Skocz do zawartości

moja kuchnia


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany nie jest to wątek z marudzeniem, ani pytaniami - ot, dokumentacja postępów prac nad kuchnią. Zdjęcia podłogi nie mam, choć pod docelowymi szafkami już płytki położyłem, ale przypadkiem zrobiłem zdjęcie początków kładzenia plytek na ścianie:

20140125_192753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie za duze odstepy pomiedzy? co bedzie wypelnieniem? bo jak fuga zajdzie to w kuchni moze byc to

> problematyczne

Impregnuje się i nie ma problemu. Mam żółty klinkier od 10 lat. Nawet tuż przy blacie roboczym nie ma śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładnie tylko czy tych puszek nie można było zrobić jakoś bardziej symetrycznie z płytkami?

> Chociaż w sumie może i tak lepiej? W końcu ponoć: "symetria estetyką głupców".

puszki byly robione, jak jeszcze nie bylo wiadomo, co bedzie na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to trzeba bylo je przesunac i byloby pieknie symetrycznie

polozenie plytek ustalilem dopiero wczoraj. Wiesz ile solenia jest z takimi plytkami? Twarde jak kamien, a nierowne, jak recznie formowana cegla - niestety taki format gladkich bialych matowych plytek znalazlem dopiero w asortymencie basenowym, a tam wali wszystkich, czy sa rowne. Te 2m2 niecale kladlem (razem z myciem i czyszczeniem fug) prawie 4h, a jeszcze zostalo 3x tyle. Jakbym mial jeszcze gniazdka przesuwac...

A propos twardosci - probowalem wycinac otwory tym frezem do plytek, o ktory kiedys pytalem - nawet nie chcial ich nagryzc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem efektu końcowego, jak to będzie wyglądało po zafugowaniu hmm.gif

Widziałem takie szerokie fugi ale raczej w cegle, albo czymś w tym stylu.

Jak skończysz, to wrzuć fotki waytogo.gif

Żona mi marudzi, że stare płytki jej się opatrzyły już, więc może zaczerpnę pomysł od Ciebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla odmiany nie jest to wątek z marudzeniem, ani pytaniami - ot, dokumentacja postępów prac nad

> kuchnią. Zdjęcia podłogi nie mam, choć pod docelowymi szafkami już płytki położyłem, ale

> przypadkiem zrobiłem zdjęcie początków kładzenia plytek na ścianie:

jak jeszcze mozesz to wyciągnij puszki do poziomu płytek-u mnie kładli płytki z cegieł poniemieckich zlosnik.gif, a puszki licują się ze ścianą pod nimi i jest ciut za daleko żeby łapki od gniazd elektrycznych dobrze złapały-trzymają się tylko "jako tako" - musiałem przearanżować ustawienie gratów kuchennych na blacie i postawić tam takie które nie są odłączane z gniazdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekaw jestem efektu końcowego, jak to będzie wyglądało po zafugowaniu

> Widziałem takie szerokie fugi ale raczej w cegle, albo czymś w tym stylu.

> Jak skończysz, to wrzuć fotki

taki jest wlasnie zamysl tego watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jeszcze mozesz to wyciągnij puszki do poziomu płytek-u mnie kładli płytki z cegieł

> poniemieckich , a puszki licują się ze ścianą pod nimi i jest ciut za daleko żeby łapki od

> gniazd elektrycznych dobrze złapały-trzymają się tylko "jako tako" - musiałem przearanżować

> ustawienie gratów kuchennych na blacie i postawić tam takie które nie są odłączane z gniazdek

tak bym zrobil, gdybym kladl stara biala cegle (tzn. imitujaca ja plytke), ale ten plan nie wypalil - tej plytki nie da sie ladnie tak zrobic, jak piszesz, wiec gniazdka beda na niej. Zaglebione beda w lazience - tam ma byc nad polka wlasnie stara biala cegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciut za daleko żeby łapki od

> gniazd elektrycznych dobrze złapały

Te łapki same z siebie nie są zbyt mocarne i zawsze byłem uczulany przez seniora rodu, by wyciągając wtyczkę przytrzymać gniazdko... (to było... dawno temu grinser006.gif).

Kolega Olleo ma pewnie nowoczesne puszki, do których osprzęt się przykręca wkrętami - to dużo pewniejszy sposób montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za płytki, gdzie można kupić i za ile ?

jutro poszukam, jak znajdę czas, bo nie zapisałem sobie. Dziś miałem b. mało czasu, więc tylko 3 rzędy ułożone:

20140127_211956.jpg

> pokaż te płytki imitująca stara biała cegłę o których pisałeś wyżej jak możesz

poszukaj na stronie elkamino "stara biała cegła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czym to zafugować. Zwykłą fugą Mapei Ultracolor Plus? Jest delikatnie chropowata, małonasiąkliwa, można dodatkowo zaimpregnować. A może Keracolor GG? Gruboziarnista - do cegły by pasowała, ale tutaj mamy b. gładką płytke tylko o rozmiarze cegły, więc nie jestem przekonany. Pewnie można zaimpregnować.

Jest jeszcze dodatek do Keracolor GG w postaci Fugolasticu - zwiększa wytrzymałość i elastyczność, zmniejsza nasiąkliwość tej fugi. Stosuje się zamiast wody zarobowej. Nie wiem, czy można po tym impregnować i nie wiem, jak wygląda kwestia brudzenia się i czyszczenia tak wykonanej fugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może wie, że to nie ona będzie czyścić A tak poważnie, po zaimpregnowaniu nie powinno się jakoś

> specjalnie brudzić, a jak ktoś lubi biały kolor to może nieźle wyglądać.

otoz to, a do tego fuga ma byc wklesla, choc probuje ja namowic na jasny szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> otoz to, a do tego fuga ma byc wklesla, choc probuje ja namowic na jasny szary.

No to, to. Miałem na myśli nie czyszczenie (mam białą fugę przy luksferach w łazience i nikomu za nic takiej nie polecę), ale to, że białe na białym to takie mdłe będzie... a chyba cały urok takiej "ceglanej" ściany to właśnie "rysunek" cegieł, który będzie się zlewał z kolorem fugi. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak bym zrobil, gdybym kladl stara biala cegle (tzn. imitujaca ja plytke), ale ten plan nie wypalil

> - tej plytki nie da sie ladnie tak zrobic, jak piszesz, wiec gniazdka beda na niej. Zaglebione

> beda w lazience - tam ma byc nad polka wlasnie stara biala cegla.

Chyba nie zrozumiałeś. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podoba mi się znalazłeś nazwe tych płytek ?

Na pewno jest to Interbau Blink, ale model nie jestem pewien - chyba 2116 (244x56mm). Szukaj bialy mat. Katalog: http://www.euroklinker.com/pliki/x17xArchitekturundObjektkeramik_GB.pdf

20140130_213901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> voila!

> teraz ze dwa dni poczekac i fuga.

20140204_231029.jpg

20140204_231008.jpg

uwaga 1: wiem, szara fuga bylaby lepsza

uwaga 2: wiem, nie jestem mistrzem fugowania, nie lubie tego, nielatwo sie fuguje tak szerokie spoiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spróbowałeś zmontować gniazdko do tych dziur które z płytkach zrobiłeś? jeśli nie to szybko próbuj póki jeszcze maszyna do płytek jest w domu. obstawiam, że będzie ci ciężko zamontować porządnie gniazdka i będą się wyrywały ze ścian.

i jeszcze jedno - sprawdź czy ramka gniazdka zakrywa wszystkie dziury w płytkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy spróbowałeś zmontować gniazdko do tych dziur...

Kolega miał tam już puszki, których nie chciał ruszać, zanim położył te płytki. I były obawy, że są zbyt głęboko...

Dlatego ja bym kładąc te płytki dołożył w te otwory dodatkowy "pierścień" (fragment puszki z odciętym dnem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy spróbowałeś zmontować gniazdko do tych dziur które z płytkach zrobiłeś? jeśli nie to szybko

> próbuj póki jeszcze maszyna do płytek jest w domu. obstawiam, że będzie ci ciężko zamontować

> porządnie gniazdka i będą się wyrywały ze ścian.

> i jeszcze jedno - sprawdź czy ramka gniazdka zakrywa wszystkie dziury w płytkach

probowalem, zakrywa. Ja mam puszki na wkrety, a nie lapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał tam już puszki, których nie chciał ruszać, zanim położył te płytki. I były obawy, że są

> zbyt głęboko...

> Dlatego ja bym kładąc te płytki dołożył w te otwory dodatkowy "pierścień" (fragment puszki z

> odciętym dnem).

wystarcza dluzsze wkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy juz mowilem, ze nie lubie fugowac? 20140207_180904.jpg

nastepny update po pomalowaniu ścian, a potem biore sie za skrecanie mebli. Chyba, ze wczesniej przyjda plytki do lazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwaga 1: wiem, szara fuga bylaby lepsza

> uwaga 2: wiem, nie jestem mistrzem fugowania, nie lubie tego, nielatwo sie fuguje tak szerokie

> spoiny

płytki fajne, widzę, że znalazłeś czego szukałeś.

fugowanie spieprzyłeś.

Co to za koncepcja z tymi płytkami po bokach okna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płytki fajne, widzę, że znalazłeś czego szukałeś.

> fugowanie spieprzyłeś.

Procz tego, ze nierowno, to cos jeszcze? Fugowales kiedys 10mm szerokie spoiny?

> Co to za koncepcja z tymi płytkami po bokach okna ?

Szafki beda zawieszone na szynach, wiec odstawac beda od sciany na jakies 15mm - po obu stronach okna bylaby szczelina miedzy szafka, a sciana, dlatego zrobilem tu plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Procz tego, ze nierowno, to cos jeszcze? Fugowales kiedys 10mm szerokie spoiny?

no wystarczy, że jest nierówno. Nie wiem jak Ty, ale ja bym tak tego nie zostawił. Żona Ci przestanie dawać (obiad), jak będzie na to codziennie patrzyła wink.gif

Co do fugowania - tak szerokie tylko raz, jak układałem kamień piaskowca na kominku. Przyznaję, nie jest to łatwa robota, natomiast nie można fuszerki zwalać na to, że jest ciężko wink.gif

> Szafki beda zawieszone na szynach, wiec odstawac beda od sciany na jakies 15mm - po obu stronach

> okna bylaby szczelina miedzy szafka, a sciana, dlatego zrobilem tu plytki.

Rozumiem, jest to jakaś koncepcja. Pewnie jak będą szafki, to ten pasek płytek nie będzie się rzucał w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwaga 1: wiem, szara fuga bylaby lepsza

> uwaga 2: wiem, nie jestem mistrzem fugowania, nie lubie tego, nielatwo sie fuguje tak szerokie

> spoiny

Po lewej widać jak wygląda z szarą fugę, IMO z białą fajniej ok.gif

Tylko dlaczego te gniazdka tak wysoko a nie nad samym blatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po lewej widać jak wygląda z szarą fugę, IMO z białą fajniej

> Tylko dlaczego te gniazdka tak wysoko a nie nad samym blatem?

ale blat zachodzi na plytki, wiec gniazdka beda pare cm nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wystarczy, że jest nierówno. Nie wiem jak Ty, ale ja bym tak tego nie zostawił. Żona Ci

> przestanie dawać (obiad), jak będzie na to codziennie patrzyła

fugi mialy byc wklesle i sa. Delikatnie nierowne, ale to nie jest prosta sprawa, zaraz wyjasnie dlaczego.

> Co do fugowania - tak szerokie tylko raz, jak układałem kamień piaskowca na kominku. Przyznaję, nie

> jest to łatwa robota, natomiast nie można fuszerki zwalać na to, że jest ciężko

> Rozumiem, jest to jakaś koncepcja. Pewnie jak będą szafki, to ten pasek płytek nie będzie się

> rzucał w oczy.

uzywales pewnie gruboziarnistej spoiny do kamienia elewacyjnego, ktora podczas roboty miala konsystencje polsucha. Ja uzywalem mapei ultracolor plus, ktora ma miec konsystencje lepiacej pasty - to jest dobre, jak masz fugi maks 5mm, a nie dwa razy tyle. I tak zrobilem delikatnie gesciejsza, niz producent zaleca, bo inaczej po prostu wyplywa ze spoin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fugi mialy byc wklesle i sa. Delikatnie nierowne, ale to nie jest prosta sprawa, zaraz wyjasnie

> dlaczego.

> uzywales pewnie gruboziarnistej spoiny do kamienia elewacyjnego, ktora podczas roboty miala

> konsystencje polsucha. Ja uzywalem mapei ultracolor plus, ktora ma miec konsystencje lepiacej

> pasty - to jest dobre, jak masz fugi maks 5mm, a nie dwa razy tyle. I tak zrobilem delikatnie

> gesciejsza, niz producent zaleca, bo inaczej po prostu wyplywa ze spoin.

Są do wykoanania samodzielnie lub kupienia takie gumowe wałki do "zacierania" fugi. formujesz ją wtedy kiedy zaczyna podsychać jako wklęsłą. Można byłoby się pokusić o wykonanie samodzielnie czegoś takiego z kawałka drewna ale nie wiem jak z przyczepnością drewno - fuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są do wykoanania samodzielnie lub kupienia takie gumowe wałki do "zacierania" fugi. formujesz ją

> wtedy kiedy zaczyna podsychać jako wklęsłą. Można byłoby się pokusić o wykonanie samodzielnie

> czegoś takiego z kawałka drewna ale nie wiem jak z przyczepnością drewno - fuga.

probowalem kawalkiem szlaucha i fragmentem pexa, ale lipa wychodzi - moze sie to sprawdza z fuga do klinkieru polsucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.