temu rejestrowałem skuter i pani w WK powiedziała, że nie potrzeba świstka z US. Podobnie było rok temu przy rejestracji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzebię i podepnę się do tematu.

Jeżeli kupiłem auto 19 października 2013 roku, to wg tej strony i przykładu:

Quote:

Załóżmy, że Jan Kowalski podpisał umowę kupna samochodu w niedzielę 11 grudnia. Ponieważ nabył auto od innej osoby prywatnej, zatem z dniem podpisania umowy powstał u niego obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Jan Kowalski ma na to 14 dni. Pierwszy dzień tego terminu wypada w poniedziałek 12 grudnia, czyli w dniu następującym po dacie podpisania umowy. Z kolei końcem 14-dniowego terminu jest 25 grudnia. Ponieważ jednak jest to dzień ustawowo wolny od pracy (niedziela i zarazem Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia), a po nim następuje kolejny dzień wolny (Drugi Dzień Świąt), zatem ostateczny termin uregulowania obowiązku podatkowego upłynie we wtorek 27 grudnia.


mam czas do poniedziałku, tj. 4 listopada na opłacenie podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.