Skocz do zawartości

Wybija podczas tankowania


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

problem jest od zakupu więc nie wiem czy to przypadłość wszystkich Stilo czy tylko mojego egzemplarza hmm.gif

Nie ma znaczenia czy tankuje go trzymając wajchę pistoletu w ręce czy dzieje się to poprzez tankowanie na zablokowanej rączce... W momencie kiedy chcę zatankować pod tzw. korek zawsze ON obleje mi buty i przy okazji pół auta sciana.gif

Czy to wina zapchanego odpowietrznika, a może czegoś innego hmm.gif Ktoś miał podobny problem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości... gdzie tankujecie ?

Ja praktycznie nie odwiedzam innej stacji niż Shell, a jeśli mowa o tankowaniu do pełna to chyba nigdy nie tankowałem gdzieś indziej. Tam mają takie magiczne pistolety że chyba nie da się oblać... odbija samo i to ze sporym zapasem.... robi to pistolet niezależnie od rodzaju wlewu, sprawności odpowietrznika itp. nawet jak się leje do bańki to nie idzie nalać do pełna bo odbija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pod koniec tankowania jak już słyszę bulgotanie to odpuszczam żeby wolniej się napełniał i jest

> ok. Przy wciśniętym na maks zdarzało się chlapanie.

no to masz problem z odpowietrzeniem. U mnie się w służbowym Doblo tak zdarza, że tankuję go 5 minut, bo co chwile muszę przerywać, żeby zbiornik sie odpowietrzył przez rurę. Nie wiem gdzie jest problem, po prostu zdarza sie tak raz na jakieś 3 m-ce, w pozostałych przypadkach leje normalnie bez trzymania pistoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ogólnie tankuje się bez problemu ale pod koniec baku jak odbija gwałtownie pistolet to lubi wypluć, niewiele ale jednak. Jest tak odkąd pamiętam, a tankuję do pełna co tydzień więc mam okazję poobserwować. Może to po prostu wina konstrukcyjna odpowietrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to masz problem z odpowietrzeniem. U mnie się w służbowym Doblo tak zdarza, że tankuję go 5

> minut, bo co chwile muszę przerywać, żeby zbiornik sie odpowietrzył przez rurę. Nie wiem gdzie

> jest problem, po prostu zdarza sie tak raz na jakieś 3 m-ce, w pozostałych przypadkach leje

> normalnie bez trzymania pistoletu.

no to jeszcze "Pikuś"

spróbuj zalać po korek moją Kijankę, zbiornik mieści ok. 60 l z czego 45 można zalać spokojnie (pierwsze odbicie) potem czkawka albo ciurkanie "jak po słomce", stoję pod "lejkiem" dobre 15 minut zanim naciurkam brakującą do korka ilość. czasem wole nalać do bańki a potem w domu przez lejek wchodzi bez problemu pub2.gif, nic nie chlapie, nie bulgota, idzie gładko jak mrożona "woda ognista". Chwała blagam.gif"Bogom Motoryzacji" blagam.gif ,że lanie pod korek tylko w wakacje na wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wina odpowietrznika, przerabiałem ten temat w innym samochodzie

Z takim przypadkiem spotkałem się w UNO. Do wlewu paliwa przychodzą dwa przewody, jeden o dużym przekroju do tankowania i drugi o małym przekroju do odpowietrzania. Ten do odpowietrzania ułożył się tak, że zrobił się syfon i skutecznie blokował upust powietrza. Po odpowiednim ułożeniu tego przewodu tankowanie było bez problemu, a wcześniej płakać się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spróbuj zatankować palio, po pierwszych 5 litrach nie zliczysz na palcach jednej ręki ile

> wulgaryzmów poszło

Hej smile.gif

Dokładnie tak smile.gif Byłem szczęśliwym posiadaczem Fiata Stilo i wiem co do znaczy zatankować go bua ha ha ha sciana.gif Porażka!!

Miłego dnia

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Dokładnie tak Byłem szczęśliwym posiadaczem Fiata Stilo i wiem co do znaczy zatankować go bua ha

> ha ha Porażka!!

> Miłego dnia

> kubussss

a to już sprzedałeś stilona? Przecież jego się fajnie tankuje i mało kto tu narzeka na tankowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.