Skocz do zawartości

vide rejestrator


Marcinekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o co chodzi dokładnie? Wideorejestrator rejestruje prędkość radiowozu (z komputera) i nagrywa obraz z kamerki. Do pomiaru radiowóz i inny pojazd (prędkość którego się mierzy) powinny poruszać się z taką samą prędkością przynajmniej przez 100 metrów. Jeżeli prędkości się różnia (pojazdy zbliżają się do siebie lub oddalają), pomiar jest niewiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka moze byc roznica predkosci miedzy niebieskimi a sciganym?

Im większa tym lepsza, wtedy szybciej go złapią zlosnik.gif

Policyjny wideorejestrator mierzy prędkość jedynie radiowozu, prędkość samochodu "mierzonego" to domyślnie ta właśnie z jaką poruszał się radiowóz, w praktyce prawie zawsze zawyżana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak lapia na tylna kamere?

Może mylisz wideorejestrator z wideoradarem? cfaniaczek.gif A kamera z tyłu może pełnić taką samą funkcję, jak z przodu - czyli pomiar prędkości (jeżeli pojazd zachowuje taką samą prędkość), do tego rejestruje i dokumentuje inne wykroczenia, takie jak wyprzedzanie, wymuszenie i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka moze byc roznica predkosci miedzy niebieskimi a sciganym?

Zalezy od sprzetu jaki maja na pokladzie, jesli taki jak w Alfach to moga stac i jednoczesnie namierzac do 4 samochodow (3 z przodu i 1 z tylu) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę - gdzieś zasłyszałem że poliyjne alfy (a może coś innego?), w każdym razie niektóre policyjne radiowozy (oznakowane lub nieoznakowane) mają możliwość zmierzyć delikwenta w momencie gdy go mijają (czyli jadąc z naprzeciwka... prawda to? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak ?:D

> ja jade oni jada

Nie wiem jak, ale dla nowocznego sprzetu nie jest to problemem jesli ma wbudowany radar zlosnik.gif

Podostawali ostatnio nowe Insignie, chwalili sie nimi w tv, ale nie pamietam jaki tam sprzet siedzi tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podepnę - gdzieś zasłyszałem że poliyjne alfy (a może coś innego?), w każdym razie niektóre

> policyjne radiowozy (oznakowane lub nieoznakowane) mają możliwość zmierzyć delikwenta w

> momencie gdy go mijają (czyli jadąc z naprzeciwka... prawda to?

Alfy tak moga, 3 klientow z przodu, 1 z tylu. Dwoch moich kolegow tak zdjeli, zanim wypatrzyli jadaca Alfe, to juz zostali zmierzeni, jeden samochodem, drugi na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podepnę - gdzieś zasłyszałem że poliyjne alfy (a może coś innego?), w każdym razie niektóre

> policyjne radiowozy (oznakowane lub nieoznakowane) mają możliwość zmierzyć delikwenta w

> momencie gdy go mijają (czyli jadąc z naprzeciwka... prawda to?

z8827307Q,Alfa-Romeo-159.jpg

Prawda, te oznakowane alfy mają taką możliwość. Raz mnie nawet tak zmierzyli i próbowali zatrzymać jadąc właśnie z przeciwka...

Mogą Cię też zmierzyć jak jedziesz za nimi bo mają radar który mierzy zarówno do przodu jak i do tyłu, zwykłe nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami nie mają takich możliwości bo pomiar odbywa się na innej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na jakiej zasadzie o to pytam

Mierza predkosc zblizajacego sie pojazdu, odejmuja lub dodaja do predkosci radiowozu i maja wynik. Oczywiscie pod warunkiem, ze maja widerejestrator z radarem jak np: w Alfach. W innym przypadku musza zrownac predkosci jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie sie podzialy te wszytski zasady kat, obszar, itd

No wlaśnie o to mi się rozchodzi - jak taka alfa POPRAWNIE mierzy moją prędkośc jeżeli ja jadę z przeciwka, np. Alfa jedzie 64kmh, ja jadę 87kmh - mijamy się, oni zawracają i mówią że mandacik - na jakiej zasadzie oni to mierzą, i jest to wiarygodne...? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlaśnie o to mi się rozchodzi - jak taka alfa POPRAWNIE mierzy moją prędkośc jeżeli ja jadę z

> przeciwka, np. Alfa jedzie 64kmh, ja jadę 87kmh - mijamy się, oni zawracają i mówią że

> mandacik - na jakiej zasadzie oni to mierzą, i jest to wiarygodne...?

Kwiestia zmierzenia roznicy predkosci miedzy pojazdami, radiowozu maja, wiec nie problem wyliczyc.

Watpie aby uzywali Iskry beda w ruchu.

Najprosciej dac sie im zlapac i wtedy wypytac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę takie pytanie od siebie. Chodzi mi o nieoznakowane radiowozy ITD (dokładnie Mondeo). Czy jak jedzie przede mną w tym samym kierunku to może mi zrobić fotkę? Czy jak się z nim to może mi zrobić fotkę? I czy może robić zdjęcia stojąc na poboczu prostopadle do jezdni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.