Skocz do zawartości

Zgubiłem prawo jazdy - mogę jeździć bez?


szymon1988

Rekomendowane odpowiedzi

W okres świąteczny zgubiłem lub zostawiłem w taxi prawo jazdy. Aktualnie przebywam kawałek od mojego WK - w związku z powyższym pytanie, mogę jeździć bez dokumentu, a mając dowód osobisty? Pytanie wywodzi się stąd, że ostatnio przy piwku znajomy mówił, że 4 lata temu jak nie miał przy sobie prawa jazdy, musiał dzwonić do kogoś aby przyjechał do niego, i prowadził jego samochodem. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za brak dokumentu podczas kontroli drogowej jest 50zł mandatu, ZTCW można jechać dalej

I za kilometr ponownie kontrola i znów 50zł. Po kolejnych kilku kilometrach znów kontrola i...

Wiem, że prawdopodobieństwo tak częstych kontroli jest znikome, ale jak ktoś ma pecha... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I za kilometr ponownie kontrola i znów 50zł. Po kolejnych kilku kilometrach znów kontrola i...

> Wiem, że prawdopodobieństwo tak częstych kontroli jest znikome, ale jak ktoś ma pecha...

pytanie bylo czy mozna, koszta to inna kwestia grinser006.gif

ogolnie to wiele rzeczy mozna dopoki czlowieka nie zlapia rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie bylo czy mozna, koszta to inna kwestia

> ogolnie to wiele rzeczy mozna dopoki czlowieka nie zlapia

Źle zadane pytanie...

Od braku dokumentu, jeszcze nikt nie stracił umiejętności wazniak.gif.

Dlatego piszemy o konsekwencjach, a tych może być więcej niż jednokrotny mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I za kilometr ponownie kontrola i znów 50zł. Po kolejnych kilku kilometrach znów kontrola i...

> Wiem, że prawdopodobieństwo tak częstych kontroli jest znikome, ale jak ktoś ma pecha...

Jak ktoś ma pecha to niech siedzi w domu.

Jeździć i załatwiać nowy dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to się dowiedź jak interpretuje to prawo. A gdzie ? a no w swoim wydziale komunikacji - dział "prawo jazdy" . Masz obowiązek zgłosić zaginięcie... mają specjalną rubrykę na adnotację. Możesz nie składać od razu wniosku o nowe tylko czekać na tkzw. cud. Mi się udało. Zgubiłem w drugi dzień świąt na szczęście prawie w centrum miasta i po trzech dniach pocztą przyszło... razem z dowodem rejestracyjnym. Ale trzeba własnie trafić na uczciwego znalazcę... . W wydziale powiedzieli mi że jak zwykle z prawem Jazdy jest paranoja (jak to w polsce) - nie masz prawa jazdy nie możesz prowadzić bo żąden dotychczasowy minister transportu nie podpisał ustawy aby można było wystawić na ten czas zaświadczenie o uprawnieniach do kierowania pojazdami. Wszystko mają w kartotekach ale się nie da... Nikt na dzień dzisiajszy nie ma uprawnień do wystawienia zaśwaidczenia zamiast prawa jazdy . Ani wydział komunkacji ani policja ani urząd miasta i nikt nikt nikt... A już następny absurd to że zaświadczenie zamiast dowodu rejestracyjnego jak go zgubisz otrzymujesz w dniu zgłoszenia i masz... ale nie masz prawka i nie możesz prowadzić ... Czas oczekiwania na duplikat PJ 30 dni i 108 zł opłata. Oczywiście z mandatem za brak podczas kontroli to prawda ... czyli 50 za każdy dkoument . Jak nie masz dowodu rejestracyjnego i prawka to już 100. Warto też zastrzec dokument w swoim banku bo podobno na prawko można podjąć gotówkę z konta jak się jest trochę podobnym do gościa ze zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli trzeba przygotować dzień wolny, złożyć wizytę u fotografa i wyciągnąć 108 zł z portfela i jak

> najszybciej składać wniosek o nowe PJ

To nie możesz zadzwonić do tej korpo taxi..?

Próbowałeś w ogóle szukać tego PJ czy od razu chcesz wyrabiać nowe..? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W okres świąteczny zgubiłem lub zostawiłem w taxi prawo jazdy. Aktualnie przebywam kawałek od

> mojego WK - w związku z powyższym pytanie, mogę jeździć bez dokumentu, a mając dowód osobisty?

> Pytanie wywodzi się stąd, że ostatnio przy piwku znajomy mówił, że 4 lata temu jak nie miał

> przy sobie prawa jazdy, musiał dzwonić do kogoś aby przyjechał do niego, i prowadził jego

> samochodem.

jeździł grzecznie i nic Ci będzie. W ostateczności 50zł za brak dokumentu przy sobie ale policjant często też człowiek i jak Ci skradziono/zgubiłeś to mandatu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.