Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora


sstefan

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, czy można podłączyć prostownik celem podładowania go przed okresem zimowym bez odpięcia go

> od przewodów na klemach,

> rozumiem że trzeba najpierw "uśpić komputer" , samochód to Peugeot 307 SW, dziękuję za odpowiedzi i

> pozdrawiam.

Jeżeli będzie to normalny, sprawny prostownik, to można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyną rzeczą jaką muszę później wykonać jest ustawienie daty i godziny na zegarku oraz wpisanie

> kodu do radia. Na pewno nie trzeba potem nic programować, ale niech się jeszcze ktoś wypowie

> żeby nie było na mnie hhe

Jeśli ta 307 ma sekwencyjne podnośniki szyb, to trzeba je będzie na nowo zaprogramować, żeby np. zamykać szyby z pilota.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, czy można podłączyć prostownik celem podładowania go przed okresem zimowym bez odpięcia go

> od przewodów na klemach,

> rozumiem że trzeba najpierw "uśpić komputer" , samochód to Peugeot 307 SW, dziękuję za odpowiedzi i

> pozdrawiam.

Nie odpinałem klem z aku i działa wszystko bez problemu, jedni sie boją inni nie, czytałem o tym i nie znalazłem przypadków uszkodzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie ładuj bez odłączania. Nie wiem co na to teoria, ale praktycznie już w 4 autach tak

> ładowałem bez strat własnych

+1

Ładowałem tak wszystkie swoje auta i nigdy nic.

Nawet mi do głowy nie przyszło zdejmować klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle dlaczego ładujecie akumulatory "przed sezonem zimowym"? Jeśli ktoś ma bilans energetyczny ujemny w aucie to trzeba naprawić układ ładowania, nawet jeżdząc krótkie dystanse energii nie zabraknie.. A poza tym- jeśli ma jej brakowac to ładowanie co dzień a nie jak to tutaj sie nazywa "przed sezonem" to absolutnie bez sensu. Odpinanie klem- chodzi o to, że generalnie akumulator jest dośc dyżum buforem energii i ew. nieprawidłowości, tętnienia, skoki napięcia jest w stanie przyjąć na siebie, ale jak wiemy połaczenie akumulator-klema może się z czasem pogorszyć i co wtedy? I wtedy mamy w najgorszym wypadku chiński prostowniczek podpięty nie do akumulatora ale przede wszystkim do instalacji z "czuwajacą" elektroniką. Skutek może być różny. Producent nie wie jaki prostownik będziesz podłaczał i dla zabezpieczenia sie doradza odpięcie instalacji od akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.