Skocz do zawartości

Nowy Civic Type-R - najszybsze FWD?


mAbZ

Rekomendowane odpowiedzi

> Widać rejestracja zmyliła

Zeby bylo smieszniej, to auto jest zbudowane na bazie diesla smile.gif czytalem artykul, w ktorym wyciagneli z bazy pojazdow info o tych blachach i tam stoi 2.2 diesel grinser006.gif wiec dawcą budy był 2.2. Ciekawe czy jest w tym jakaś prawidłowość, że nie inna jednostka czy po prostu wzięli pierwszy z brzegu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby bylo smieszniej, to auto jest zbudowane na bazie diesla czytalem artykul, w ktorym wyciagneli

> z bazy pojazdow info o tych blachach i tam stoi 2.2 diesel

Byc moze sztywniejsza buda na wejscie (cos jak rajdowe Fiesty R2 made in Poland grinser006.gif). FD2 sedana robili z budy hybrydy, bo ponoc lzejsza byla. Albo zwyczajnie mul testowy musial byc zrobiony na bazie czegos istniejacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby bylo smieszniej, to auto jest zbudowane na bazie diesla czytalem artykul, w ktorym wyciagneli

> z bazy pojazdow info o tych blachach i tam stoi 2.2 diesel wiec dawcą budy był 2.2. Ciekawe

> czy jest w tym jakaś prawidłowość, że nie inna jednostka czy po prostu wzięli pierwszy z

> brzegu

Może chodzi o to, że diesel, cięższy silnik, ma więcej wzmocnień w komorze silnika = sztywniejsze nadwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10 lat temu to było dużo. Ale od tego czasu zaczęto używać FWD nowej generacji,

> z osią skrętną koła maksymalnie zbliżoną do osi pionowego przekroju koła.

> Taka konstrukcja umożliwia bardziej pionowe położenie koła przy skręcie,

> a co za tym idzie- lepsze przeniesienie mocy na asfalt i dużą redukcję torque steer.

> Wadą jest duży promień zawracania, w Focusie 12 m, w Megane ok. 11.

> Nie wiem jak nowa Astra OPC ale ona też ma tą konstrukcję.

> Każdy rodzaj napędu dla ambitnego kierowcy wymaga innych umiejętności.

muszę w takim razie o tym poczytać smile.gif

> Przy przednim napędzie np. dociążanie przodu hamulcem, wyciąganie z poślizgu gazem.

> W tylnym, wcześniejsze hamowanie przed zakrętem i dozowanie gazu na wyściu.

waytogo.gif

> A w AWD, nie wiem, może się mylę ale takie jest moje odczucie, niewiele trzeba umieć.

> Po prostu- wsiadasz i jedziesz. To jest moja definicja nudy.

no fakt, zalezy kto do czego potrzebuje auta grinser006.gif

> Chyba ci się pomyliło z RWD z tym kontrowaniem.

no odniosłem się do tego

Quote:

Jak już zmieniać napęd, to wolałbym
tylny
, zamiast z nudów umierać w takim Audi...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby bylo smieszniej, to auto jest zbudowane na bazie diesla czytalem artykul, w ktorym wyciagneli

> z bazy pojazdow info o tych blachach i tam stoi 2.2 diesel wiec dawcą budy był 2.2. Ciekawe

> czy jest w tym jakaś prawidłowość, że nie inna jednostka czy po prostu wzięli pierwszy z

> brzegu

mi pokazalo ze to 2,2 pb, bez modelu, 01/08/2013 i nie jest ubezpieczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi pokazalo ze to 2,2 pb, bez modelu, 01/08/2013 i nie jest ubezpieczone

I jak tu wierzyc pismakom smile.gif (ew wlasnej pamieci). Z tym benzyniakiem to dziwna sprawa, bo Honda nie ma obecnie w gamie benzyny o takiej pojemności.

Artykuł - faktycznie nie jest napisane wprost, ze to z bazki wyszlo, ze to diesel grinser006.gif

Ide kupić coś na sklerozę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak tu wierzyc pismakom (ew wlasnej pamieci). Z tym benzyniakiem to dziwna sprawa, bo Honda nie

> ma obecnie w gamie benzyny o takiej pojemności.

> Artykuł - faktycznie nie jest napisane wprost, ze to z bazki wyszlo, ze to diesel

> Ide kupić coś na sklerozę

ja tez sprawdzalem w tej bazie dvla, jakas sciema z tym autem jest

mozliwe, ze tak jak napisaliscie wczesniej, body z dizla 2,2 a auto nigdy nie jechalo po drodze w uk.

After we ran the plates of this prototype through the DVLA database and discovered that it is listed as a 2.2-litre engine.

Although Honda already has a 2.2-litre diesel engine, and it is possible that they swapped the plates, the specific capacities were different enough to suggest that this could be an entirely new unit designed specifically for the new Type-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.