Skocz do zawartości

Sej 1.2 8v nie odpala...


SantaCB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono! wink.gif

Mam dziwny problem z Sejem. Tydzień temu wstawiłem go do garażu, żadnych dziwnych objawów, jeździł w porządku, pracował równo itd. Po dwóch dniach, gdy chciałem wyjechać, nie miał praktycznie w ogóle prądu. Wziąłem aku na prostownik, naładowałem, wsadziłem z powrotem do Seja i nadal nie mogę odpalić. Kręcił jak głupi na świeżym aku, ale silnik nie chce załapać. Ponadto, po powiedzmy dwóch próbach, brzmiał znowu tak, jakby prąd się kończył i ledwo co kręcił.

Dzisiaj sprawdziłem co nieco pod maską i tak: pompa paliwa działa, paliwo do listwy dochodzi, prąd na cewkach jest oraz iskry na świecach. Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić? Odpalanie z kabli też kończy się niepowodzeniem, a przy kręceniu następuje duży spadek napięcia [z 13V do nawet 8V].

Błagam o pomoc, bo już nie mam pomysłów....

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Szanowne Grono!

> Mam dziwny problem z Sejem. Tydzień temu wstawiłem go do garażu, żadnych dziwnych objawów, jeździł

> w porządku, pracował równo itd. Po dwóch dniach, gdy chciałem wyjechać, nie miał praktycznie w

> ogóle prądu. Wziąłem aku na prostownik, naładowałem, wsadziłem z powrotem do Seja i nadal nie

> mogę odpalić. Kręcił jak głupi na świeżym aku, ale silnik nie chce załapać. Ponadto, po

> powiedzmy dwóch próbach, brzmiał znowu tak, jakby prąd się kończył i ledwo co kręcił.

> Dzisiaj sprawdziłem co nieco pod maską i tak: pompa paliwa działa, paliwo do listwy dochodzi, prąd

> na cewkach jest oraz iskry na świecach. Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić? Odpalanie z

> kabli też kończy się niepowodzeniem, a przy kręceniu następuje duży spadek napięcia [z 13V do

> nawet 8V].

> Błagam o pomoc, bo już nie mam pomysłów....

> Pozdrawiam!

sprawdz bezpieczniki przy kompie te dwa. jeden od pompy jest, drugi od wtryskow z tego co kojaze. mogl zdechnac i wtryski wgl nie maja pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz bezpieczniki przy kompie te dwa. jeden od pompy jest, drugi od wtryskow z tego co kojaze.

> mogl zdechnac i wtryski wgl nie maja pradu

Jeden zasila komputer to by mu nic nie działało jak by padł. Drugi miedzy innymi od pompy ale ta działa. Raz miałem taki przypadek, że lambda się uszkodziła tak, że robiła zwarcie. Niby wszystko działało ale spadek napięcia był taki, że wtrysk się nie załączał. Sprawdzaj po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wizyta w garażu bez rezultatu. Cewki podmienione, czujnik położenia wału podmieniony, ustawienie rozrządu sprawdzone i nic.

Dodatkowo przy ręcznym kręceniu rozrządem słychać jakieś ocieranie/piszczenie w jednym momencie, tak jakby jakiś element gumowy o coś tarł, no i dodatkowo przy ostatnich próbach odpalenia pojawiło się jakieś dzwonienie/brzęczenie przy kręceniu...

Pomysły mi się skończyły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świece piękne, bez żadnych nalotów, osmaleń itp, iskra jest na każdej. Przepustnice już miał

> podlewaną paliwem i też nie załapał.

Jak masz zwalony acu to przy odpalaniu napięcie może spadać poniżej prądu wzbudzenia cewek.

Spróbuj odpalić z pychu jak odpali to acu zgon.

To że kręci nic nie znaczy.

Ewentualnie jak kręci jak szalony to sprawdź pasek rozrządu.czy nie strzelił

Tzn najpierw sprawdź ten pasek.

Zanim będziesz pchał auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.