Skocz do zawartości

Czy ktos zawodowo ma zwiazek z plytkami ceramicznymi?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic do korytarza plytki Opoczno Misty Stone:

misty-stone-aranzacja-opoczno-abcglazurapl-abcplytkipl-MINI.jpg

darujcie sobie uwagi, czy pasuja, czy sa ladne i kto woli panele.

Spotkalem sie w necie z paroma opiniami, ze dekory w porownaniu z bazowymi nie trzymaja wymiarow i roznia sie nawet o 3-4mm. Potrzebuje potwierdzic te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce kupic do korytarza plytki Opoczno Misty Stone:

> darujcie sobie uwagi, czy pasuja, czy sa ladne i kto woli panele.

> Spotkalem sie w necie z paroma opiniami, ze dekory w porownaniu z bazowymi nie trzymaja wymiarow i

> roznia sie nawet o 3-4mm. Potrzebuje potwierdzic te informacje.

priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ze dekory w porownaniu z bazowymi nie trzymaja wymiarow i

> roznia sie nawet o 3-4mm. Potrzebuje potwierdzic te informacje.

u siebie miałem podobny temat zlosnik.gif Płytki I gatunek - miały długość 660 mm - nie trzymały wymiarów po 2 mm yikes.gifyikes.gif po reklamacji okazała się że płytki I gat. mogą mieć 3 % błędu yikes.gifyikes.gif i to jest w normie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u siebie miałem podobny temat Płytki I gatunek - miały długość 660 mm - nie trzymały wymiarów po 2

> mm po reklamacji okazała się że płytki I gat. mogą mieć 3 % błędu i to jest w normie

no a jak byś chciał? niewiem.gif przecież płytka to produkt naturalny wypalany w piecu...po to stosuje sie kalibracje aby mozna było to przyzwoicie ułożyć - po to stosujesz fugę aby te 2mm zgubić. ok.gif

jak nie akceptujesz tego to kupujesz płyttki rektyfikowane i płacisz za nie odpowiednio grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 lata temu jak wykańczałem swój dom to praktycznie wszyscy kafelkarze, z którymi miałem styczność,

> psioczyli na Opoczno. Główne zarzuty to że krzywe, kątów nie trzymają itd.

hmm a nie na cersanit? bo to to samo grinser006.gif

moja hierarchia: palacz.gif

gresy 1. paradyz 2. opoczno 3. nowa gala / ceramika gres 4. tubadzin

glazura 1. paradyz 2. tubadzin 3. opoczno

duuzo tego sprzedalem jako ph duzej ogolnopolskiej hurtownii plytek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a jak byś chciał? przecież płytka to produkt naturalny wypalany w piecu...po to stosuje sie

> kalibracje aby mozna było to przyzwoicie ułożyć - po to stosujesz fugę aby te 2mm zgubić.

wszystko gra, tylko jak jedna płytka ma 2 mm i druga płytka ma 2 mm to robi się 4 mm icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak byc jak piszesz z wymiarami, poniewaz dekory z reguly produkowane sa osobno;), czyli konczy sie plytka bazowa, a maja dekory, produkuja;) i juz jest inny odcien i kaliber;), czasami dekory produkowane sa gdzie indziej i ogolnie jest lipa;). z plytkami jest jak z bochenkiem chleba, jeden wiekszy, drugi mniejszy;), trzeci mniej przypieczony, czwarty bardziej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a jak byś chciał? przecież płytka to produkt naturalny wypalany w piecu...po to stosuje sie

> kalibracje aby mozna było to przyzwoicie ułożyć - po to stosujesz fugę aby te 2mm zgubić.

> jak nie akceptujesz tego to kupujesz płyttki rektyfikowane i płacisz za nie odpowiednio

te 2 mm to na jakiej fudze chcesz zgubić? bo z reguły stosuje się od 2mm do 4mm, a jak płytki sa nierówne nie zgubisz ich na fudze bo nie będą ci się linie zgadzać, pozostaje jedynie szlifowanie albo cięcie wodą...

kładłem kiedyś płytki w łazience w jednym ze sklepów w Wadowicach, klient przywiózł płytki z promo jakiegoś marketu, każda płytka szła na cięcie bo nie było dwóch jednakowych płytek a jako że m2 było mało to gość został policzony za roboczogodzinę i jak się okazało to zabrakło mu oszczędności z zakupionych płytek a i wygląd odbiegał od idealnego...no ale klient płaci, klient wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze tak byc jak piszesz z wymiarami, poniewaz dekory z reguly produkowane sa osobno;), czyli

> konczy sie plytka bazowa, a maja dekory, produkuja;) i juz jest inny odcien i kaliber;),

> czasami dekory produkowane sa gdzie indziej i ogolnie jest lipa;). z plytkami jest jak z

> bochenkiem chleba, jeden wiekszy, drugi mniejszy;), trzeci mniej przypieczony, czwarty

> bardziej;)

Niby tak, ale te plytki (baza i dekor) fizycznie sa takie same, roznia sie jedynie rysunkiem, wiec nie widze przeszkod, by mialy te same wymiary, szczegolnie po selekcji kalibru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdziles opakowania (etykiety) jesli byl ten sam kaliber to reklamacja bo norma mówi inaczej

> ...chyba ze miales inne etykiety to wtedy wina sprzedawcy

Czy Opoczno selekcjonuje wszystkie swoje plytki? Powinni dokonywac kalibracji tak samo bazowych, jak i dekorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak, ale te plytki (baza i dekor) fizycznie sa takie same, roznia sie jedynie rysunkiem, wiec

> nie widze przeszkod, by mialy te same wymiary, szczegolnie po selekcji kalibru.

płytki "bazowe" jednej PARTII PRODUKCYJNEJ sortuje się na 3 grupy wymiarowe i 3 grupy kolorystyczne (jasny, sredni i ciemny) Czyli w handlu na raz można spotkać 9 możliwych grup wielkościowo-odcieniowych, nie licząc wariacji pochodzacych z wcześniejszej produkcji. Wszystko rozbija się o to żeby dopilnować aby zakupiony towar pochodził z jednej palety co gwarantuje stałość wymiaru i odcienia. Płytki, które są bazą do produkcji dekorów to losowo wyjęte z produkcji kilka-kilkadziesiąt m2 glazury czy gresu. Na nie nanoszona jest dekoracja a następnie, w razie konieczności, są one cięte pod wymiary pojedynczego dekoru.

Np z płytki 30x30 można wyprodukować 3 szt dekoru 30x10, przy czym dwa z nich będą posiadały jeden brzeg cięty maszynowo, zaś jeden - dwa brzegi obcinane. Samo cięcie spowoduje że będą się one różniły wymiarem - dekor ze środka płytki będzie najcieńszy.

Z praktyki mogę powiedzieć że w zasadzie nie ma możliwości idealnego trafienia odcienia i kalibracji płytki z dekorami. Rozwiązaniem jest albo pominięcie dekoracji, albo zastosowanie takich, które produkowane są w wyraźnie innym odcieniu lub kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płytki "bazowe" jednej PARTII PRODUKCYJNEJ sortuje się na 3 grupy wymiarowe i 3 grupy kolorystyczne

> (jasny, sredni i ciemny) Czyli w handlu na raz można spotkać 9 możliwych grup

> wielkościowo-odcieniowych, nie licząc wariacji pochodzacych z wcześniejszej produkcji.

> Wszystko rozbija się o to żeby dopilnować aby zakupiony towar pochodził z jednej palety co

> gwarantuje stałość wymiaru i odcienia. Płytki, które są bazą do produkcji dekorów to losowo

> wyjęte z produkcji kilka-kilkadziesiąt m2 glazury czy gresu. Na nie nanoszona jest dekoracja a

> następnie, w razie konieczności, są one cięte pod wymiary pojedynczego dekoru.

> Np z płytki 30x30 można wyprodukować 3 szt dekoru 30x10, przy czym dwa z nich będą posiadały jeden

> brzeg cięty maszynowo, zaś jeden - dwa brzegi obcinane. Samo cięcie spowoduje że będą się one

> różniły wymiarem - dekor ze środka płytki będzie najcieńszy.

> Z praktyki mogę powiedzieć że w zasadzie nie ma możliwości idealnego trafienia odcienia i

> kalibracji płytki z dekorami. Rozwiązaniem jest albo pominięcie dekoracji, albo zastosowanie

> takich, które produkowane są w wyraźnie innym odcieniu lub kolorze.

W ww. przypadku odpada cięcie, bo dekory, to te same płytki bazowe, tylko z innym nadrukiem. Patrz zdjecie na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ww. przypadku odpada cięcie, bo dekory, to te same płytki bazowe, tylko z innym nadrukiem. Patrz

> zdjecie na poczatku.

To nic nie zmienia bo nadal dekory powstają w fabryce jako nadruk na losowo wybranej partii płytek. Z magazynu zabierana jest paleta płytek i na tych nich drukuje się wzór. Zrozum że sprzedaż dekorów nie jest na tyle masowa aby opłacało się organizować produkcję i dystrybucje tego elementu w 9 odmianach, jest wręcz tak że często dekory produkowane są co którąś partie produkcyjną płytki bazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nic nie zmienia bo nadal dekory powstają w fabryce jako nadruk na losowo wybranej partii płytek.

> Z magazynu zabierana jest paleta płytek i na tych nich drukuje się wzór. Zrozum że sprzedaż

> dekorów nie jest na tyle masowa aby opłacało się organizować produkcję i dystrybucje tego

> elementu w 9 odmianach, jest wręcz tak że często dekory produkowane są co którąś partie

> produkcyjną płytki bazowej.

No rozumiem, rozumiem, chociaz nie jest to wesola informacja. Jakos przez te 35 lat zycia nigdy nie potrafilem przejsc do porzadku dziennego nad tym, ze w Polsce rzadzi jakos, a nie jakosc i chyba juz mi sie to nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No rozumiem, rozumiem, chociaz nie jest to wesola informacja.

Podobna sytuacja jest w fabrykach włoskich, hiszpańskich i każdych innych. Sytuacja wynika z ceny dekorów, wszystkim podoba się efekt, natomiast niekoniecznie cena jaka trzeba za niego zapłacić.

edyta: teraz spojrzałem na załączone zdjęcie i nawet tam dekory wyprodukowane są na jaśniejszej płytce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Opoczno selekcjonuje wszystkie swoje plytki? Powinni dokonywac kalibracji tak samo bazowych,

> jak i dekorow.

nie wszystkie dekory podłogowe ztcp mają kalibrację i to jest problem (chyba ze coś zmienili) niewiem.gif a jeżeli chodzi o kalibrację płytek to tak - na maszynę trafiają wszystkie

ok.gif

jutro będę mial info to podrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płytki "bazowe" jednej PARTII PRODUKCYJNEJ sortuje się na 3 grupy wymiarowe i 3 grupy kolorystyczne

> (jasny, sredni i ciemny) Czyli w handlu na raz można spotkać 9 możliwych grup

> wielkościowo-odcieniowych, nie licząc wariacji pochodzacych z wcześniejszej produkcji.

> Wszystko rozbija się o to żeby dopilnować aby zakupiony towar pochodził z jednej palety co

> gwarantuje stałość wymiaru i odcienia. Płytki, które są bazą do produkcji dekorów to losowo

> wyjęte z produkcji kilka-kilkadziesiąt m2 glazury czy gresu. Na nie nanoszona jest dekoracja a

> następnie, w razie konieczności, są one cięte pod wymiary pojedynczego dekoru.

> Np z płytki 30x30 można wyprodukować 3 szt dekoru 30x10, przy czym dwa z nich będą posiadały jeden

> brzeg cięty maszynowo, zaś jeden - dwa brzegi obcinane. Samo cięcie spowoduje że będą się one

> różniły wymiarem - dekor ze środka płytki będzie najcieńszy.

> Z praktyki mogę powiedzieć że w zasadzie nie ma możliwości idealnego trafienia odcienia i

> kalibracji płytki z dekorami. Rozwiązaniem jest albo pominięcie dekoracji, albo zastosowanie

> takich, które produkowane są w wyraźnie innym odcieniu lub kolorze.

claps.gif lepiej tego bym nie napisał 20.GIFok.gif drobne niuanse sa takie ze nie każda fabryka stosuje ten sam system kalibracji i odcienia... wink.gif

chcesz być spokojny kup rektyfik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak, ale te plytki (baza i dekor) fizycznie sa takie same, roznia sie jedynie rysunkiem, wiec

> nie widze przeszkod, by mialy te same wymiary, szczegolnie po selekcji kalibru.

jak się postarają w hurtowni i akurat będa mieli kilka palet to moze uda się dobrać bazę do dekorów...tak tak bazę do dekorów bo łatwiej przejść z dekorem i przejrzec palety płytek niz odwrotnie spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te 2 mm to na jakiej fudze chcesz zgubić? bo z reguły stosuje się od 2mm do 4mm, a jak płytki sa

> nierówne nie zgubisz ich na fudze bo nie będą ci się linie zgadzać, pozostaje jedynie

> szlifowanie albo cięcie wodą...

ztcp to producenci przy płytkach nierektyfikowanych tj tradycyjnych zalecają fugi 5mm grinser006.gif i nic nie zrobisz...poza tym nie jedne płytki kładłem i nie miałem problemów z fugami 3-4 mm aby zgubić niezgodność rozmiaru w ramach 1 kalibru... niewiem.gifkwestia przebrania kilku sztuk...szukaj a znajdziesz zlosnik.gif

> kładłem kiedyś płytki w łazience w jednym ze sklepów w Wadowicach, klient przywiózł płytki z promo

> jakiegoś marketu, każda płytka szła na cięcie bo nie było dwóch jednakowych płytek a jako że

> m2 było mało to gość został policzony za roboczogodzinę i jak się okazało to zabrakło mu

> oszczędności z zakupionych płytek a i wygląd odbiegał od idealnego...no ale klient płaci,

> klient wymaga

promo market = mix ze zwrotów które przyjmują markety yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się postarają w hurtowni i akurat będa mieli kilka palet to moze uda się dobrać bazę do

> dekorów...tak tak bazę do dekorów bo łatwiej przejść z dekorem i przejrzec palety płytek niz

> odwrotnie

Gadalem z babka, ktora mi wszystko do lazienki sprzedaje i twierdzi, ze nie ma mowy, zeby jej sie udalo zmusic magazyniera do szperania, bo to nie jej pracownik, tylko z magazynu ogolnopolskiego - zaladuje to, co akurat bedzie mial pod reka (oczywiscie baze z jednej palety) i nie bedzie mu sie chcialo dobierac. A szkoda, bo ja naprawde nieduza ilosc potrzebuje - ot 8 paczek bazy i 2 paczki dekorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gadalem z babka, ktora mi wszystko do lazienki sprzedaje i twierdzi, ze nie ma mowy, zeby jej sie

> udalo zmusic magazyniera do szperania, bo to nie jej pracownik, tylko z magazynu

> ogolnopolskiego - zaladuje to, co akurat bedzie mial pod reka (oczywiscie baze z jednej

> palety) i nie bedzie mu sie chcialo dobierac. A szkoda, bo ja naprawde nieduza ilosc

> potrzebuje - ot 8 paczek bazy i 2 paczki dekorow.

naprawdę się da, biorą z jednej z 3 hurtowni - jutro się odezwę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,

otóż jutro/dziś jadę wybierać płytki do domu, planuję dać taką sama płytkę na dół czyli salon, kuchnia, hol, wiatrołap, mam na dole 1 pokój i chyba też tam wcisnę płytki - czy to dobry pomysł?

na górze planuję panele, wstępnie, dawał może ktos na pietro podłogówke i równiez płytki?

co powiecie o płytkach Pilcha - mam do fabryki 10 km i może coś od producenta taniej będzie - jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod temat,

> otóż jutro/dziś jadę wybierać płytki do domu, planuję dać taką sama płytkę na dół czyli salon,

> kuchnia, hol, wiatrołap, mam na dole 1 pokój i chyba też tam wcisnę płytki - czy to dobry

> pomysł?

> na górze planuję panele, wstępnie, dawał może ktos na pietro podłogówke i równiez płytki?

Pytasz, czy to dobry pomysl, wiec odpowiem subiektywnie. Kazde rozwiazanie ma swoje wady i zalety. Plytki sa najlepsze do ogrzewania podlogowego, ale czy to dobre rozwiazanie na pozna wiosne, lato i wczesna jesien, kiedy podlogowki nie wlaczasz, a stopy marzna?

Jesli podlogowke juz masz, to na twoim miejscu rozwazylbym inne opcje, niz plytki, polerowany beton, zywice epoksydowa itd., czyli wszystko, co wyziebia stopy, ale pogorszylbym tym samym skutecznosc podlogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś może powiedzieć o płtkach Ceramica Imola dokładnie model WOOD 161, ponieważ naprawdę się mnie podobają tylko hym są z Włoch i nieznaju tej marki.

Konkurencja dla nich to jest u mnie to jest Pilch, jutro sobie do nich podjadę i sprawdzę co mają w ofercie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś coś może powiedzieć o płtkach Ceramica Imola dokładnie model WOOD 161, ponieważ naprawdę się

> mnie podobają tylko hym są z Włoch i nieznaju tej marki.

> Konkurencja dla nich to jest u mnie to jest Pilch, jutro sobie do nich podjadę i sprawdzę co mają w

> ofercie.

> Pozdrawiam

bardzo dobra fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 3 miejscach gdzie powinni mieć nie majo lub nie wiedzo kiedy będzie to co mieli rzeczywiście

> miało na tyle inne kalibry ze lekko odradzali

A mozesz podac na priv, gdzie to mieli te slabe kalibry? Chce sie upewnic, ze ktos mi tego nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszło ale jak pisałem "lekko odradzali" że generalnie jest OK ale jak chcesz mieć idealnie to

Jakby tam kaliber sie roznil do 2mm, to powiniennem zgubic na fugach w miare niewidocznie, ale jak wiecej, to dam sobie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.