Skocz do zawartości

CC 700 dużo pali


Marcinonyx1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanka prosi mnie o pomoc, jej CC dużo pali tj. za 50 ,- przejeżdża około 30 - 40 km, 700 z cudownym gaźnikiem z garścią podciśnień, część sparciałych część odpadła eech. czy ktoś wie czy można to przerobić na jakiś normalny gaźnik bez nie potrzebnych zabawek??? Gdzie taki gaźnik kupić i co jeszcze trzeba wymienić żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam koleżanka prosi mnie o pomoc, jej CC dużo pali tj. za 50 ,- przejeżdża około 30 - 40 km, 700

> z cudownym gaźnikiem z garścią podciśnień, część sparciałych część odpadła eech. czy ktoś wie

> czy można to przerobić na jakiś normalny gaźnik bez nie potrzebnych zabawek??? Gdzie taki

> gaźnik kupić i co jeszcze trzeba wymienić żeby to działało?

da się przerobić. każdy mechanik zrobi to bez problemu tylko dostać dobry gaźnik z używki graniczy z cudem. u nas gość w jednym miejscu ma jeszcze ze starych zapasów regenerowane ale z tego co pamiętam trzeba dać mu stary gaźnik i coś koło 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam koleżanka prosi mnie o pomoc, jej CC dużo pali tj. za 50 ,- przejeżdża około 30 - 40 km, 700

> z cudownym gaźnikiem z garścią podciśnień, część sparciałych część odpadła eech. czy ktoś wie

> czy można to przerobić na jakiś normalny gaźnik bez nie potrzebnych zabawek??? Gdzie taki

> gaźnik kupić i co jeszcze trzeba wymienić żeby to działało?

sam sobie to ogarniesz ja z Aisana wszedlem na Weberowski i chodzilo bez problemu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W necie bez problemu znajdziesz manual. dzięki czemu zaoszczędzisz trochę.

> a co do spalania to niemożliwe by tyle palił. mój (też z tym skośnookim szajsem) pali 6l/100 km.

> teraz nawet mniej

Jest możliwe. Jak miałem jeszcze agenta pod maską to palił mi nawet 12l/100km. Pojechałem na regulację i już było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam koleżanka prosi mnie o pomoc, jej CC dużo pali tj. za 50 ,- przejeżdża około 30 - 40 km, 700

> z cudownym gaźnikiem z garścią podciśnień, część sparciałych część odpadła eech. czy ktoś wie

> czy można to przerobić na jakiś normalny gaźnik bez nie potrzebnych zabawek??? Gdzie taki

> gaźnik kupić i co jeszcze trzeba wymienić żeby to działało?

Do przeróbki z aisana na fosa/webera prócz gaźnika będzie Ci potrzebny kolektor dolotowy bo są inne. Trzeba dorobić mocowanie linki gazu, linka ssania może zostać tylko trzeba ją tylko trochę inaczej poprowadzić. Do zmiany jest także pokrywa plastikowa gaźnika i wąż dolotowy powietrza. Zamiast zaworu trójdrożnego (takiej choinki z trzema wyjściami) możesz wkręcić czujnik(kontrolka) temp płynu z kolektora z aisana. Wąż podciśnieniowy serwa hamulcowego też pasuje. W razie czego mogę podesłać zdjęcia poglądowe mojego mocowania linki gazu. Cała przeróbka mnie zajęła jedno popołudnie na spokojnie. Przy odkręcaniu kolektora dolotowego trzeba zwrócić uwagę żeby przez przypadek nie nalać sobie płynu chłodniczego do cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do przeróbki z aisana na fosa/webera prócz gaźnika będzie Ci potrzebny kolektor dolotowy bo są

> inne. Trzeba dorobić mocowanie linki gazu, linka ssania może zostać tylko trzeba ją tylko

> trochę inaczej poprowadzić. Do zmiany jest także pokrywa plastikowa gaźnika i wąż dolotowy

> powietrza. Zamiast zaworu trójdrożnego (takiej choinki z trzema wyjściami) możesz wkręcić

> czujnik(kontrolka) temp płynu z kolektora z aisana. Wąż podciśnieniowy serwa hamulcowego też

> pasuje. W razie czego mogę podesłać zdjęcia poglądowe mojego mocowania linki gazu. Cała

> przeróbka mnie zajęła jedno popołudnie na spokojnie. Przy odkręcaniu kolektora dolotowego

> trzeba zwrócić uwagę żeby przez przypadek nie nalać sobie płynu chłodniczego do cylindrów.

poprosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam koleżanka prosi mnie o pomoc, jej CC dużo pali tj. za 50 ,- przejeżdża około 30 - 40 km,

To sporo. Normalnie to on pali i tak koło 9l/100km po mieście.

Doraźnie jeżeli nie zdecyduje się na wymianę to można kupić rurki w motoryzacyjnym i wg. rysunku powstawiać je na swoje miejsca. Potem regulacja ale u kogoś kto potrafi i specjalizuje się w regulacji gaźników. Sama regulacja Aisana to nawet i 100-150 zł. Fachowiec który wypracował metodę może się cenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sporo. Normalnie to on pali i tak koło 9l/100km po mieście.

> Doraźnie jeżeli nie zdecyduje się na wymianę to można kupić rurki w motoryzacyjnym i wg. rysunku

> powstawiać je na swoje miejsca. Potem regulacja ale u kogoś kto potrafi i specjalizuje się w

> regulacji gaźników. Sama regulacja Aisana to nawet i 100-150 zł. Fachowiec który wypracował

> metodę może się cenić.

Przy przebiegu 120 tys podejrzewam że gaźnik może powiedzieć papa więc chyba od razu wymiana i regulacja no nowym. plus nowe świeczki i regulacja luzów zaworowych , no własnie jakie luzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jakieś niesprawdzone informacje podaje. Ja mam przejechane 150tys. i wymieniam tylko co drugi rok wężyki i wszystko działa.

A co do luzów to w cc700 są popychacze hydrauliczne i nie trzeba sprawdzać i regulować luzów. Jedynie dobry olej lać i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pierw trzeba sprawdzić,wężyki podciśnienia potem zobaczyć czy przepustnica gaznika prawidłowo pracuje itd.Prawda jest taka,że ten gażnik jest najlepszy do cc(to są słowa chłopa co serwisuje gażniki z Kalisza(Jacek Medera to szef i ma tam gościa co robi te gazniki,wiem bo byłem.Gażnik tak nie pada w końcu made in Japan- często pada osprzęt np.termozawór dwudrożny zacina się w nim sprężyna i już pracuje żle.Skoro tyle pali(choć aż tyle niemożliwe)to pracuje cały czas na ssaniu.

Podaje numer do mistrza gazników (z Kalisza)668-31-51-61

można wysłać stary,można kupić z regenerowany lub zadzwonić i gość powie co i jak.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sporo. Normalnie to on pali i tak koło 9l/100km po mieście.

> Doraźnie jeżeli nie zdecyduje się na wymianę to można kupić rurki w motoryzacyjnym i wg. rysunku

> powstawiać je na swoje miejsca. Potem regulacja ale u kogoś kto potrafi i specjalizuje się w

> regulacji gaźników. Sama regulacja Aisana to nawet i 100-150 zł. Fachowiec który wypracował

> metodę może się cenić.

aisan u mnie wciągał ok 7 w lecie do 8 zimą w warunkach miejskich gdzie rzadko miał okazje sie porządnie rozgrzać ale wcale oszczędnie nie jeździłem devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega jakieś niesprawdzone informacje podaje. Ja mam przejechane 150tys. i wymieniam tylko co

> drugi rok wężyki i wszystko działa.

> A co do luzów to w cc700 są popychacze hydrauliczne i nie trzeba sprawdzać i regulować luzów.

> Jedynie dobry olej lać i jest dobrze.

kolega chce mnie przekonać ze ten japoński cud techniki jest dobry??

może jak wszystko działa tj. jest nowe to i tak, ale patrząc na to że auto do tej pory więcej stało niż jeździło no i koleżanka zaczęła może mało umiejętnie upalać to, spalanie na poziomie 12l/100km to dużo. A co do luzów zaworowych to rzeczywiście zapomniałem o hydraulicznych popychaczach. Ale jakbyście usłyszeli jak to gdaka to hahaha.gif chyba poszukam jakiejś 900 na wtrysku w komplecie do swapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do luzów zaworowych to rzeczywiście zapomniałem o hydraulicznych

> popychaczach. Ale jakbyście usłyszeli jak to gdaka to chyba poszukam jakiejś 900 na wtrysku

> w komplecie do swapa.

jeżeli hydrauliczny popychacz nie złapie oleju albo jest zużyty to charakterystycznie stuka.

Mogą być jeszcze inne przyczyny niż gaźnik np. wytarty wałek rozrządu.

Najtaniej wyjdzie zacząć od sprawdzenia rurek podciśnienia- wszystkich. Metr dobrej rurki nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.