Skocz do zawartości

poszarpywanie silnika


jarecki76

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie,

nie wiem czy to normalne ale zauważyłem w swoim 5 letnim od nowości samochodzie objaw poszarpywania przy zbyt delikatnym dodawaniu gazu np kiedy jadę ze stałą prędkością (na podtrzymaniu) a potem dociskam gaz i szarpie.

wcześniej chyba tego nie było.

świec nie wymieniałem jeszcze 60 tys na karku.

na codzień nie jeżdżę nim od 2 lat.

to szarpanie też przy ruszaniu (jak mocniej docisnę gaz to jest ok) a nawet jak odpuszczam gaz np na trójce to tak 3 razy przykangurzy

dramatu nie ma ale na to ostatnio zwróciłem uwagę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we wtorek dam znać a przy okazji jakie będą najlepsze chyba te oryginalne z tego co czytałem na

> forum.?

Też jestem ciekaw - mam takie same objawy (ten sam silnik) i pojawiły się niedawno, przebieg 115kkm i przy 120kkm powinna być wymiana świec. Ciekawi mnie jedynie to że w książce serwisowej nie mam wpisanej wymiany świec przy 60kkm - może nie były wymieniane confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

cześć, mam problem jak w tytule.

Pacjent: Asterix z C14NZ

Objawy: poszarpywanie silnika na wolnych obrotach, ale TYLKO podczas jazdy. Jak puszczę gaz, na dowolnym biegu, nawet mając obroty wyższe niż 1000/min (na słuch). W ciągu kilku ostatnich tygodni (dystans około 3 kkm) 2x wyskoczył błąd 35.

Co zostało zrobione: czyszczenie przepustnicy i krokusa, kontrola czujnika położenia przepustnicy i krokusa wg http://czarnikm.republika.pl/c14nz.html - brak podejrzanych; wymieniony filtr powietrza; czujnik halla wymieniany w zeszłym roku na nowy, świece zmianiane 2 lata temu przy wymianie UPG; filtr paliwa zmieniany 2 lata temu; wężyki podciśnienia skontrolowane wzrokowo i organoleptycznie.

Jakieś pomysły/sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadłość ustąpiła auto nadal śmiga pięknie tj żadnego szarpania BTW - to kolejne tankowanie PB 98, nie wiem czy to złudzenie jakieś ale mam nieodparte wrażenie że lepiej ten silnik napędza.

Proponuję aby najlepiej 1,4 twinportowcy podzielili się opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u dwóch zaufanych ludzi. Jeden podpiął kompa i nie stwierdził nieprawidłowości. Drugi wymienił wężyk od MAP sensora, przestawił KWZ o 5 stopni, dociągnął pasek alternatora i problem jak był, tak jest. Facet twierdzi, że to będzie usterka mechaniczna (np. przeguby), ale ja takową wykluczyłem wyłączając stacyjkę podczas jazdy, gdy szarpie. Do tego szarpanie pojawia się tylko po dobrym rozgrzaniu silnika. Nie wiem czy jest sens pokazywać auto kolejnemu fachurze.

Zauważyłem jeszcze coś, czego wg mnie nie było wcześniej. Po przejechaniu kilku km na zimnym silniku temperatura płynu rośnie, w końcu osiąga te 90st i zwykle ta temperatura się trzymała, a teraz potrafi spać kreskę niżej przy gwałtownym hamowaniu. Dopiero po następnych kilku km sytuacja się stabilizuje. Jak wspomniałem - wcześniej na 80% tak nie było. Z drugiej strony czujnik temperatury przesyłający dane na deskę rozdzielczą nie ma wpływu na pracę silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję aby najlepiej 1,4 twinportowcy podzielili się opiniami.

Z ciekawości zatankowałem dziś pełny bak Pb98, ale nie widzę praktycznie żadnej różnicy (no ale to dopiero 20 km). Zobaczymy za kilka dni.

P.s. Z tym, że u mnie nic nie szarpało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

dziękuję wszystkim za porady, problem po ponad 3 miesiącach rozwiązał się poniekąd sam. W zeszłym tygodniu auto stanęło, należało wymienić plastikowe kółko w aparacie zapłonowym (lucas) tzw. sprzęgiełko zapłonu i przy okazji pozbyłem się szarpania przy hamowaniu silnikiem. Koszt takiego kółka to 30-40 zł, fabryczne wytrzymało u mnie ponad 100tys km, wymieniłem przy okazji wymiany czujnika halla, no i to wymienione wytrzymało niecałe 20tys km. Zostawiam dla potomności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.