Skocz do zawartości

Palniki xenonowe XenoTec


Darek_mat

Rekomendowane odpowiedzi

O takie Używa ktoś??? jak się sprawują??. W Focie sprzedają po 130 zeta twierdzą że nie jest to chińszczyzna, sprzedali tego już trochę i nie było reklamacji. hmm.gif

I co oznacza zapis: "Pamiętaj, iż w trosce o bezpieczeństwo, zawsze warto wymieniać palniki parami, nawet wtedy, gdy tylko jeden nadaje się do wymiany" niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O takie Używa ktoś??? jak się sprawują??. W Focie sprzedają po 130 zeta twierdzą że nie jest to

> chińszczyzna, sprzedali tego już trochę i nie było reklamacji.

Jak nie mieli?

Kolega zwracał coś takiego do sklepu. jeden świecił mocniej niż drugi i w dodatku leciutko inną barwą. hehe.gif

> I co oznacza zapis: "Pamiętaj, iż w trosce o bezpieczeństwo, zawsze warto wymieniać palniki parami,

> nawet wtedy, gdy tylko jeden nadaje się do wymiany"

rozchodzi się o to że jak jeden pada to drugi prawdopodobnie padnie niedługo i możesz zostać na drodze bez światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie mieli?

> Kolega zwracał coś takiego do sklepu. jeden świecił mocniej niż drugi i w dodatku leciutko inną

> barwą.

> rozchodzi się o to że jak jeden pada to drugi prawdopodobnie padnie niedługo i możesz zostać na

> drodze bez światła.

bzdura

moje auto ma 8 lat (5 lat w moich rękach), 3 lata temu wymieniłem jeden palnik, drugi świeci dalej cały czas, najprawdopodobniej od nowości. To prawda barwa światła jest słabsza niż tego nowego ale nie jest jeszcze różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura

> moje auto ma 8 lat (5 lat w moich rękach), 3 lata temu wymieniłem jeden palnik, drugi świeci dalej

> cały czas, najprawdopodobniej od nowości. To prawda barwa światła jest słabsza niż tego nowego

> ale nie jest jeszcze różowy.

Widziałeś tam słowo "prawdopodobnie"?

To, że świeci inną barwą to już jakiś znak-sygnał waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie mieli?

> Kolega zwracał coś takiego do sklepu. jeden świecił mocniej niż drugi i w dodatku leciutko inną

> barwą.

Tyle to można przeżyć ja mam obawy o przetwornice.

> rozchodzi się o to że jak jeden pada to drugi prawdopodobnie padnie niedługo i możesz zostać na

> drodze bez światła.

A dlaczego przecież jak jeden padnie to drugi będzie świecił... no chyba ze się mylę. W chwili obecnej jeden mi gaśnie i się zapala (mruga) a drugi świeci normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle to można przeżyć ja mam obawy o przetwornice.

> A dlaczego przecież jak jeden padnie to drugi będzie świecił... no chyba ze się mylę. W chwili

> obecnej jeden mi gaśnie i się zapala (mruga) a drugi świeci normalnie.

zamień najpierw palniki miejscami, żeby być na 100% pewnym, że to palnik a nie przetwornica. Objawy migania obok wypalenia w postaci bursztynowego koloru to ew. objaw zużytego palnika nadającego się do wymiany. Kup GE, Osram albo Philips, w zależnosci co tańsze z pewnego źródła i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle to można przeżyć ja mam obawy o przetwornice.

w niektórych samochodach po zamontowaniu nieoryginalnych palników komputer wyrzuci błąd i zaraz po zapaleniu palnik zgaśnie. Nic nie uszkodzi, po prostu zasugeruje żeby kupić oryginalny. grinser006.gif Miałem tak przy wymianie w BMW E61.

> A dlaczego przecież jak jeden padnie to drugi będzie świecił... no chyba ze się mylę.

Będzie, ale możliwe jest, że padnie niedługo po tym pierwszym. A zapasowych palników raczej ze sobą nie wozisz.

>W chwili

> obecnej jeden mi gaśnie i się zapala (mruga) a drugi świeci normalnie.

Po wymianie jednego (zwłaszcza na nieoryginalny) możesz mieć inną barwę światła. To głupio wygląda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że owa firma mieści się w jakimś zapyziałym biurowcu z całą masą małych firemek w środku ( jakiś tekst ), w ofercie ma zestawy popularne na allegro np H4 6000K i marka nie jest znana poza naszym krajem to z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąłbym, że to chinol i dał sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , 3 lata temu wymieniłem jeden palnik, drugi świeci dalej

Fajnie ale w niektórych autach np Astra III żeby wymienić zenona to trzeba ściągać zderzak. Dlatego jak jeden padnie to IMHO lepiej od razu drugi wymienić.

Pierwsze primo: barwa będzie taka sama, a nie jak na wiejskiej dyskotece

Drugie primo : ryzyko że niedługo padnie kolejny zenon jest dość duże i lepiej zmienić 2 szt za jednym zdjęciem zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O takie Używa ktoś??? jak się sprawują??. W Focie sprzedają po 130 zeta twierdzą że nie jest to

> chińszczyzna, sprzedali tego już trochę i nie było reklamacji.

> I co oznacza zapis: "Pamiętaj, iż w trosce o bezpieczeństwo, zawsze warto wymieniać palniki parami,

> nawet wtedy, gdy tylko jeden nadaje się do wymiany"

Jakby co ewentualnie mogę popytać bo sam do Astry kupiłem oryginał VW nieco taniej niż podajesz. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.