Skocz do zawartości

Kto jeździ solo 12t dmc?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

> to spalanie całkiem przyzwoite

ale u nas tak spalają te samochody, to nie to, że jeżdze jakoś oszczędnie, ono poprostu tak pali.

Tandem składający się z atego 817 i przyczepy o DMC zestawu 12t spala 20-21l z ładunkami podobnymi czyli 3-4t (czasem troche wiecej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co dzień nie jeżdze, ale sporadycznie, atego 170KM z ładunkami 3-4t i spalanie na poziomie 17l.

> Na co dzień nie jeżdze, ale sporadycznie, atego 170KM z ładunkami 3-4t i spalanie na poziomie 17l.

DMC 12t?

Jakie nadwozie (firana/kontener) i ile to waży na pusto?

U nas jest Atego które na długiej trasie z ładunkiem ok 1,8t spaliło ponad 21l więc lipa.

Pusty realnie waży jakoś 6900kg, iveco 6000kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym jeździcie i jakie wychodzą Wam spalania?

> U mnie w Eurocargo 210KM średnia z 3 miesięcy to 20,7, Atego 180KM to ponad 22l.

> Ciekaw jestem jak to wygląda przy innej kombinacji marka/silnik.

ciężko porównywać . trzeba brać pod uwagę rodzaj trasy, przełożenia tylnego mostu. Inaczej spali przełożenia miejskie w trasie, inaczej przełożenia autostradowe . Midlum 240 12ton dmc spala \średnio 23 l/100 km. ale - to autolaweta , podczas za i rozładunku silnik musi pracować ( opuszczana hydraulicznie platforma z plandeką ), trasy raczej "wkołokominowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym jeździcie i jakie wychodzą Wam spalania?

> U mnie w Eurocargo 210KM średnia z 3 miesięcy to 20,7, Atego 180KM to ponad 22l.

> Ciekaw jestem jak to wygląda przy innej kombinacji marka/silnik.

Jeszcze jak mieliśmy 12t DMC Mercedes LK 1317 170KM palił w granicach 21l, kiper, na pusto 5900. W trasach potrafił 17l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DMC 12t?

> Jakie nadwozie (firana/kontener) i ile to waży na pusto?

> U nas jest Atego które na długiej trasie z ładunkiem ok 1,8t spaliło ponad 21l więc lipa.

> Pusty realnie waży jakoś 6900kg, iveco 6000kg.

Wszystkie samochody i przyczepy u nas to kontenery. Nie powiem ile waży na pusto, bo nie pamietam. Ale 6t nie ma ładowności tylko 5t z ogonem. Napewno waży tyle ile w dowodzie, bo samochody czasem jeżdzą na wschód.

Zestaw 12DMC waży tak; atego 817 - 4850kg, przyczepa 2350kg, a DMC zestawu 11990kg. Nie zmyslam z tym spalaniem, a w głowe zachodze jakie wy ilości podajecie. No chyba, że autko lata w jakims dhl-u, schenkerze etc. to wtedy by wszystko było jasne; od bramy do bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmyslam z

> tym spalaniem, a w głowe zachodze jakie wy ilości podajecie. No chyba, że autko lata w jakims

> dhl-u, schenkerze etc. to wtedy by wszystko było jasne; od bramy do bramy.

No ja mam dziennie 2-3 miejsca rozładunku, i około 350km w ciągu dnia ale fakt, czasem krąży się po mieście.

Z tym że ja często wożę po 6 ton. oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TGL w miescie pali 25-32l/100km na pusto

Jak jeździłem TGLem 8.180 z plandeką to palił poniżej 16. Międzynarodówka.

A potem Euro Cargo 120.25 kontener z windą i przyczepa. Całość 24DMC palił około 24-26.

A jako ciekawostkę powiem, że moje nowe (od października) autko powoli się od mnie przyzwyczaja i zaczynamy przywozić 26-27/100 grinser006.gif Renault premium 460.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A F90 27.414 koło 40l, albo i więcej. zlosnik.gif Po trasie jak miał nastrój to ciągnął 32-35l. sick.gif

Jeszcze jako ciekawostkę Iveco EuroTech Cursor 8 190E35 trasa Kraków->Strzegom pusty i z powrotem ładunek coś koło 8.5t wciągnął 21l. (na pusto waży coś koło 8400kg) A po mieście w granicach 25l mu wychodzi, całkiem fajnie pali. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jako ciekawostkę powiem, że moje nowe (od października) autko powoli się od mnie przyzwyczaja i

> zaczynamy przywozić 26-27/100 Renault premium 460.

Bo to dobre wozy są. claps.gif Spalanie wg komputera czy dystrybutora ? Pokrywa się jedno z drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wstecznym ?

> a na pusto 24l/100km

> i tak dużo jak na cysternę. znowu MAN ?

Dużo nie dużo. Skrzynia w automacie, ale biegi zmieniam manetką przy kierownicy, bo nie lubie pełnego automatu. Nigdy paliwa nie oszczedzałem, bo nie miałem potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 9.10.2023 o 23:15, Przemasspec napisał(a):

Witam. Odświeżam po dekadzie ;) Posiadam Iveco Eurocargo DMC 11990 (skrzynia 8m dlugosci) Na trasie przy predkosci 85km/h przy czym 250km jechalem na pusto, a 200km z ładunkiem 3t spalił 29l/100km. Czy to normalne!?

 

Za krótki odcinek na liczenie spalania, nie wiemy też w jakim terenie, ale średnie spalanie w takim aucie powinni mieścić się w przedziale 20-21 litrów/100km.

24 litry pali mi po kraju 3-osiowe solo 26t dmc ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.