Skocz do zawartości

Focus MK1 1.8 do oceny


Krisker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy moglibyście zerknąć na auto z ogłoszenia? Wiem, że to tylko zdjęcia, ale może ktoś zauważy coś, na co miałbym zwrócić uwagę przy oględzinach. Może jakieś porady typowo dot. focusa? Dziś widziałem to auto przez chwilę i przymierzam się do drugiej wizyty jutro.

Na szybko sprawdziłem ranty dolne drzwi i klapy. Rdzy bardzo mało - na klapie nieco więcej, na drzwiach tylko troszkę (mowa o rantach wewnętrznych; na "połaciach" blachy brak rudej). Pod maską brudno, ale tak "naturalnie" i nie widać nic niepokojącego oprócz podrdzewiałego przewodu od wspomagania (?).

Ogłoszenie

Z góry dziękuję blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Czy moglibyście zerknąć na auto z ogłoszenia? Wiem, że to tylko zdjęcia, ale może ktoś

> zauważy coś, na co miałbym zwrócić uwagę przy oględzinach. Może jakieś porady typowo dot.

> focusa? Dziś widziałem to auto przez chwilę i przymierzam się do drugiej wizyty jutro.

> Na szybko sprawdziłem ranty dolne drzwi i klapy. Rdzy bardzo mało - na klapie nieco więcej, na

> drzwiach tylko troszkę (mowa o rantach wewnętrznych; na "połaciach" blachy brak rudej). Pod

> maską brudno, ale tak "naturalnie" i nie widać nic niepokojącego oprócz podrdzewiałego

> przewodu od wspomagania (?).

> Ogłoszenie

> Z góry dziękuję

Wygląda niezle , przebieg wydaje się realny , chociaż zastanawiają mnie matowe klosze reflektorów .

Sprawdż dobrze zawias przedni i tylni bo w przypadku naprawy wydasz na to z 20 % wartości tego auta .

Sprawdz hamulce bo potrafią się zapiekać zaciski no i czy w ogóle jest ręczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luknąć czy nie ma jakiejś wielkiej rudej w podwoziu, sprawdzić czy gadżety działają, przejechać się, czy silnik działa ok, jak zawieszenie jakoś telepie to zbijać z ceny, jak nie jesteś pewien do na skp niech jeszcze gość sprawdzi

no i brać, cena mała to co tu kombinować kilka lat jeszcze posłuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z rudym w tym modelu poprawiła się ponoć po FL. Czyli chyba po 2002 roku.

Poznasz ten model po kierunkach w kloszach reflektorów (a nie w zderzakach, jak było na początku).

Silnik 1.8 to poczciwy Zetec, dobrze znosi LPG, pod warunkiem poprawnie założonej instalacji (raczej sekwencja).

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na 16-letni samochód to wygląda to naprawdę nieźle Jakiekolwiek dokumenty potwierdzające

> przeszłość? Faktury z napraw itp., czy jak zwykle - wszystko "zginęło"?

Niby wszystko jest. Miałem jechać wcześniej, ale pada deszcz (jak to w styczniu) sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, sprawdziłem, jeszcze nie kupiłem (choć chyba się zdecyduję). Pomiar grubości lakieru wykazał malowane prawie całe oba boki bez śladu szpachli. Optycznie bez zarzutu. Korozji dużo więcej nie wyszło - lekko pod przednią częścią progów. Do ogarnięcia. Prowadzi się OK, jedzie prosto i skręca biglaugh.gif Do wymiany za jakiś czas tylko jedna końcówka drążka.

Zastanawiają mnie szyby - na wszystkich jest 98 rok, ale na niektórych 3, a na innych 4 kropy. Nie wiem, czy to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiają mnie szyby - na wszystkich jest 98 rok, ale na niektórych 3, a na innych 4 kropy. Nie wiem, czy to norma?

Kropki dotyczą miesiąca, w którym szyba została wyprodukowana, więc tym się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem, sprawdziłem, jeszcze nie kupiłem (choć chyba się zdecyduję). Pomiar grubości lakieru wykazał

> malowane prawie całe oba boki bez śladu szpachli.

Zapewne w ramach gwarancji były malowane w ASO z powodu wychodzenia rudej ...

To samo pewnie wykazuje tylna klapa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.