Skocz do zawartości

Akumulator


cacus

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że mój fabryczny akumulator nie dotrwa do końca tej zimy....

Co polecacie dobrego na zamianę (nie liczę, że nowy pociągnie też 6 lat...)?

Na celowniku mam Centra Futura CA770

A może jednak coś innego, lepszego w porównywalnej cenie?

Czekam na Wasze opinie i typy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że mój fabryczny akumulator nie dotrwa do końca tej zimy....

> Co polecacie dobrego na zamianę (nie liczę, że nowy pociągnie też 6 lat...)?

> Na celowniku mam Centra Futura CA770

> A może jednak coś innego, lepszego w porównywalnej cenie?

> Czekam na Wasze opinie i typy

Centrę Futurę sobie odpuść, padły u Radka P14 i u mnie, pociągnęły za sobą diody w alternatorach. Skusiłem się na zachwalany na forum polski produkt. Można znaleźć wielu zadowolonych użytkowników tych akumulatorów na AK, którzy mają je już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jaki się trafi , czasem marka no name pożyje więcej niż markowy, miałem 2 razy aku autopart przy 1 nie było najmniejszego problemu aku sprzedany z autem do znajomego łącznie pociągnął 7 lat, 2 po 2 miesiącach padł i był reklamowany niestety byłem w plecy bo firma uznała że padł z mojej winy angryfire.gif odwołania nic nie dały, trzeba było zakupić nowy, po namyśle i doświadczeniach szwagra - mechanika padło na boscha

nie miałem z nim kłopotów - stilo odpalało przy - 15 *C z 1 uszkodzoną świecą, niestety jako że miałem wypadek i szkodę całkowitą auto i aku zostało sprzedane - akumulator służył mi ponad 2 lata, w kromce siedzi centra futura 72AH/720A, poprzedni właściciel kupił ją w październiku 2010r i do tej pory odpukać mlot.gif sprawuje się nienagannie, po podłączeniu pod prostownik automatyczny po godzinie był komunikat że aku naładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że mój fabryczny akumulator nie dotrwa do końca tej zimy....

> Co polecacie dobrego na zamianę (nie liczę, że nowy pociągnie też 6 lat...)?

zobacz tutaj:

www.texpert.pl

mają Yuasę, Tople i chyba jeszcze coś tańszego. Są też na allegro ale ceny w sklepie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Centrę Futurę sobie odpuść, padły u Radka P14 i u mnie, pociągnęły za sobą diody w alternatorach.

Wybór akumulatora to temat rzeka smirk.gif

Akurat ja z modelami Centra Futura mam bardzo dobre doświadczenia .

W Brava dawał prąd bezawaryjnie przez 6 lat , kolejny CF działa do tej pory .

Aktualnie w Stilo (od jesieni) oraz w Cromie (od wiosny) mam CF 77Ah .

Co ciekawsze w okresie jesienno-zimowym - jeszcze w 2012r spaliły mi się diody w alternatorze w Stilo , gdy jeszcze miałem niemiecki aku bodajże f-my Startbatt spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w dziale stilo. Wszystko zależy od tego jak długo taki akumulator leży na półce w hurtowni. Nikt go nie doładowuje i wiadomo syfi się. Dlatego nie ma co , niekiedy warto wybrać tani no-name zwyczajowo i tak robiony przez centre/exide czy boscha wink.gif

Dawniej zadowolony byłem z topli ,ale mało dostępny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.