Skocz do zawartości

KzAK - Lampa zewnętrzna LED z czujnikiem ruchu


biker200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy na zewnątrz lampa powinna lepiej świecić światłem ciepłym czy zimnym ?

mam na oku właśnie dwie takie:

http://allegro.pl/halogen-naswietlacz-lampa-led-20w-z-czujnik-ruchu-i3673015872.html

http://allegro.pl/halogen-naswietlacz-lampa-led-20w-z-czujnik-ruchu-i3654130175.html

A może coś lepszego w tej cenie ? Dodam że oświetlać ma wejście do domu oraz chodnik i podjazd przed na ok 6 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy na zewnątrz lampa powinna lepiej świecić światłem ciepłym czy zimnym ?

> mam na oku właśnie dwie takie:

> http://allegro.pl/halogen-naswietlacz-lampa-led-20w-z-czujnik-ruchu-i3673015872.html

> http://allegro.pl/halogen-naswietlacz-lampa-led-20w-z-czujnik-ruchu-i3654130175.html

> A może coś lepszego w tej cenie ? Dodam że oświetlać ma wejście do domu oraz chodnik i podjazd

> przed na ok 6 m.

kup 10W, da radę spokojnie, zasięg oświetlenia "skuteczny" ma 15m ok.gif

Wieszałem wczoraj, przetestowane, polecam smile.gif

Barwa ciepła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem tą: Alegro i jestem zadowolony, ma przyjemne ciepłe światło i świeci mniej więcej jak

> 150W które miałem wcześniej.

a nie lepiej cos ciut bardziej wyjsciowego, a nie takie cos, jak nad klatka schodowa bloku, czy garazem osiedlowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy na zewnątrz lampa powinna lepiej świecić światłem ciepłym czy zimnym ?

Kwestia definicji.

Wewnątrz nie stoleruję światła o temperaturze wyższej niż ok 2700K. 3000K już jest mocno "zimnawe". Natomiast na zewnątrz mam oświetlenie około 3000K i to nie stwarza żadnych problemów (bo tam na przykład nie czytam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiem pytania

Nie wiem, w jakim masz stylu urzadzony dom, ale moze zamiast takiej przemyslowki:

lampa-led-cob-10w-1050lm-bialy-zimny-6000k-ip67-z-czujnikiem-ruchu-i-zmierzchu.jpg

uzyc cos ladniejszego, bardziej stylowego, jak to:

l_eh310g_1.jpg

lub to:

kinkiet-zewnetrzny-city-1836.jpg

albo to:

lutec-radius-r-1865-kinkiet-zewnetrzny.jpg

ewentualnie to:

leds-mark-kinkiet-zewnetrzny-kolor-bialy-grafit-05-9390-z5-m3.jpg

albo nawet to:

i-kinkiet-zewnetrzny-z-czujnikiem-ruchu-steinel-l-706-c.jpg

Ja sie na tym nie znam i sam dopiero mam zamiar poszukac. Pewnie malo jest ladnych kinkietow z czujnikiem zmierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może coś lepszego w tej cenie ? Dodam że oświetlać ma wejście do domu oraz chodnik i podjazd

> przed na ok 6 m.

mam i 20w takie ledy z pir i 10tki, 10w swieci naprawde fajnie i wystarcza na wyrost do odleglosci jaka podajesz, 20tka to juz duzo wiekszy zasieg smile.gif

jedna 10tke bralem w pl z tej firmy 10w pir a reszte z chin, z chin w promo wyszlo po 7.5usd za lampke, jednak teraz podniesli ceny i nie oplaca sie sciagac tego juz z chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co robisz w pochmurne dni, nie korzystasz wtedy ze światła dziennego?

Pisałem o świetle sztucznym.

Natomiast z "ciekawostek pomiarowych" i rzeczy niby oczywistych. Nieco się zdziwiłem włączając watomierz przed energooszczędną lodówkę Electroluksa. Jeszcze nie wiem ile bierze mocy podczas pracy i jakie ma realne dobowe zużycie energii, natomiast zdziwiło mnie to, że przy niepracujących obydwu agregatach (jest dwukomorowa i dwusprężarkowa) na pracę samej elektroniki bierze aż 14-16 watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co robisz w pochmurne dni, nie korzystasz wtedy ze światła dziennego?

Dokladnie.

W pochmurne to jest w granciach 8kK, w sloneczne południe powyzej 5.

Zamilowanie do ciepłej barwy ledow (w tym moje) bierze sie natomiast z czego innego-z przyzwyczajenia do światła zarowego i swieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie.

> W pochmurne to jest w granciach 8kK, w sloneczne południe powyzej 5.

> Zamilowanie do ciepłej barwy ledow (w tym moje) bierze sie natomiast z czego innego-z

> przyzwyczajenia do światła zarowego i swieczki.

Jest jeszcze coś takiego, jak oddawanie barw. Zależne od struktury widma źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ledy z pir ? co to oznacza

PIR = czujka ruchu na podczerwień.

> tak myślę, że może jednak jakąś 10 wybiorę jednak. Pod Twoim linkiem jest 20 a nie 10

Weź pod uwagę wysokość montażu.

Te "halopaki" świecą bardzo szeroko, jeśli powiesisz go nisko nad garaże to będzie utrudniał manewrowanie (bo będzie mocno olśniewał (oślepiał)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, ile poda producent

> Bawiłem się źródłami o niby takiej samej temperaturze, a jednak zupełnie inaczej świat wyglądał w

> ich oświetleniu.

W ramach jednej temperatury barwowej źródeł światła - np. świetlówek możesz mieć zupełnie inną "barwę" światła którą widzisz, i jest to zjawisko normalne.

Współczynnik oddawania barw jest parametrem niezależnym od temperatury barwowej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.