Skocz do zawartości

Megane II - porady przed zakupem


MalibooWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Każde autko danej marki, ma jakieś typowe miejsca, zakamarki, odgłosy które są charakterystyczne dla niego, a jak to się ma do MII?

Są takie miejsca w które trzeba koniecznie zaglądać, osłuchać itp.? Czy raczej normalnie podejść jak do każdego innego używanego?

Konkretnie interesuje mnie ten egzemplarz:

http://otomoto.pl/renault-megane-C31739360.html

Wszelkie rady i sugestie mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde autko danej marki, ma jakieś typowe miejsca, zakamarki, odgłosy które są charakterystyczne

> dla niego, a jak to się ma do MII?

> Są takie miejsca w które trzeba koniecznie zaglądać, osłuchać itp.? Czy raczej normalnie podejść

> jak do każdego innego używanego?

> Konkretnie interesuje mnie ten egzemplarz:

> http://otomoto.pl/renault-megane-C31739360.html

> Wszelkie rady i sugestie mile widziane!

Przy zapalaniu nie może wydawać niepokojących odgłosów:

tył na dziurach nie może myszkować (belka, która z czasem traci geometrie)

nie może być luzu na układzie kierowniczym - maglownica lubi się wysypać

to chyba wszystkie z większych usterek jakie mogą się przytrafić w tym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde autko danej marki, ma jakieś typowe miejsca, zakamarki, odgłosy które są charakterystyczne

> dla niego, a jak to się ma do MII?

> Są takie miejsca w które trzeba koniecznie zaglądać, osłuchać itp.?

O silniku benzynowym wiele nie powiem ale,

- poruszaj kierownicą na odpalonym silniku (wspomaganie) - jeśli głośno i donośnie stuka to albo końcówki drążków albo maglownica.

- skręć kierownicą do oporu w lewo i w prawo - jeśli pod koniec ruchu słychać skrzypienie - maglownica (koło 600zł + wymiana)

- sprawdź "organoleptycznie" stan tarcz z tyłu. Jeśli widać że są w stanie agonalnym to będzie kosztować.

- porusz fotelem kierowcy w przód i w tył - może zapalić się kontrolka poduszki. Naprawa doraźna polega na poprawieniu ręką kostki pod fotelem (błąd zniknie), no ale może coś zbijesz z ceny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - sprawdź "organoleptycznie" stan tarcz z tyłu. Jeśli widać że są w stanie agonalnym to będzie

> kosztować.

można wymienić same tarcze, ale jest z tym troszkę roboty.

KZFR nie jest już jakoś specjalnie drogie (poniżej 400pln) i można wymienić razem z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde autko danej marki, ma jakieś typowe miejsca, zakamarki, odgłosy które są charakterystyczne

> dla niego, a jak to się ma do MII?

> Są takie miejsca w które trzeba koniecznie zaglądać, osłuchać itp.? Czy raczej normalnie podejść

> jak do każdego innego używanego?

> Konkretnie interesuje mnie ten egzemplarz:

> http://otomoto.pl/renault-megane-C31739360.html

> Wszelkie rady i sugestie mile widziane!

Przede wszystkim sprawdź tarcze z tyłu bo wymiana z klockami około 500zł plus robocizna, druga sprawa kolumna kierownicza ( maglownica) zazwyczaj czuć to jak ostro poruszasz kierownicą to słychać i czasami na takich dziwnych dziurkach i nierównym terenie najlepsza kostka brukowa blush.gifk wymiana około 600-800zł ok.gif

Przy tym przebiegu jeśli nie była wymieniana to powinna powoli dawać znaki ok.gif cewki itp nie ma sensu sprawdzać bo to nie drogie a jak padną to padną mi jeszcze ani jedna nie padła ani w Megane ani Scenic ok.gif tylna belka potrafi uskakiwać na studzienka itp ale nie ma co się za bardzo tym przejmować bo jak będzie trzeba to sobie zrobisz to w końcu sprawy eksploatacyjne ok.gif

Z ruszaniem fotela itp też nie ma co przesadzać bo jak wyskoczy błąd to co nie kupisz? mi się to nie przytrafiło a przecież na co dzień nie szurasz tymi fotelami ok.gif

Rozrząd to nie jest jakaś masakra bo pewnie u naszego kochanego muzyka to koszt 350zł plus KZFR 400pln i robocizna 250zł ok.gif

Resztę jakiś pierdół można zrobić samemu i wydaje mi się że nie ma się czego bać ok.gif jak coś zadasz pytanie na forum i pewnie każdy pomoże ok.gif

Jako ciekawostkę jako były posiadacz Megane to napisze Ci że świetny samochód i nie miał bym oporów przed zakupem ponownie Megane ok.gif a automat to piękna sprawa mam teraz i bardzo polubiłem yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ruszaniem fotela itp też nie ma co przesadzać bo jak wyskoczy błąd to co nie kupisz?

Ale kto mu każe nie kupić? Ma poruszać, zapalić kontrolkę i wtedy pogadać o negocjacji ceny grinser006.gif

> przed zakupem ponownie Megane

Ja też bym kupił Megankę drugi raz. Ba, może nawet kiedyś kupię sobie nowszą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale kto mu każe nie kupić? Ma poruszać, zapalić kontrolkę i wtedy pogadać o negocjacji ceny

> Ja też bym kupił Megankę drugi raz. Ba, może nawet kiedyś kupię sobie nowszą

no ja raczej teraz już bym chciał takiego Scenica jak mam ale 2008 zlosnik.gif

Trochę więcej miejsca i lubię tak wygodnie siedzieć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej powiedz czemu zmianę paska chcesz skrócić o połowę

Też myślę, że 60 kkm to trochę za wcześnie. Ja musiałbym w tym wariancie co dwa lata rozrząd robić. zlosnik.gif W Megane II wymieniłem dla świętego spokoju przy 90 kkm. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to info dla wszystkich, auto tak naprawdę szukałem dla siostry.

Ten w ogłoszenia został kupiony, po krótce:

rozrząd zrobiony przy 90 tys., cewki wymienione, amortyzatory przód, potwierdzony przebieg (niezależnie). Cała reszta ok, tarcze tył i maglownica również. Siostra zadowolona, no i niech się kula! Dzięki za zainteresowanie! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to info dla wszystkich, auto tak naprawdę szukałem dla siostry.

> Ten w ogłoszenia został kupiony, po krótce:

> rozrząd zrobiony przy 90 tys., cewki wymienione, amortyzatory przód, potwierdzony przebieg

> (niezależnie). Cała reszta ok, tarcze tył i maglownica również. Siostra zadowolona, no i niech

> się kula! Dzięki za zainteresowanie!

bezzwaryjnej jazdy ok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.