Skocz do zawartości

Trwałość pasków napedowych


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otoz według producenta w moim aucie mam tak ze wymiana paska napędowego (alternator, wspomaganie, klimatyzacja) jest co 3 lata lub 60 tys km. Na 3 przeglądzie w ASO z uwagi na bardzo mały przebieg (okolo 18 tys km) serwisant oglądnął paski i powiedział ze nie ma sensu ich wymieniac bo sa w bardzo dobrym stanie, , to samo bylo na 4 przegladzie. Teraz zbliza mi sie 5 przeglad - jak paski beda dobre to wymieniac ze wgledu na wiek ? (bo przegląd maly 45 tys km, zona jezdzi tylko do pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie urwie to stanie i założy nowy i pojedzie

> rozrząd to poważniejsza sprawa i tu bym dbał

> IMO nie ma sensu zmieniać paska od osprzętu

rozrząd mam na łańcuchu , wymiana po 10 latach, dlatego chce sie upewnić co do trwałości pasków bo cos serwisant wtedy mowil ze trwalosc ich to 10 lat i jak malo jezdzone to nie ma sensu wymieniac jak producent karze co 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie urwie to stanie i założy nowy i pojedzie

> rozrząd to poważniejsza sprawa i tu bym dbał

> IMO nie ma sensu zmieniać paska od osprzętu

a to już zależy od układu i przebiegu paska.

Bywa że urwanie PK powoduje owinięcie na kole, a co za tym idzie można doprowadzić do przeskoku rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozrząd mam na łańcuchu , wymiana po 10 latach, dlatego chce sie upewnić co do trwałości pasków bo

> cos serwisant wtedy mowil ze trwalosc ich to 10 lat i jak malo jezdzone to nie ma sensu

> wymieniac jak producent karze co 3 lata

serwis zazwyczaj wie co mówi, ale po 5latach pasek musi być już spękany, a to bez zdejmowania ciężko zobaczyć.

Jaki jest koszt tej operacji? Bo może nie warto się nad nią zbytnio zastanawiać, tylko dla spokoju wymienić i jeździć kolejne lata.

Zwróć też uwagę, że masz 3lata/60kkm a teraz masz 5lat/45kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serwis zazwyczaj wie co mówi, ale po 5latach pasek musi być już spękany, a to bez zdejmowania

> ciężko zobaczyć.

> Jaki jest koszt tej operacji? Bo może nie warto się nad nią zbytnio zastanawiać, tylko dla spokoju

> wymienić i jeździć kolejne lata.

> Zwróć też uwagę, że masz 3lata/60kkm a teraz masz 5lat/45kkm.

cos okolo 100zl bo to dwa paski napedowe - czyli upierac sie aby wymienili juz po 5 latach w ramach pzregladu ktory bede robil jak troche zima odpusci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Otoz według producenta w moim aucie mam tak ze wymiana paska napędowego (alternator, wspomaganie,

> klimatyzacja) jest co 3 lata lub 60 tys km. Na 3 przeglądzie w ASO z uwagi na bardzo mały

> przebieg (okolo 18 tys km) serwisant oglądnął paski i powiedział ze nie ma sensu ich wymieniac

> bo sa w bardzo dobrym stanie, , to samo bylo na 4 przegladzie. Teraz zbliza mi sie 5 przeglad

> - jak paski beda dobre to wymieniac ze wgledu na wiek ? (bo przegląd maly 45 tys km, zona

> jezdzi tylko do pracy)

W BMW E46 miałem oryginalny fabryczny pasek , wytrzymał 14 lat i 170 tyś km i kreci się dalej ale widać już spękania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Otoz według producenta w moim aucie mam tak ze wymiana paska napędowego (alternator, wspomaganie,

> klimatyzacja) jest co 3 lata lub 60 tys km. Na 3 przeglądzie w ASO z uwagi na bardzo mały

> przebieg (okolo 18 tys km) serwisant oglądnął paski i powiedział ze nie ma sensu ich wymieniac

> bo sa w bardzo dobrym stanie, , to samo bylo na 4 przegladzie. Teraz zbliza mi sie 5 przeglad

> - jak paski beda dobre to wymieniac ze wgledu na wiek ? (bo przegląd maly 45 tys km, zona

> jezdzi tylko do pracy)

Mój p206 wydmuchał przy 50 tys UPG, to przy okazji wymieniłem też pasek napędowy, ale szczerze mówiąc przy tym przebiegu miał wtedy 7 lat i wyglądał jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie urwie to stanie i założy nowy i pojedzie

> rozrząd to poważniejsza sprawa i tu bym dbał

> IMO nie ma sensu zmieniać paska od osprzętu

to wersja optymistyczna ale nie niemozliwa. Widzialem co zrobil zerwany pasek pod maska. Wszystkie plastiki wezyki baniaczki poszly w drzazgi jakby biczem trzaskal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolka dni temu miałem takie samo zdarzenie. Na przeglądzie w ASO, tylko ja miałem przegląd na 90kkm i 4,5 roku, miałem podobnie. Stwierdzili, że paski są OK, więc niema sensu ich wymieniać. Zdziwiłem się zważywszy , że to ASO i to czynność obsługowa na 90kkm. boje_sie.gif

Ale za to oferowali mi "pilną" wymianę klocków (które miały jeszcze spoko prawie połowę grubości), bo: "za max 5kkm, się panu skończą..." rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Teraz zbliza mi sie 5 przeglad

> - jak paski beda dobre to wymieniac ze wgledu na wiek ?

Za jakiś czas wymieniłbym ze względu na wiek i przebieg. Nawet jeśli będą wyglądać dobrze. Wszystko po to aby ustrzec przed innymi usterkami.

Kiedyś ASO chciało chyba zaoszczędzić na paskach i w służbowej CR-V nie wymieniali w ogóle pasków klinowych, wielorowkowych. Po 200Mm, jeden z pasków zaczął się pruć. Latający strzęp przeciął wąż od wspomagania. Uciekł płyn w trasie. Wspomaganie siadło. Było blisko ASO, więc pompa ocalała ale gdyby było dalej to kto wie?

Paski i tak trzeba było wymienić, dodatkowo przewód od wspomagania, płyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.