Skocz do zawartości

Panele, układanie - łączenia między pokojami


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do położenia około 80m2 paneli 4 pomieszczenia. Między każdym pomieszczeniem są drzwi bez progów o szerokości ramy 40cm, a drzwi mają 140szerx250cm wys.

Teraz jak to przejść docinać na wymiar i przejść normalnie przez drzwi na styk czy jak?

Wszędzie jest ten sam poziom podłogi.

Panele układane prostopadle do ściany z oknem, a drzwi też są prostopadle do ściany z oknem do okien, więc jak coś to przez ramę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam do położenia około 80m2 paneli 4 pomieszczenia. Między każdym pomieszczeniem są drzwi bez

> progów o szerokości ramy 40cm, a drzwi mają 140szerx250cm wys.

> Teraz jak to przejść docinać na wymiar i przejść normalnie przez drzwi na styk czy jak?

> Wszędzie jest ten sam poziom podłogi.

> Panele układane prostopadle do ściany z oknem, a drzwi też są prostopadle do ściany z oknem do

> okien, więc jak coś to przez ramę .

może zrób bez dylatacji na drzwiach jeśli wszędzie te same panele dajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz położyć jednolicie te 80 m?

Jeśli nie ma znacznych uskoków / nierówności posadzki między pomieszczeniami to po co coś docinać na styk i kombinować .

Należy jednak dać trochę luzu do 2mm docinając panel w kształt futryny aby nie był wciśnięty ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie chcesz położyć jednolicie te 80 m?

> Jeśli nie ma znacznych uskoków / nierówności posadzki między pomieszczeniami to po co coś docinać

> na styk i kombinować .

> Należy jednak dać trochę luzu do 2mm docinając panel w kształt futryny aby nie był wciśnięty

> ciasno.

można dobrać silikon pod kolor i ładnie wypełnić lukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Teraz jak to przejść docinać na wymiar i przejść normalnie przez drzwi na styk czy jak?

U siebie zrobiłem na korek 0,5cm.

d47ec5445dad.jpg

Niby można było po całości ale chodziło o to aby: "złamać" tą płaszczyznę i dopasować do kierunku padania światła i kształtu pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> U siebie zrobiłem na korek 0,5cm.

> Niby można było po całości ale chodziło o to aby: "złamać" tą płaszczyznę i dopasować do kierunku

> padania światła i kształtu pomieszczenia.

i to jest w takim przypadku najrozsądniejsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam do położenia około 80m2 paneli 4 pomieszczenia. Między każdym pomieszczeniem są drzwi bez

> progów o szerokości ramy 40cm, a drzwi mają 140szerx250cm wys.

> Teraz jak to przejść docinać na wymiar i przejść normalnie przez drzwi na styk czy jak?

> Wszędzie jest ten sam poziom podłogi.

> Panele układane prostopadle do ściany z oknem, a drzwi też są prostopadle do ściany z oknem do

> okien, więc jak coś to przez ramę .

Ja robiłem szparę dylatacyjną w progu i na to dałem listwy - do kupienia w marketach (wiszą przy stosiku z panelami) Te listwy mają kołki wsuwane pod listwą, że ich nie widać na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam do położenia około 80m2 paneli 4 pomieszczenia.

Ja na dwa pokoje + zawiły zakątek korytarza (w sumie jakieś 40m^2) dałem jednolicie.

Dylatacje tylko przy ścianach (aczkolwiek starałem się, żeby równe około 1 cm.)

Lata minęły i wszystko cacy.

Niedawno zdejmowałem listwy do malowania i widziałem, że specjalnie się nie poprzesuwała podłoga.

Niby jest ryzyko, ale u mnie się opłaciło. Jest ładniej i wygodniej niż z robieniem progów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na dwa pokoje + zawiły zakątek korytarza (w sumie jakieś 40m^2) dałem jednolicie.

> Dylatacje tylko przy ścianach (aczkolwiek starałem się, żeby równe około 1 cm.)

> Lata minęły i wszystko cacy.

> Niedawno zdejmowałem listwy do malowania i widziałem, że specjalnie się nie poprzesuwała podłoga.

> Niby jest ryzyko, ale u mnie się opłaciło. Jest ładniej i wygodniej niż z robieniem progów.

mam podobnie lecz 75m2 i 4 lata odpukac nic grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam do położenia około 80m2 paneli 4 pomieszczenia. Między każdym pomieszczeniem są drzwi bez

> progów o szerokości ramy 40cm, a drzwi mają 140szerx250cm wys.

> Teraz jak to przejść docinać na wymiar i przejść normalnie przez drzwi na styk czy jak?

> Wszędzie jest ten sam poziom podłogi.

> Panele układane prostopadle do ściany z oknem, a drzwi też są prostopadle do ściany z oknem do

> okien, więc jak coś to przez ramę .

Ja połączyłem pod drzwiami za pomocą listwy "E". Spełnia funkcję dylatacji, zakrywa nierówności przycięcia paneli i wygląda estetycznie (IMHO).

Tu do poczytania.

http://www.epodloga.pl/ogolnie.php?artykul=listwa_progowa_-_czyli_laczymy_ze_soba_podlogi

Jak chcesz to zrobię fotkę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja robiłem szparę dylatacyjną w progu i na to dałem listwy - do kupienia w marketach (wiszą przy

> stosiku z panelami) Te listwy mają kołki wsuwane pod listwą, że ich nie widać na zewnątrz.

no mam teraz taką i z jednej strony się wypięła na 3mm nie da się jej dobić bo tak czy inaczej po chwili odstaje, a wyciągnąć też się nie da bo musiałbym ja na tzw chama wyrwać (fakt wyglądają ładnie ale tylko jednorazowo) 4 lata wytrzymałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem przeciwnikiem silikonu od 4:55

> gość niby juror fachowiec, a taka fuszerkę odwalił z silikonem. Nawet za darmo nie dałbym mu nic

> zrobić.

wiesz....dobrał taki kolor silikonu że lepiej by to wyglądało jakby nic tam nie dał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.