Skocz do zawartości

I jak tu nie kochać Meganki?


manau

Rekomendowane odpowiedzi

> W samej wymianie nie ma nic dziwnego

> Ale juz ich ilosc i czestotliwosc juz deczko zastanawiajaca

> Szczegolnie po uwzglednieniu deklarowanych tu przebiegow...

Myślę, że kluczem do tego jest ten deklarowany przebieg, ale ....w końcu to auta na F...one z reguły nie są mistrzami bezawaryjności zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiedź jak zwykle była prostsza niż się spodziewałem, cosik zeżarło wiązkę megi już odpala ,

> ale za to pękła mi sprężyna z tyłu, tuleje też już są wywalone, jak tu nie kochać megi

którą wiązkę ?

na jakiej wysokości pękła ta sprężyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W samej wymianie nie ma nic dziwnego

> Ale juz ich ilosc i czestotliwosc juz deczko zastanawiajaca

> Szczegolnie po uwzglednieniu deklarowanych tu przebiegow...

hmm 150 tys na tylne amory to mało ?

kupiłem auto używana i chyba normalne że sprzedający nie zrobił wszystkiego przed sprzedażą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oby to nie była miłość platoniczna

> manual jest tańszy, mniej pali, mniejsze ryzyko awarii i czesto brak wyboru

jop aczkolwiek jak pytałem ile by mnie kosztowało to za zrobienie wołali 1200zł wymiana zaworków i coś tam jeszcze więc koszt powiedzmy taki jak sprzęgło hmm.gif

ze spalaniem się zgodzę ale komfort dużo lepszy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jop aczkolwiek jak pytałem ile by mnie kosztowało to za zrobienie wołali 1200zł wymiana zaworków i

> coś tam jeszcze więc koszt powiedzmy taki jak sprzęgło

> ze spalaniem się zgodzę ale komfort dużo lepszy

Automat chętnie bym przytulił, ale tylko jakaś dwusprzegłową. Niestety w nowym dopłata nie mała, a używka to potencjalna mina. Nie wiem jak jezdzi automat od PSA, ale co tu gadać, trafił mi sie bez automatu, wiec taki jest. Generalnie az tak mi to nie robi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W 1998r kupiłem megane 1,4 RT,półroczną z przebiegiem 15tys.km.

Sprzedałem ją w 2004r z przebiegiem 136tys.km.

Przez te ponad 120tys.km ponadplanowo wymieniłem jedynie cewkę,poza tym standartowe części eksploatacyjne czyli klocki,filtry,płyny itp.

Jednym słowem "jak dbasz tak masz" i to wg mnie jest prawdziwe stwierdzenie smile.gif

Złego słowa na meganę nie powiem,nigdy mnie nie zawiodła.

Ostatnio kupiłem dla fanu meganę coupe 2.0 z 96r,mam nadzieję,że tutaj będzie podobnie wink.gif

Pierwsze wrażenia spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo lekturze tego kacika, wyleczylem sie z Renault na dluzszy czas

citroen - renault jedna beczka praktycznie, niedaleko pada jabłko od jabłoni zlosnik.gif może gdybyś posiadał choćby jakąś koreańską markę zlosnik.gif to bym uwierzył, że masz coś mniej awaryjnego a tak to jedziesz na jednym wózku stety/niestety zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zyj dalej w tej nieswiadomosci, a ja dalej wybieram PSA bo zdecydowanie taniej i mniej

> awaryjnie

dobrze już dobrze zlosnik.gif rozumiem, że psa to ścisła czołówka w rankingu bezawaryjności, e tam laguna II nie wyszła, XM totalnie wyszedł, może i któreś peugeoty są mniej awaryjne ale wszystko to jeden wór zlosnik.gif nie widzę jakoś modeli PSA w czołówce najmniej awaryjnych aut, a że części sprzedajesz powiedzmy do renówek do żaden argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent ma wpadki że Francuzi trochę więcej - no troche przekombinują i jest problem.

Te podane przykłady -> Laguna 2 i XM to przecież je zabiła głównie elektronika której nawet ASO nie ogarniało wink.gif Choć XM teraz jest dość tani do zrobienia a komforcik claps.gif

Z drugiej strony są takie auta jak Xantia które są równie pancerne jak taki Passat B4. A nawet bardziej bo nie rdzewieją:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczytaj zwierzenia Ralfa

wiem, wiem - celowo takie porównanie

> może części nieco tańsze ale awaryjność chyba podobna

ale co jest tańsze i o ile - konkretnie ok.gif

pug206 przy clio to szczyt bezawaryjności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, wiem - celowo takie porównanie

> ale co jest tańsze i o ile - konkretnie

> pug206 przy clio to szczyt bezawaryjności ?

muzyk tak mówi, ale on jest skrzywiony po clio sport, poza tym jeździ PSA...

ale i tak mu wierzę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.