Skocz do zawartości

Bagażnik na narty


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś sensownego bagażnika na narty. Na chwilę obecną do przewiezienia trzy pary nart, ale może się również pojawić decha snowbordowa.

Polećcie coś proszę, co z jednej strony nie będzie kosztowało majątku, z drugiej nie gwizdało jak pierun podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś sensownego bagażnika na narty. Na chwilę obecną do przewiezienia trzy pary nart,

> ale może się również pojawić decha snowbordowa.

> Polećcie coś proszę, co z jednej strony nie będzie kosztowało majątku, z drugiej nie gwizdało jak

> pierun podczas jazdy.

Trumna Thule, szerokosc mozesz dobrac w/g wlasnych preferencji

Ebay czy allegro sa do Twojej dyspozycji.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdecydowanie nie chcę boxa, tylko typowy bagażnik narciarski.

Oczywiście wybór należy do Ciebie, ale ja mam przeciwnie.

Mam bagażnik narciarski i w porównaniu do boxa to to jest porażka.

Box jest o wiele wygodniejszy, wpakujesz do niego nie tylko sprzęt ale i zaśnieżone buty...

W czasie jazdy sprzęt jest odseparowany od soli itp (może i mało istotne ale zawsze to mniej czyszczenia).

No i... ja mam bagażnik niby na 4 komplety nart lub 2 snowboardy.

Fikcja.

2 Snowboardów nie wsadzisz - narty może i da się odwrócić wiązaniami do dachu - z dechą nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku wolałem upychać deski w bagażniku żeby tylko tego dziadostwa na dach nie zakładać zlosnik.gif

Swoją drogą - 4 deski (+ buty, kaski itp) w bagażniku sedana to niezły wynik grinser006.gif

Pamiętam jak wciskałem to na parkingu pod stokiem - przechodził gość "niemieckie auto - wszystko zmieści!" zlosnik2.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w porównaniu do nart w środku będzie super

Dlaczego, ja wolę w środku, po to taki samochód kupiłem, aby się zmieściły hehe.gif

Niestety nie mam gdzie boxa trzymać, dlatego

> odpada.

Jak często jeździsz? Może wystarczy wypożyczyć na wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w porównaniu do nart w środku będzie super Niestety nie mam gdzie boxa trzymać, dlatego

> odpada.

Nie podzielam tej opinii, jak tylko mam możliwość wożę narty w środku a nie na dachu. Na dalsze wypady tylko box lub w środku, w Twoim wypadku chyba tylko takie wchodzą w grę...

Uchwyty mam na na aucie które jeździ blisko na narty i tutaj się sprawdzają, szybkie i wygodnie pakowanie itd, nie trzeba ich ze śniegu czyścić, pakując do boxa trzeba, bo potem się w nim syf robi.

Polecam thule deluxe, po 10 latach działa jak nowy ok.gif sprawdza się przy wyjazdach <50km

Jak nie masz gdzie boxa trzymać to sam nei wiem co doradzić niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> wypozyczalnia boxów

> jakbys cos cchchial z Interpacka to mam jakiś kupon do nich wazny do końca roku -12% jeśli dobrze

> pamiętam-dogadamy się

odkopuję wątek:

Box wyeliminowałem ostatecznie. Niestety, ale kompletnie nie mam gdzie go trzymać, chociaż idea mi się podoba. Na chwilę obecną mam na oku trzy rodzaje uchwytów:

1) Thule Deluxe, niestety dość drogi:

965805e507316f1ff0cacdb7e38900f1.jpg

2) Thule SnowPro - cena przystępna

2036dbe2b3825d856b909e5b38661d95.jpg

3) Taurus Alu Ski - bardzo dobra cena

6bf8416e98b119a7429303794aaa2efa.jpg

Który byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko jedno, IMHO. Wybór między dżumą i cholerą - czego byś nie wybrał, będzie tak samo źle w

> porównaniu do boxa.

> mar00ha

Jeżeli ma to być wypad wakacyjny to box jak najbardziej jest OK bo trzeba też gdzieś spakować resztę bagaży.Jeszcze zależy w ile osób się jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli ma to być wypad wakacyjny to box jak najbardziej jest OK bo trzeba też gdzieś spakować

> resztę bagaży.Jeszcze zależy w ile osób się jedzie.

Moim zdaniem taki uchwyt na narty to nadaje się do maksymalnie 10-kilometrowych dojazdów pod stok.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem taki uchwyt na narty to nadaje się do maksymalnie 10-kilometrowych dojazdów pod stok.

> mar00ha

true true true ok.gif

bergerac , mam i używam thule deluxe od 10lat i spisuje się idealnie, po tym czasu śladów zużycia brak, ale tak jak pisałem wyżej używany w aucie które jeździ na narty blisko

ps. w ten i zeszły weekend narty w środku, ale było łatwo 2 osoby i octavia kombi wyjazdy jednodniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> true true true

> bergerac , mam i używam thule deluxe od 10lat i spisuje się idealnie, po tym czasu śladów zużycia

> brak, ale tak jak pisałem wyżej używany w aucie które jeździ na narty blisko

> ps. w ten i zeszły weekend narty w środku, ale było łatwo 2 osoby i octavia kombi wyjazdy

> jednodniowe

rozumiem, ale co szkodzi, żeby z nartami na dachu przejechać 400 km ? Coś się dzieje z bagażnikiem, z nartami, z bezpieczeństwem ?

Nie zrozumcie mnie źle, przyjmuję argumenty, że box jest najlepszym rozwiązaniem, natomiast zdecydowanie nie mam go gdzie trzymać. A taki bagażnik by mi pasował. Z drugiej strony jeśli to jest rzeczywiście kompletna lipa, to nie ma sensu rzeźbić w gównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zrozumcie mnie źle, przyjmuję argumenty, że box jest najlepszym rozwiązaniem, natomiast

> zdecydowanie nie mam go gdzie trzymać.

Box można też wypożyczyć. ok.gif

Chyba, że co tydzień masz zamiar śmigać.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli dłuższy wyjazd - przed wyjazdem owiń wiązania folią strech i po kłopocie

> zawsze tak robię podczas dalszych wyjazdów np do Austrii i narty jak nowe

folia nie hałasuje podczas jazdy ? jak w ogóle z akustyką takiego rozwiązania ? da się jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkopuję wątek:

> Box wyeliminowałem ostatecznie. Niestety, ale kompletnie nie mam gdzie go trzymać, chociaż idea mi

> się podoba. Na chwilę obecną mam na oku trzy rodzaje uchwytów:

> 1) Thule Deluxe, niestety dość drogi:

> 2) Thule SnowPro - cena przystępna

> 3) Taurus Alu Ski - bardzo dobra cena

> Który byście wybrali ?

bramka nr 3

....mimo ze mam box w garazu

poprostu z lenistwa szybiej jest mi zalozyc beli z uchwytami na narty (mam te ALU SKI) niz palowac sie z mocowaniem boxa

nigdy nie mialem problemow wiazaniami, a to ze narty brudne to mi lata bo i tak z tego sie nie je tylko jezdzi

ogolnie wyznaje zasade:

jesli narty (w pokrowcach) i buty zmieszcze sie do srdka to nic nie zakaldam

jesli narty sie nie zmieszcza a buty tak to zakaldam zwykly bagaznik

jesli i narty i buty sie nie zmieszcza do srodka to niestety box

Box zakladam tylko wdydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprostu z lenistwa szybiej jest mi zalozyc beli z uchwytami na narty (mam te ALU SKI) niz palowac sie z mocowaniem boxa

I w tym punkcie wychodzi oszczędność na zakupie boxa. Są takie, których mocowanie to przyjemność a nie pałowanie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno bagażnik jak również boxa Thula.

Ten bagażnik używam na miejscu w Krynicy, ale z Rybnika do Krynicy wożę narty w boxie.

Thule robi fajne bagażniki, ogólnie to może być każdy bagażnik,

który utrzyma narty czy deskę,

ale różnicę zauważysz w sytuacji kiedy ciemną nocą musisz coś spakować, a właśnie chwycił mróz po odwilży i wszystko wkoło zamarzło,

... albo jest minus dwadzieścia i teorie o wygodzie montażu bagażników i boxów "budżetowych" biorą w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wjedziesz w brudny sieg to tez szmatka narty wycierasz?

Jeszcze nie miałem takiej sytuacji.

Nie ma co ironizować. Choćby zdejmowanie nart z dachu - jak są usyfione, to i od razu się upierdzielisz: ręce/rękawice, kurtka...

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.