Skocz do zawartości

Stalówki zimą...


Jogi

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągając dziś stalówki na działce zobaczyłem, że zaatakowała je ruda ;-/ Mój błąd, zmieniałem na letnie 'w biegu' i zapomniałem napsikać na nie czymś oleistym, choćby WD. Tam gdzie robiłem to zawsze, czyli w okolicach śrub, są jak nowe. I teraz pytanie - czym je na zimę zabezpieczyć ? Pasta, psikadło... ? Po sezonie pewnie dam do regeneracji, więc teraz tylko zakonserwować i do wiosny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyciągając dziś stalówki na działce zobaczyłem, że zaatakowała je ruda ;-/ Mój błąd, zmieniałem na

> letnie 'w biegu' i zapomniałem napsikać na nie czymś oleistym, choćby WD. Tam gdzie robiłem to

> zawsze, czyli w okolicach śrub, są jak nowe. I teraz pytanie - czym je na zimę zabezpieczyć ?

> Pasta, psikadło... ? Po sezonie pewnie dam do regeneracji, więc teraz tylko zakonserwować i do

> wiosny

Nigdy nie przejmowałem się rdzą na felgach zimowych.

W ostatnim aucie 7 lat wytrzymały i pewnie dalej służą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie przejmowałem się rdzą na felgach zimowych.

> W ostatnim aucie 7 lat wytrzymały i pewnie dalej służą

w sejaku są kilkanaście i wystarczy mi, że na nim przechodziłem lekcje pt - jak potrafi powietrze z kół uciec rantem zlosnik.gif dlatego w tych dmucham na zimne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyczyść z luźnej rdzy, pryśnij czymś w stylu brunoxa, na to czarny mat i dwa sezony przetrwa

> ale wyczyść z luźnej rdzy i załóż kołpaki, to tylko rdzewieje powierzchownie i nie osłabia felgi

wiem, że tylko po wierzchu, ale wygląda to słabo zlosnik.gif dzięki za info o Brunoxie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sejaku są kilkanaście i wystarczy mi, że na nim przechodziłem lekcje pt - jak potrafi powietrze z

> kół uciec rantem dlatego w tych dmucham na zimne

skoro masz rudą na rantach to kiepska felga albo w wulkanizacji Ci poniszczyli

lanosowe 15letnie felgi fakt mam pordzewiałe ale na rantach lakier trzyma się super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro masz rudą na rantach to kiepska felga albo w wulkanizacji Ci poniszczyli

> lanosowe 15letnie felgi fakt mam pordzewiałe ale na rantach lakier trzyma się super

felgi oryginały toyotowe, więc obstawiam wulk. W tym roku już do nich nie jadę - dwa razy wyważali na zimę i zawsze telepało, tyle że przy innych prędkościach. Już nawet zwalili całą winę na tarcze. Po wymianie na letnie jak ręką odjął...

Przetrę trochę ranty i psiknę tym co polecasz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.