Skocz do zawartości

LISTOPAD - czyli zima coraz bliżej ... ;-)


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

> Spam - wątek nowy na listopad gotowy

Bry grinser006.gif.

Kurde, ależ ten rok przelatuje - normalnie jak przez palce smile.gif. Pozytywną rzeczą jest to, że właśnie w listopadzie mam do spłaty ostatnią ratę kredytu za samochód grinser006.gif. Od tej pory będę mógł zacząć spłacać inne długi hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto skrobal juz szyby?

Ja jeszcze nie , w garażu jeszcze przymrozku nie mam grinser006.gif , ale na zewnątrz owszem - przedwczoraj rano było -2oC .

Za to teraz jest +13 w cieniu i w dodatku przygrzewa słoneczko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde, ależ ten rok przelatuje - normalnie jak przez palce .

No - fakt , czas zdaje się coraz bardziej przyśpieszać albo człowiek z upływem lat robi się jakiś spowolniony spineyes.gif

> Pozytywną rzeczą jest to, że właśnie w

> listopadzie mam do spłaty ostatnią ratę kredytu za samochód .

To czemu kupowałeś aż taki drogi samochód ? grinser006.gif

Cromy są tanie i dostępne za niewielką gotówkę waytogo.gif

> Od tej pory będę mógł zacząć

> spłacać inne długi .

Samo życie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeszcze nie , w garażu jeszcze przymrozku nie mam , ale na zewnątrz owszem - przedwczoraj rano

> było -2oC .

> Za to teraz jest +13 w cieniu i w dodatku przygrzewa słoneczko

To u nas rano kolo 7*C, a w dzien 13*C, i a teraz aktualnie deszcz pada sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja do zimy jestem przygotowany

> zimówki założone, skrobaczka w bagażniku

> a wczoraj założone dodatkowe dogrzewanie (grzałka na świece żarowe) Jak będzie zimniej zobaczymy

> jak się sprawuje

Sam zakladales dogrzewanie??

Ja zimowki nie wiem kiedy zaloze hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty to chyba już na ten rok limit na zmiany opon wykorzystałeś.

hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif zebys wiedzial, nawet lewarek zakupilem w poniedzialek, bo ja mam zestaw naprawczy zamiast zapasowki facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No - fakt , czas zdaje się coraz bardziej przyśpieszać albo człowiek z upływem lat robi się jakiś

> spowolniony

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że najszybciej leci czas między 30-tym, a 40-tym rokiem życia. To się zdaje to potwierdzać wink.gif.

> To czemu kupowałeś aż taki drogi samochód ?

> Cromy są tanie i dostępne za niewielką gotówkę

U mnie w tej chwili są dostępne dwie sztuki grinser006.gif. Niestety, nie ma też wnich turbodoładowanej benzyny frown.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś gdzieś wyczytałem, że najszybciej leci czas między 30-tym, a 40-tym rokiem życia. To się

> zdaje to potwierdzać .

> U mnie w tej chwili są dostępne dwie sztuki . Niestety, nie ma też wnich turbodoładowanej benzyny .

Diesel Panie, a nie benzyna zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety tak... wymieniałem ostatni amorki, drążki, końcówki ... i okazało sie że obie sprężyny

> zaczęła chrumkać..

Eeeee to nie ma zle, gorzej jak bude by zaczynalo wcinac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 13kkm rocznie sie nie oplaca, a radosc z benzyny jest wieksza :-).

Więcej też nie robię , ale na krótkich odcinkach benzyna spalała by jeszcze więcej .

Przy niewielkich odległościach to radość jest większa z 2oo , pod warunkiem że pogoda dopisuje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 13kkm rocznie sie nie oplaca, a radosc z benzyny jest wieksza :-). Chociaz sadzomiota tez rozwazam

> w przyplywach braku zajecia ;-).

A ja rozwazam pozbycie sie klekota na rzecz NoPb.....dumam i dumam i wydumac nie moge.

Do miasta nie warto.

Jakos LPG przemawia do mnie od 15 lat...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem specyfik o nazwie R3 (http://allegro.pl/r3-fuel-czysci-i-regeneruje-uklad-wtryskow-i3600618349.html ) i powiem , że bardzo mile mnie zaskoczył na plus . Nie jestem specem ale jak na moje ucho i wyczucie to solniczek odpala troszkę lepiej i ciszej , nie wyczułem jakiś znaczących wzrostów osiągów , ale generalnie po zastosowaniu i przejechaniu 1200 km coś tam się polepszyło i prawdopodobnie zastosuje też w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krówka juz dzis dostała zimowe kopytka. W piatek jak wracałem z pracy było 3*C a że dziś miałem

> wolny dzień to oba samochody przebrałem

Czyli stalowka club zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj jestem po wymianie przednich tarcz i klocków , aluski na zimę odmalowane - czekają tylko na naciągnięcie "gumek"(pewnie w sobotę) , skrobaczka i odmrażacz do szyb jeździ już od pierwszych październikowych przymrozków w bagażniku, pokrowiec gdyby coś sypnęło też na wierzchu w piwnicy leży busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was montował podgrzewacz/sterowanie z tej aukcji?

http://allegro.pl/grzalka-12v-lpg-tdi-diesel-pod-parownik-reduktor-i3679826488.html

Jak się sprawuje, warto kupić i założyć (jakiej średnicy są otwory przewodów biegnących do nagrzewnicy ? 17mm, czy 19mm?)??

Czy lepiej kupić jakąś grzałkę od Renault i dorobić sterowanie?

Czekam na wszelkie info od praktyków (Lisek - Ty chyba zakładałeś i opisywałeś, ale nie mogę tego znaleźć frown.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was montował podgrzewacz/sterowanie z tej aukcji?

Na tej aukcji masz cały zestaw... ja montowałem od renówki na 4 świecach ale jedyne co wstawiłem dodatkowo poza czujnikiem temperatury ( tu masz w pakiecie ) to wstawiłem dodatkowe zabezpieczenie aby układ nie włączał się gdy pracują świece żarowe w głowicy .... a pracują nawet kilka minut po uruchomieniu silnika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy niewielkich odległościach to radość jest większa z 2oo , pod warunkiem że pogoda dopisuje

Niestety to jest raczej słabe rozwiązanie u mnie. Chociaż znajomi twierdzą, że sezon motocyklowy jest tutaj dłuższy niż w PL. Może to i prawda, ale co to za frajda jeździć w deszczu wink.gif.

Jest też drugi czynnik - moja kobita nie jest zadowolona jak jeżdżę od czasu do czasu motorami znajomych. Tak więc na swój własny raczej nie mam co liczyć grinser006.gif. Jest to tylko i wyłącznie związane z jej obawami o moje zdrowie/życie smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was montował podgrzewacz/sterowanie z tej aukcji?

> http://allegro.pl/grzalka-12v-lpg-tdi-diesel-pod-parownik-reduktor-i3679826488.html

> Jak się sprawuje, warto kupić i założyć (jakiej średnicy są otwory przewodów biegnących do

> nagrzewnicy ? 17mm, czy 19mm?)??

> Czy lepiej kupić jakąś grzałkę od Renault i dorobić sterowanie?

> Czekam na wszelkie info od praktyków (Lisek - Ty chyba zakładałeś i opisywałeś, ale nie mogę tego

> znaleźć )

cacuś dokładnie ten zestaw zamontowałem, średnica króćców 17mm

sterowanie mam poprzez pstryczek zamontowany na pokrywie bezpieczników w kabinie; do tego zestawu trzeba właśnie dokupić wyłącznik i bezpieczniki z gniazdami 30A;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety to jest raczej słabe rozwiązanie u mnie. Chociaż znajomi twierdzą, że sezon motocyklowy

> jest tutaj dłuższy niż w PL. Może to i prawda, ale co to za frajda jeździć w deszczu .

To fakt - deszcz i moto to niezbyt dobrana para smirk.gif

W tym roku sezon w PL też był wyjątkowo długi , ciepły i bez deszczu - fotka sprzed tygodnia waytogo.gif

287292507-IMG_3031.jpg

post-24156-14352522220065_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po głowie wymiana tapicerki w środku. Moge mieć za 800zł kpl foteli, z kanapa, boczkami i listwami ozdobnymi z lepszej wersji tzn takie

P1050166J_nanrens.JPG

mógłbym mieć podgrzewane fotele, podłokietnik z tyłu smile.gif

fotele z mojego rocznika tzn 2009 wiec nie sa zniszczone.

Co o tym sądzicie? Dokładał ktoś podgrzewane fotele? Skąd zasilanie podciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare już tak zafaflunione?

moje nie sa welurowe. Jakieś ścierwo. Każda kropelka z butelki młodego jest widoczna, każda plamka deszczu podobnie. Fatalny ten materiał jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pojechałem sobie do Krakowa wymienić rozrząd i wywalić klapy

podczas jazdy zauważyłem pewne niepokojące objawy frown.gif

w zakresie prędkości 55-70 podczas przyspieszania rzuca mi tak jakby prawym kołem, prawa strona się trzęsie. Powyżej tych prędkości bez zarzutu. Wyważyłem koła przednie, bez poprawy, nadal to samo. Czy ewentualnie tylne koła które nie były wyważane po ostatnim sezonie mogą coś takiego powodować ? Koła mam już zimówki, od jakiś 3 tygodni chyba i do tej pory wszystko było OK, stało się to wszystko dzisiaj podczas jazdy do Krk frown.gif

Nie wpadłem w żadną dziurę, jazda bardzo spokojna itd itp. Co się popsuło ?? beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.