Skocz do zawartości

Przegrzewa się


KAMIKADZE

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !

Panowie, temperatura skacze do poziomu, ze pojawia sie komunikat o nieprawidłowej temperaturze.

Zatrzymałem auto, wentylatory nie działały. Ogrzewanie ustawiłem na max ale leci zimne powietrze.

termostat sie podwiesił, czy pompa wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem !

> Panowie, temperatura skacze do poziomu, ze pojawia sie komunikat o nieprawidłowej temperaturze.

> Zatrzymałem auto, wentylatory nie działały. Ogrzewanie ustawiłem na max ale leci zimne powietrze.

> termostat sie podwiesił, czy pompa wody ?

Płyn jest ?

Ogrzewanie jest na małym obiegu, więc termostat nie ma nic do tego

Wychodzi na to ,że albo nie ma płynu albo pompa nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem !

> Panowie, temperatura skacze do poziomu, ze pojawia sie komunikat o nieprawidłowej temperaturze.

> Zatrzymałem auto, wentylatory nie działały. Ogrzewanie ustawiłem na max ale leci zimne powietrze.

> termostat sie podwiesił, czy pompa wody ?

UPG?

Sprawdź czy nie ma majonezu pod korkiem oleju, czy nie dymi na biało.

Standardowo poziom płynu w zbironiczku i w chłodnicy. Przy padniętej UPG w zbiorniczku płyn może być, za to w chłodnicy znaczny brak, bo ciśnienie wywala w zbiornik.

Sprawdź też na postoju dodając gazu (jeśli el. przepustnica, niech ktoś Ci ze środka gazuje) linką pod maską czy nie bulgocze w zbiorniczku płyn.

Jeśli jest uwalona UPG i spaliny idą w układ chłodzenia, to układ będzie się zapowietrzał. Wówczas wentylator może się nie włączać, bo czujnik pod wpływem bańki powietrza będzie głupiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UPG?

> Sprawdź czy nie ma majonezu pod korkiem oleju, czy nie dymi na biało.

> Standardowo poziom płynu w zbironiczku i w chłodnicy. Przy padniętej UPG w zbiorniczku płyn może

> być, za to w chłodnicy znaczny brak, bo ciśnienie wywala w zbiornik.

> Sprawdź też na postoju dodając gazu (jeśli el. przepustnica, niech ktoś Ci ze środka gazuje) linką

> pod maską czy nie bulgocze w zbiorniczku płyn.

> Jeśli jest uwalona UPG i spaliny idą w układ chłodzenia, to układ będzie się zapowietrzał. Wówczas

> wentylator może się nie włączać, bo czujnik pod wpływem bańki powietrza będzie głupiał.

Przerabiałem temat w D4D - kontrolka od przegrzewania się była spowodowana padniętą UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UPG?

> Sprawdź czy nie ma majonezu pod korkiem oleju, czy nie dymi na biało.

dymić nie dymi, majonez sprawdzę wink.gif

> Standardowo poziom płynu w zbironiczku i w chłodnicy. Przy padniętej UPG w zbiorniczku płyn może

> być, za to w chłodnicy znaczny brak, bo ciśnienie wywala w zbiornik.

> Sprawdź też na postoju dodając gazu (jeśli el. przepustnica, niech ktoś Ci ze środka gazuje) linką

> pod maską czy nie bulgocze w zbiorniczku płyn.

> Jeśli jest uwalona UPG i spaliny idą w układ chłodzenia, to układ będzie się zapowietrzał. Wówczas

> wentylator może się nie włączać, bo czujnik pod wpływem bańki powietrza będzie głupiał.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zbiorniczku jest prawidłowa ilość.

Czyli albo pompa padła , albo zatkało na amen obwód chłodzenia (ten mały)

Nie wiem jaki jest tam układ napędu pompy - może sie stracił

jest też opcja że pompa się rozsypała, gdzieś coś słyszałem że łopatki sie obrywają od wirnika-zapytaj może na forum marki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.