Skocz do zawartości

Docieplenie strychu


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj weszła ekipa od docieplenia poddasza i strychu. Uzgodniliśmy, że poddasze kładą 25cm wełny (w krokwy 15 + 10 w stelaż), a powyżej jętek do kalenicy 15 w krokwę. Sufit poddasza czyli podłoga strychu też będzie izolowana 25cm wełną. I pech chciał, że wieczorem rozmawiałem jeszcze ze znajomym a ten twierdzi, że warto dać więcej wełny na strych....Warto, czy nie? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj weszła ekipa od docieplenia poddasza i strychu. Uzgodniliśmy, że poddasze kładą 25cm wełny

> (w krokwy 15 + 10 w stelaż), a powyżej jętek do kalenicy 15 w krokwę. Sufit poddasza czyli

> podłoga strychu też będzie izolowana 25cm wełną. I pech chciał, że wieczorem rozmawiałem

> jeszcze ze znajomym a ten twierdzi, że warto dać więcej wełny na strych....Warto, czy nie?

na strych czyli gdzie dokładnie?

Po co ocieplasz cały dach do kalenicy? Będziesz jakoś grzał ten strych? Jeśli nie to po co? Ja mam ocieplony jakby tylko sufit poddasza, czyli skosy, a potem podłogę strychu między jętkami. Sam strych jest "zimny". Nie zamierzam go grzać, więc nie ocieplam dachu nad nim.

Co do grubości to 25cm jest raczej wystarczające imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na strych czyli gdzie dokładnie?

Od jętek do kalenicy

> Po co ocieplasz cały dach do kalenicy? Będziesz jakoś grzał ten strych? Jeśli nie to po co?

Oczywiście nie będę grzał, ale nie chcę by ten strych grzał mi sufit poddasza w lecie i chłodził w zimie. To, że ocieplam, jest pewne - pytanie tylko 15cm czy więcej?

>Ja mam

> ocieplony jakby tylko sufit poddasza, czyli skosy, a potem podłogę strychu między jętkami.

U mnie też tak będzie czyli skosy + sufit poddasza 25cm

>Sam

> strych jest "zimny". Nie zamierzam go grzać, więc nie ocieplam dachu nad nim.

> Co do grubości to 25cm jest raczej wystarczające imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od jętek do kalenicy

> Oczywiście nie będę grzał, ale nie chcę by ten strych grzał mi sufit poddasza w lecie i chłodził w

> zimie. To, że ocieplam, jest pewne - pytanie tylko 15cm czy więcej?

dlaczego miałby Ci grzać i chłodzić sufit poddasza skoro ocieplasz go 25cm? hmm.gif

Moim zdaniem ocieplać warto te pomieszczenia, które się ogrzewa i lepszy byś miał efekt, gdybyś te 15 cm zamiast w dach nad strychem, dał dodatkowo w jego podłogę robiąc warstwę 40cm wełny.

Ale nie wiem, może ja się nie znam zlosnik.gif

> U mnie też tak będzie czyli skosy + sufit poddasza 25cm

> > Co do grubości to 25cm jest raczej wystarczające imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj weszła ekipa od docieplenia poddasza i strychu. Uzgodniliśmy, że poddasze kładą 25cm wełny

> (w krokwy 15 + 10 w stelaż), a powyżej jętek do kalenicy 15 w krokwę. Sufit poddasza czyli

> podłoga strychu też będzie izolowana 25cm wełną. I pech chciał, że wieczorem rozmawiałem

> jeszcze ze znajomym a ten twierdzi, że warto dać więcej wełny na strych....Warto, czy nie?

IMO 25cm wystarczy.

Ja u siebie mam 20 i jest cieplutko. Do tego mam pełne deskowanie więźby i deski na podłodze na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO 25cm wystarczy.

> Ja u siebie mam 20 i jest cieplutko. Do tego mam pełne deskowanie więźby i deski na podłodze na

> strychu.

Ja wiem, że 25 wystarczy!

Pytanie było ( i jest zlosnik.gif) czy na strych też pchać 25 czy wystarczy tam 15 niewiem.gif

EDIT:

Też pełne deskowanie mam, na podłodze strychu, na jętki położyłem OSB 23mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i będzie, dlaczego ma nie być?

Chodzi o to by pomiędzy wełną, a deskowaniem (jeśli jest) lub membraną była przerwa i przepływ powietrza. Wlot u dołu nad murłatą. Obyś tak nie dopchnął tej wełny, że uszczelnisz wszystko wink.gif

Teraz w sumie daje się pod wełnę folię paroizolacyjną, ale lepiej by jednak wilgoć miała ujście z wełny, bo inaczej ta nasiąknie wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście nie będę grzał, ale nie chcę by ten strych grzał mi sufit poddasza w lecie i chłodził w

> zimie. To, że ocieplam, jest pewne - pytanie tylko 15cm czy więcej?

Ja mam 15cm, nawet jeszcze nie caly ten stryszek jest ocieplony, bo welny braklo na 2m2 i nie mam czasu dokonczyc. Jak teraz bylo przez pare dni od -5 do -1, a na poddaszu 19 stopni, to na stryszku nie spadlo mi ponizej 5 stopni. Dla mnie wazne, zeby nie spadalo ponizej 0, bo tam ma byc router i multiplekser do TV naziemnej i satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, że 25 wystarczy!

> Pytanie było ( i jest ) czy na strych też pchać 25 czy wystarczy tam 15

Na strychu - poddaszu nieużytkowym, graciarni mam miedzy krokwiami 15 cm wełny.

Strop nad piętrem mam betonowy, ocieplony 20 cm wełny.

W największe mrozy było na strychu 8-10 stopni

W największe upały było tam ponad 43 stopnie.

Dach czterospadowy 220 m2.

IMHO takie ilości wełny wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj weszła ekipa od docieplenia poddasza i strychu. Uzgodniliśmy, że poddasze kładą 25cm wełny

> (w krokwy 15 + 10 w stelaż), a powyżej jętek do kalenicy 15 w krokwę. Sufit poddasza czyli

> podłoga strychu też będzie izolowana 25cm wełną. I pech chciał, że wieczorem rozmawiałem

> jeszcze ze znajomym a ten twierdzi, że warto dać więcej wełny na strych....Warto, czy nie?

Policz sobie ... czy warto.

Ja daje 20cm miedzykrokwie i 15cm w stelaz. Powyzej jetek do kalenicy nie daje, bo to bezsensu.

W sumie chcialem dac min 40cm, ale pozostane tak jak jest w projekcie, ale dam mozliwie najlepsza welne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.