Skocz do zawartości

Renowacja - stół drewniany


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Święta przynoszą ze sobą nowe wyzwania na najbliższy okres grinser006.gif

Żona, chcąc pomóc babci wyprasowała jej koszulę na blacie stołu drewnianego - lakierowanego. Podłożyła tylko ręcznik + obrus

Stół po prasowaniu wygląda jak na załączonych zdjęciach.... wygląda jakby odparzył się lakier. Wcześniej były już jakieś rysy, w tych głębszych widać pod spodem jasny kolor drewna / sklejki / forniru czy cuś

jak naprawić babci stół ? wink.gif szlifierka oscylacyjna i nowa bejca / lakierobejca, czy zmywacz do farb ??

287408484-IMAGE00091.jpg

287408484-IMAGE00092.jpg

post-30142-14352522736813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba politura jest, a nie lakier. Jesli tak, to na youtubie znajdziesz instrukcje (nietrywialne) renowacji politury. Troche zabawy z tym jest, ale w marketach budowlanych widzialem potrzebne materialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to chyba politura jest, a nie lakier. Jesli tak, to na youtubie znajdziesz instrukcje

> (nietrywialne) renowacji politury. Troche zabawy z tym jest, ale w marketach budowlanych

> widzialem potrzebne materialy.

nie wiem czy to politura. Jeżeli mówimy o tym czymś na wysoki połysk z czego wszyscy mieli kiedyś "meblościanki" w domu, to to chyba nie to.

Powłoka w miejscu tych jasnych plam zrobiła się lekko szorstka w porównaniu ze zdrowymi miejscami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A te obgryzienia na łączeniu z czarną kantą - to Cię nie przeraża? To chyba jest uszkodzenie

> mechaniczne...?

> Zostaw, jak jest, obrus zrobi resztę roboty ewentualnie ubytki zaszpachlować i tapeta

> samoprzylepna...

i wieś spiewa i tanczy z tapeta .

jeszcze zapomniałes zaproponowac silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy to politura. Jeżeli mówimy o tym czymś na wysoki połysk z czego wszyscy mieli kiedyś

> "meblościanki" w domu, to to chyba nie to.

> Powłoka w miejscu tych jasnych plam zrobiła się lekko szorstka w porównaniu ze zdrowymi miejscami

sa wersje bardziej i mniej blyszczace. Stoly przewaznie sie politurowalo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Politura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i wieś spiewa i tanczy z tapeta .

Nie wiem, czy babcia właścicielka stołu jest członkinią lokalnego odłamu Koła Gospodyń Wiejskich, ale skoro masz takie info, to pewnie wieś tańczy i śpiewa zgromadzona wokół tego stołu... grinser006.gifhehe.gif

> jeszcze zapomniałes zaproponowac silikonu

Nie zapomniałem, lecz nie znalazłem zastosowania dla silikonu w tym przypadku. Ograniczyłem się do szpachlówki, ale masz rację: może być na bogato szpachlówka natryskowa biglaugh.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stół po prasowaniu wygląda jak na załączonych zdjęciach.... wygląda jakby odparzył się lakier.

> Wcześniej były już jakieś rysy, w tych głębszych widać pod spodem jasny kolor drewna / sklejki

> / forniru czy cuś

> jak naprawić babci stół ? szlifierka oscylacyjna i nowa bejca / lakierobejca, czy zmywacz do farb

> ??

Bawiłem się w szybkie odnowienie nóg stołu z poobijaną politurą. Delikatnie drobnym pilnikiem do drewna zdjąłem ~1mm warstwę politury. Warstwa ozdobnej sklejki ma również około 1mm. Papierem ściernym "80" przetarłem na gładko i na to jasna lakierobejca.

Po 5ciu latach wygląda to tak:

287414250-Zdjęcie0538(800x600).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bawiłem się w szybkie odnowienie nóg stołu z poobijaną politurą. Delikatnie drobnym pilnikiem do

> drewna zdjąłem ~1mm warstwę politury. Warstwa ozdobnej sklejki ma również około 1mm. Papierem

> ściernym "80" przetarłem na gładko i na to jasna lakierobejca.

> Po 5ciu latach wygląda to tak:

bylo ostrzec, ze robiles zdjecie gabka do naczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.