Skocz do zawartości

Odkurzacz przemysłowy ma ktoś?


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad takim, ale ma 1400w i myślałem, że będzie słaby

http://allegro.pl/odkurzacz-karcher-wd-3-200-3-worki-wloknina-i3823765130.html

Ale z tego co piszesz to powinien dać radę, i do tego w leroy kosztuje 218zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad takim, ale ma 1400w i myślałem, że będzie słaby

> http://allegro.pl/odkurzacz-karcher-wd-3-200-3-worki-wloknina-i3823765130.html

> Ale z tego co piszesz to powinien dać radę, i do tego w leroy kosztuje 218zł.

bedzie znacznie slabszy od domowego, ale bedzie pojemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I czy może ktoś coś polecić do 600zł. Do odkurzania będzie pył po remoncie, kurz z kotłowni itp.

mam karchera model 3500 opisywany juz w tym kaciku z dodatkowym gniazdem zasilania.

Podczas remonto zbierał wszytko pył ze szlifowania, gruz itd wszystko co było mniejsze i przeszło przez rurę ssącą. szczerze polecama cena 320.

czytałem że worki no name nie wytrzymują mam orginalne i ani razu sie nie przetarły mimo ostrego gruzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad takim, ale ma 1400w i myślałem, że będzie słaby

> http://allegro.pl/odkurzacz-karcher-wd-3-200-3-worki-wloknina-i3823765130.html

> Ale z tego co piszesz to powinien dać radę, i do tego w leroy kosztuje 218zł.

uzywam własnie przy swoim remoncie.

Spisuje sie swietnie, mam wrazenie ze jak by miał wieksza rure to by cegły wciągał zlosnik.gif naprawde daje rade, z minusów to jest wywrotny, zawsze skubany sie przewróci jak go ciągne za kabel i przy uzywaniu go bez worków bardzo szybko zapycha sie filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzywam własnie przy swoim remoncie.

> Spisuje sie swietnie, mam wrazenie ze jak by miał wieksza rure to by cegły wciągał naprawde daje

> rade, z minusów to jest wywrotny, zawsze skubany sie przewróci jak go ciągne za kabel i przy

> uzywaniu go bez worków bardzo szybko zapycha sie filtr

Od 2 lat katuje 3.200 i daje rade. Tylko z workami papierowymi. Bez problemu wyciąga gips z żyrafy, kudły z 2 psów, wióry z piły i co tam trzeba wessać. Z wad to za mały przekrój rury i czasem jak wciągnie gabaryta to potrafi się rura zapchać, ale jest podłaczenie na wydmuch i można odetkać w 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bedzie znacznie slabszy od domowego, ale bedzie pojemniejszy.

zartujesz ? , domowe meg watty maja sie nijak do tych prostych karcherow, niby ten karcher ma 1300-1400 W ale nie dlawi go zaden filtr hepa, kanaly tlumiace halas i inne pierduty. na pustym worku takim wd3500, to jest to samo co 3200 tylko ma gniazdko na elektronazedzia wciagam muche w locie. moja zona mowi ze najlepszymi zakupami do domu byl wlasnie odkurzacz karchera i myjka parowa z lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od 2 lat katuje 3.200 i daje rade. Tylko z workami papierowymi. Bez problemu wyciąga gips z żyrafy,

> kudły z 2 psów, wióry z piły i co tam trzeba wessać. Z wad to za mały przekrój rury i czasem

> jak wciągnie gabaryta to potrafi się rura zapchać, ale jest podłaczenie na wydmuch i można

> odetkać w 5 sekund.

cala prawda tez mam 2 lata ciagnie wszystko nawet popiol z kominka, kiedys przesadzilem i goracy zaciagnalem to sie lekko worek spalil zlosnik.gif . Co do rury to celowe zagranie karchera, wejscie do odkurzcza jest szerokie a rura ma przeweżenie. oczywiscie mozna kupic rure na pelen wymiar tego otworu w odkurzaczu jako akcesoria ale zycza sobie za ten waz cos kolo 160 zl.wtedy nie ma problemu ze zassam skarpete dzeciakow ktora gdzies sie po podlodze wala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zartujesz ? , domowe meg watty maja sie nijak do tych prostych karcherow, niby ten karcher ma

> 1300-1400 W ale nie dlawi go zaden filtr hepa, kanaly tlumiace halas i inne pierduty. na

> pustym worku takim wd3500, to jest to samo co 3200 tylko ma gniazdko na elektronazedzia

> wciagam muche w locie. moja zona mowi ze najlepszymi zakupami do domu byl wlasnie odkurzacz

> karchera i myjka parowa z lidla.

nie zartuje. Waty watami, a domowe maja 1.5-2x wyzsza moc ssaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bajki piszecie yikes.gif

to tak jak porównywać 18 latkę (to zwykły odkurzacz) do 30 latki (to karcher) grinser006.gif Doświadczenie

to że odkurzacz domowy co ma moc np 2000W to moc ssąco ma przykładowo 200W.

Jedni piszą oficjalnie inni producenci się z tym czają.

NIe wszędzie znajdziecie info nawet w specyfikacji technicznej jaka jest moc ssąca.

Mój domowy bosch ma 2500W (mocy ssącenie nigdzie nie znalazłem) karecher ma 1400W a zostawia boscha głęboko w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I czy może ktoś coś polecić do 600zł. Do odkurzania będzie pył po remoncie, kurz z kotłowni itp.

KARCHER WD 3.200 - w Obi, Leroy, Castoramie do kupienia w okolicy 200 pln

ogarnął u mnie wykończenie całego domu, a potem poszedł z ekipą w Polskę

chłopaki nie skarżyli się i nie szukali u mnie dowodu zakupu więc zakładam, że nadal działa

a było to jakieś 3 lata temu

dla siebie kupiłem drugi dokładnie taki sam, ogarniam nim garaż, jakieś sprawy budowlane, popiół z kominka

jak chcesz być trendy możesz kupić model wyższy z gniazdem na elektronarzędzia, ale imho i ten Ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cala prawda tez mam 2 lata ciagnie wszystko nawet popiol z kominka, kiedys przesadzilem i goracy

> zaciagnalem to sie lekko worek spalil . Co do rury to celowe zagranie karchera, wejscie do

> odkurzcza jest szerokie a rura ma przeweżenie. oczywiscie mozna kupic rure na pelen wymiar

> tego otworu w odkurzaczu jako akcesoria ale zycza sobie za ten waz cos kolo 160 zl.wtedy nie

> ma problemu ze zassam skarpete dzeciakow ktora gdzies sie po podlodze wala.

ooo, to ciekawe

masz może namiar na taką rurkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co za bajki piszecie

> to tak jak porównywać 18 latkę (to zwykły odkurzacz) do 30 latki (to karcher) Doświadczenie

> to że odkurzacz domowy co ma moc np 2000W to moc ssąco ma przykładowo 200W.

> Jedni piszą oficjalnie inni producenci się z tym czają.

> NIe wszędzie znajdziecie info nawet w specyfikacji technicznej jaka jest moc ssąca.

> Mój domowy bosch ma 2500W (mocy ssącenie nigdzie nie znalazłem) karecher ma 1400W a zostawia boscha

> głęboko w tyle

Karcher 3200 ma moc ssania 210 mBar, czyli 21kPa. Pierwszy z brzegu tani domowy odkurzacz, ktory ma podane podcisnienie w kPa, a nie w Watach: http://okazje-cenowe.teraz.info/product/1/15680/Rowenta-Mini-Space-Ro1855.html

27kPa.

Tak, jak juz dwa razy pisalem w poprzednich watkach na ten temat - odkurzacz "przemyslowy" ma dwie zalety - pojemnosc baniaka i mozliwosc ssania plynow. Jesli jednak ktos potrzebuje do garazu, piwnicy itp., a ma stary, ale sprawny domowy odkurzacz, to po prostu nie ma sensu wydawac kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KARCHER WD 3.200 - w Obi, Leroy, Castoramie do kupienia w okolicy 200 pln

A pył nie zatyka filtra?

Ja mam jakis wynalazek. Ciągnie mocno jak czysty. Gips, kurz budowlany - skutecznie zapycha filtr.

Nawt 1/5 pojemnika gipsowego pyłu, i juz musze filtr demontowac i myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pył nie zatyka filtra?

> Ja mam jakis wynalazek. Ciągnie mocno jak czysty. Gips, kurz budowlany - skutecznie zapycha filtr.

> Nawt 1/5 pojemnika gipsowego pyłu, i juz musze filtr demontowac i myć.

i tak bedzie z kazdym z filtrem Hepa. Worek troche to ogranicza, ale z kolei to worek sie zatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa odkurzacze z systemami otrzasania filtra ktore ograniczaja dosc znaczaco jego zapychanie

uzywalem jakis z kolosow karchera z tym systemem (system oczywiscie staralem sie uzywac) do uprzatniecia 100m2 budowy po tynkarzach, uzywalem jakis badziew za 150zl z marketu bez tego systemu (po tynkarzach za drugim razem) - zapychaly sie tak samo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pył nie zatyka filtra?

> Ja mam jakis wynalazek. Ciągnie mocno jak czysty. Gips, kurz budowlany - skutecznie zapycha filtr.

> Nawt 1/5 pojemnika gipsowego pyłu, i juz musze filtr demontowac i myć.

nie mam z tym problemu - używam worków ori

nie jest to jakiś zabójczy koszt, a na pewno ułatwia korzystanie z odkurzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> papierowy , duży , jedną sztukę otrzymujesz przy zakupie odkurzacza.

5 szt worków kosztuje ok 35zł.

można je napełnić do tego stopnia że czasem ciężko odkurzacz unieść.

do szlifowania gipsów szlifierką to tylko z takimi workami.

można jeszcze by było wymienić filtr ori karchera na pansama który w razie W można nawet wyprać i będzie działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli, spokojnie można inwestować w taki odkurzacz ?

Nie nazwałbym tego INWESTYCJĄ. W końcu to nie kosztuje nie wiadomo ile... Rozumiem, że dla jednego 200 zł to dużo a dla drugiego nic, ale takiego sprzętu nie szukają ludzie przypadkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki z LIDLa i budowę przeżył Działa nadal i ma się nieźle.

też mam taki... tylko filtr szybko się zapycha pyłem niestety i trzeba otrzepywać. Ale z tego co czytam w wątku to nawet kerchera dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.