Skocz do zawartości

motocykl dla kobiety


czajnior

Rekomendowane odpowiedzi

> Potrzebny motocykl dla kobiety o wzroście 163 cm, znaczy moto ma być niskie lub mieć możliwość

> sporej regulacji wysokości tak aby maksymalnie obniżyć.

> Np. Gladius lub Hornet są deczko za wysokie.

> są niższe motocykle ?

Znam jedną panią co jeździ Kawą ER-6n. NIe jest wysoka ale ile ma wzrostu to nie wiem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebny motocykl dla kobiety o wzroście 163 cm, znaczy moto ma być niskie lub mieć możliwość

> sporej regulacji wysokości tak aby maksymalnie obniżyć.

> Np. Gladius lub Hornet są deczko za wysokie.

> są niższe motocykle ?

Nie wiem, czy sprzęt ma być nowy czy nie. Jednak mój staruszek Zephyr 550 jest dosyć małym moto....ja czuję się na nim trochę jak na psie zlosnik.gif a mam 186cm wzrostu. Do tego wrażenie potęguje dość niski zbiornik paliwa (bez garba jak mają inne moto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nic nie znajdziesz passed_out.gif co będzie tak niskie by dawało komfort dla tak niskiej osoby w tym segmencie moto. Wiem bo moja małżonka też sie przymierzała i zostaje gladek obniżony na lagach i tył też jakiś zestaw obniżający i wycięte siodło - ale to i tak za mało by stanąć pełnymi stopami na ziemi (no chyba że buty z podeszwą grubszą) i ogarnąć masę confused.gif

Dlatego stanęło na nevadzie ale to już inne motko charakterem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze nic nie znajdziesz co będzie tak niskie by dawało komfort dla tak niskiej osoby w tym

> segmencie moto. Wiem bo moja małżonka też sie przymierzała i zostaje gladek obniżony na lagach

> i tył też jakiś zestaw obniżający i wycięte siodło - ale to i tak za mało by stanąć pełnymi

> stopami na ziemi (no chyba że buty z podeszwą grubszą) i ogarnąć masę

> Dlatego stanęło na nevadzie ale to już inne motko charakterem

Co będzie niższe , naked czy sport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano prawda ale jak już taka masa leci to jej nie utrzyma się na nodze właśnie przy manewrach.

Chociaż gutek małżonki jest dla mnie superaśny 893goodvibes.gif taki mały choperek a i sportster HD jest fajny ale dużo cięższy smile.gif))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije obnizonego Gladiusa, no chyba, ze cos z cruser'akow

Handel oferuje

1. zestawy obnizajace sprzet,

2. obnízenie samej kanapy

3 Firma IXS oraz Daytona oseruja specjalne obowie dla niskich pan, w przypadku Daytony to samo obowie dodaje 7 cm.

Suma w/w zaczyna sie od przyrostu o 11 cm dochodzi do ca. 15 cm i wiecej

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano prawda ale jak już taka masa leci to jej nie utrzyma się na nodze właśnie przy manewrach.

> Chociaż gutek małżonki jest dla mnie superaśny taki mały choperek a i sportster HD jest fajny ale

> dużo cięższy ))

Wiesz, niekoniecznie... siedzisz trochę jak na skuterze, a przy manewrowaniu przód jednej stopy do góry, a pięta szoruje po ziemi. A wysoka kierownica jest sporą dźwignią w stosunku do motocykla którego środek cieżkości jest dosyć nisko. Takie mam doświadczenia ok.gif

Gutem nie jeździłem, acz zdaje się, że ma niezyt szeroką kierownicę i dosyć nisko umieszczoną, ledwo nad konsolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem w kontekście niskiej kobietki i utrzymania takiego ciężkiego sprzęta smile.gif ale tak jak pisałem nie mam za dużego doświadczenia więc już nie drąże tematu. Ja jestem dość wysoki więc nie mam problemów z ziemią ale pewnie na dużych sprzętach też palcami bym ziemię tykał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tylko podobno, bo w realu niestety sie nie sprawdza

Piszę widząc co działo się na egzaminach / kursach.

Z Gladiusem dziewczyny/kobiety (nawet te "większe") miały spore problemy.

Z XJ6 dawały bez problemów radę nawet te drobne.

W mojej ocenie Yamaha jest o wiele "przyjaźniej" wyważona niż Gladius zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z XJ6 dawały bez problemów radę nawet te drobne.

> W mojej ocenie Yamaha jest o wiele "przyjaźniej" wyważona niż Gladius

XJ jest po prostu duzo lepszym motocyklem, a to ze w PL dawaly sobie lepiej rade, to raczej kwestia szkolenia.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszę widząc co działo się na egzaminach / kursach.

> Z Gladiusem dziewczyny/kobiety (nawet te "większe") miały spore problemy.

> Z XJ6 dawały bez problemów radę nawet te drobne.

> W mojej ocenie Yamaha jest o wiele "przyjaźniej" wyważona niż Gladius

Potwierdzam że XJ jest o wiele przyjemniejszy do jazdy.

Wogóle XJ miał byc motocyklem egzaminacyjnym ale ma 598 cm3 pojemności a przepis mówi jasno że musi być minimum 600 cm3 zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam że XJ jest o wiele przyjemniejszy do jazdy.

Wiem, bo zdawałem (albo raczej oblewałem na Gladiusie), a później na XJ zlosnik.gif

> Wogóle XJ miał byc motocyklem egzaminacyjnym ale ma 598 cm3 pojemności a przepis mówi jasno że musi

> być minimum 600 cm3

Eee - jednak gdzieniegdzie jest motocyklem egzaminacyjnym zlosnik.gif

Może to tylko kwestia papierków zlosnik.gif

W każdym razie - np. wolny slalom jest o wiele łatwiejszy na XJ niż na Gladiusie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno nie w Warszawie

Na pewno nie zlosnik.gif Ciechanów

Ale z tego co pisałeś to wynikało że XJ nie nadawał się bo brakowało mu 2cm^^ według przepisów. A jeśli chodzi o przepisy to nie ma znaczenia gdzie zdajemy w PL. Przepisy obowiązują takie same. Dobrze myślę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie Ciechanów

> Ale z tego co pisałeś to wynikało że XJ nie nadawał się bo brakowało mu 2cm^^ według przepisów. A

> jeśli chodzi o przepisy to nie ma znaczenia gdzie zdajemy w PL. Przepisy obowiązują takie

> same. Dobrze myślę

Rozmawiałem z instruktorem w WORD.

Warszawa wzięła Gladiusa bo do XJ`ta brakowało 2 cm.

Nie chcieli naginać przepisów.

Inne województwa mają XJ (niezgodnego z przepisami) ale podobno jest niepisana umowa że nikt nie będzie się czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inne województwa mają XJ (niezgodnego z przepisami) ale podobno jest niepisana umowa że nikt nie

> będzie się czepiał.

WORDy nie będa się czepiac... ale w Olsztynie jest sytuacja że ktoś "życzliwy" zaczAł zatruwac życie donosami i zrobiło sie ciepło... tam do egzaminów wykorzystywali bodajże CBF.. (599ccm?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WORDy nie będa się czepiac... ale w Olsztynie jest sytuacja że ktoś "życzliwy" zaczAł zatruwac

> życie donosami i zrobiło sie ciepło... tam do egzaminów wykorzystywali bodajże CBF.. (599ccm?)

A to nie jest tak, że to zależy co Ci w papiery wpiszą?

Z tego co pamiętam, to ja mam w dowodzie napisane 600 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wogóle XJ miał byc motocyklem egzaminacyjnym ale ma 598 cm3 pojemności a przepis mówi jasno że musi

> być minimum 600 cm3

Pociesz sie, ze jak rowniez bylem przekonany, ze ma mniej niz 600. Bylem pewny, ze ma 599 ccm

a tak naprawde to chaba jedna jedyna 600 - ta o 600 ccm biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiałem z instruktorem w WORD.

> Warszawa wzięła Gladiusa bo do XJ`ta brakowało 2 cm.

> Nie chcieli naginać przepisów.

> Inne województwa mają XJ (niezgodnego z przepisami) ale podobno jest niepisana umowa że nikt nie

> będzie się czepiał.

Nie wierz im bo to Landryny -> klamcy

XJ6 ma dokladnie 600 ccm.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.